4 НАУКОВО ДОВЕДЕНИХ СПОСОБИ ПРОБУДИТИ В СОБІ МОТИВАЦІЮ ЗА ЛІЧЕНІ ХВИЛИНИ

Мотивація примхлива і непостійна. Одного дня ми віртуозно справляємося зі справами та демонструємо чудеса продуктивності, а вже наступного просто хочемо залізти під ковдру і нічого не робити. На щастя, вчені виявили кілька простих, швидких та дуже ефективних методів, які допоможуть повернути та утримати натхнення.

  1. Сказати собі, що почнете все спочатку

Скільки часу знадобиться: 3-5 хвилин.

Ви колись замислювалися, чому всі обирають саме 1 січня, щоб розпочати життя спочатку? Так, це новий рік та гарна дата для «перезапуску», але цей день нічим не відрізняється від 28 липня чи будь-якого іншого дня.

Насправді все просто і почати заново ви можете будь-коли. І це дасть новий приплив енергії. Дослідники з Уортонської школи бізнесу з’ясували, що «тимчасові маркери» на зразок 1 січня або дня народження допомагають нам «відкріпити» від себе минулі невдачі та дивитися на життя ширше. Так ми маємо мотивацію рухатися вперед.

Подумайте про те, що сталося з вами. Можливо, це було підвищення по службі чи хворобливе розставання. Використовуйте будь-яку подію як початок нового життя. Сядьте за стіл, візьміть телефон та напишіть для себе невелике повідомлення. Наприклад:

«Я постійно скаржуся на те, яка я зайнята, але водночас витрачаю дуже багато часу на непотрібні речі. З цього моменту я обіцяю брати максимум від кожної хвилини та стати ефективнішою».

«Вже давно настав час відкрити бізнес, про який я завжди мріяла. Я надто довго це відкладала. Але я не поспішатиму. Нехай це буде мій другорядний проект. Подивимося, куди приведе вся ця витівка. Сьогодні я почну робити все можливе для цього».

Не забувайте, що ваша обіцянка діє, доки ви в неї вірите.

  1. З’їсти шоколадку

Скільки часу потрібно: 1 хвилина.

Корисні властивості шоколаду вже давно доведені вченими. Цей десерт підвищує рівень серотоніну, який заспокоює нас, а також фенілетиламіну – він стимулює вироблення дофаміну. Усе це допомагає підтримувати мотивацію на високому рівні.

Якщо ви хочете запустити процес ще активніше, вибирайте білий шоколад.

  1. Підписати контракт із самим собою

Скільки часу знадобиться: 3-5 хвилин.

Для цього запишіть конкретну мету, наприклад, схуднути на 5 кг до червня або стати підприємцем до кінця року. Потім попросіть друга простежити, щоб ви виконали свою обіцянку. Але не так. Виділіть гроші, скажімо, 2000 гривень. Якщо ви дійдете мети, то отримаєте їх назад. Якщо ні, ваш друг пожертвує цю суму до благодійного фонду.

Такий спосіб допоможе боротися з поширеним когнітивним спотворенням – гіперболічним дисконтуванням. Воно проявляється у нашій схильності віддавати перевагу маленьким, але миттєвим перемогам, ніж великим винагородам, які будуть доступні пізніше.

Якщо у людини з’явиться вибір – подивитися улюблений серіал або вирушити на пробіжку, швидше за все, вибір впаде на серіал. Тому що це задоволення, яке вона отримає зараз. А пробіжка – це, звичайно, корисно, але потрібний ефект у вигляді схуднення та інших бонусів з’явиться не відразу. Контракт допоможе уникнути подібної пастки мислення.

Вибір простого шляху коштуватиме вам грошей та обіцянки, які ви дали самому собі. Крім того, ви ставите не хитку, а конкретну мету. Це робить завдання більш точним, а результат більш досяжним. Ну а якщо досягти мети все ж таки не вдасться, ви допоможете людям, які цього потребують, а це теж перемога.

  1. Оточити себе зеленим кольором

Скільки часу знадобиться: 5–10 хвилин.

Різні кольори змушують нас думати про різні речі. Ви ніколи не питали себе, чому величезні написи «Розпродаж» найчастіше роблять червоним кольором? Все просто: він допомагає людям швидше та сильніше реагувати на отриману інформацію.

Червоний колір асоціюється з небезпекою та привертає увагу. Є й колір, який збільшує рівень мотивації та енергії. І це зелений.

Учасникам одного дослідження було запропоновано записати якнайбільше способів використовувати консервну банку. На завдання давали менше 2 хвилин, а перед його виконанням людям показували короткі спалахи зеленого, блакитного, білого та сірого. Зелений колір у результаті викликав максимальний сплеск креативності.

У другому невеликому експерименті учасники займалися на велотренажері і одночасно їм показували відеопоїздки сільською дорогою із зеленим, сірим або червоним фільтром. Зелений не просто мотивував велосипедистів — він знімав утому і робив їх щасливішим.

Щоб обернути результати досліджень на свою користь, можна погуляти зеленим парком. Якщо до появи листя на деревах ще далеко, поставте на робочий стіл максимально зелену картинку, наприклад, красивий ліс або широке чисте поле. І наступного разу, коли відчуєте, що вам не вистачає мотивації, зробіть кілька глибоких вдихів та видихів та подивіться на заставку. Це допоможе швидко зарядитись натхненням.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...