• Без категорії

4 місяць вагітності

4-misyc-vagitnostiПозаду перший триместр вагітності. Життєво важливі органи малюка сформовані, він вступає в період активного росту. В організмі майбутньої мами починають відбуватися відчутні зміни.

Перше УЗД

На початку 4 місяця вагітності проводиться перше планове ультразвукове дослідження плоду. Перевіряється відсутність патологій розвитку внутрішніх органів, відповідність розмірів плода встановленим нормам, розташування плаценти. На моніторі можна розглядати, як малюк ворушить ручками та ніжками. У сучасних медичних центрах є можливість зробити знімок або відеозапис обстеження.

Мамині турботи на 4 місяці

Слідуючи за ростом і розвитком дитини, змінюється і організм матері. Живіт на 4 місяці продовжує збільшується, і приходить час купувати одяг для вагітних : штани та спідниці з еластичною вставкою спереду, яка буде м’яко облягати і підтримувати кругленький животик, блузки з вільним кроєм від грудей. Краще вибирати одяг з натуральних тканин, що не утрудняє рухів.

Майбутня мама починає швидше стомлюватися, тому їй необхідно повноцінне правильне харчування – адже для нормального розвитку плоду потрібні вітаміни і поживні речовини. Побільше позитивних емоцій: прогулянки на свіжому повітрі, хороша музика і читання улюблених книг підуть на користь малюкові.

Не дивуйтеся змінам стану шкіри. Після того, як настане 4 місяць вагітності, на обличчі можуть з’явитися веснянки, а на животі – вертикальна темна смуга від пупка вниз. Це нормальний процес пігментації, який відбувається через зміни гормонального фону жіночого організму, і в більшості випадків проходить після пологів. Якщо ж пігментні плями здаються зовсім небажаними, можна освітлити їх соком грейпфрута, огірка або петрушки.

Хлопчик чи дівчинка?

У четвертий місяць вагітності росту малюка складає близько 160 мм, а його вага – не більше 0,2 кг. Головка здається непропорційно великою, однак це не повинно викликати побоювань, так як є нормальним для такого терміну внутрішньоутробного розвитку. Плід активно рухається, але мамі не завжди вдається відчути ворушіння – він ще занадто малий.

Цей період дуже важливий для розвитку дитини, так як саме зараз найбільш активно формуються клітини головного мозку. Чітко розрізняється серцебиття плоду, на 4 місяці вагітності починають функціонувати нирки і органи травлення, продовжується формування скелета. Інколи під час УЗД можна побачити, як малюк солодко смокче свій пальчик, а якщо пощастить – вдасться визначити стать Вашої дитини!

Щоб наочніше подивитися, що відбувається всередині жінки в цей період, рекомендуємо ознайомитися з відео про те, як виглядає дитина на цьому терміні вагітності.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...