• Без категорії

39 тиждень вагітності


Майбутня дитина

Середня довжина плоду – 50 см і вагу 3000 – 3500 гр. Шкіра блідо-рожевого кольору, розвинена підшкірна основа, пушкове волосся майже відсутнє, довжина волосся на головці досягає 2 см.

Очі фокусуються на відстані 20-30 см, тобто на відстані до матері під час годування. Є чутливість по контрастності, кольоровий зір, визначення дистанції і глибини, реакція на миготіння і рухи.

Дозрівання різних відділів ЦНС йде нерівномірно. До 38 – 39 тижнів морфологічно цілком розвинені лише нервові клітини спинного мозку і гліальна тканина. Зрілою до моменту народження є частина лицьового нерва, реалізуюча управління смоктанням. Повний структурний і функціональний розвиток ЦНС завершується в постнатальному періоді. Структура кори великого мозку досягає високого диференціювання вже до кінця антенатального періоду розвитку, що пов’язане з її інтенсивним функціонуванням.

Майбутня мама

Зниження дна матки є симптомом входження передньої частини плоду, зазвичай головки, у верхню частину родового каналу, утвореного кістками тазу. Дно матки знижується в результаті входу головки плоду в таз матері. Зниження звичайно відбувається за 2 або 4 тижні до пологів. У народжуючих жінок це явище майже не помічається до самих пологів.

При зниженні дна матки зменшується тиск на легені і шлунок, в результаті цього вагітна жінка краще себе почуває. З другого боку, посилюється тиск на сечовий міхур, суглоби тазу, а також область промежини. В результаті зниження дна матки у жінки може порушитися рівновага, а при тиску головки дитини на дно тазу може відчуватися сильний колючий біль.

Жінка може не помітити зниження дна матки, якщо її дитина лежала завжди низько, якщо вона ніколи не відчувала труднощів при диханні або не відчувала нудоту після їжі. Підтвердити зниження дна матки і установку головки ваш лікар може двома способами. Можна відчути головку в тазі під час внутрішнього обстеження або промацати її зовні через живіт. Якщо головка встановлена, то вона майже нерухома.

Переміщення головки через канал тазу можна оцінити і виміряти. Повна установка головки означає те, що головка плоду знизилася до рівня сідничих кісток (виступаючі кісткові паростки по обох сторонах тазу). Дитина, яка тільки починає знижуватися, може бути на висоті 4-5 см. Але висота головки не є єдиним чинником, що свідчить про настання пологів.

Перед пологами головка плоду повинна встановитися в кістковому тазі, що забезпечить їй легке проходження через канал тазу. Але трапляється, що головки дітей, які не увійшли до входу тазу на початку пологів, проходять потім гладко через канал тазу. Це особливо стосується жінок, які раніше вже народжували.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...