• Без категорії

38 тиждень вагітності


38 тиждень вагітності
Майбутня дитина

Середня довжина плоду 48 – 50 см і вага близько 3000 гр. Малюк додає у вазі в середньому близько 28 – 30 грамів в день і продовжує інтенсивно готуватися до життя поза материнською утробою.

Унаслідок відкладення підшкірного жиру тіло стає округлішим. Шкіра блідо-рожевого кольору. Зменшується кількість сировидної змазки і пушкового волосся. Волосся на головці завдовжки 1 – 2 см.

Майбутня мама

Ваша вагітність з цього тижня вважається доношеною. Ви можете народити в будь-який з тижнів, що залишилися.

Неприємний сюрприз останнього місяця вагітності – розтяжки (стриї). Це червонуваті бороздки на животі і стегнах. Може трапитися так: лягли спати – їх не було, прокинулися вранці – “розмальований” весь живіт. Як правило, після пологів стриї бліднуть і стають трохи менш помітними.

Грудні залози до останніх тижнів вагітності сильно збільшуються, і ви вже відчуваєте їх тяжкість.

Поява молозива – ще один передвісник близьких пологів. Розпізнати цю подію нехитро: на бюстгальтері з’являються плямочки. До речі, зараз вам потрібен тільки бавовняний, щільний, жорсткий бюстгальтер. Зв’язки, що підтримують груди, потребують захисту, щоб зберегти їх красу після пологів.

При розвитку вагітності спостерігається поступове зменшення кількості рухів (від 25-40 рухів в годину при 30 тижнях вагітності до 20-30 рухів в годину перед пологами). Це викликано зменшенням вільного простору і кількості амніотичної рідини, а також кращою координацією рухів плоду.

На дев’ятому місяці вагітності дитина менше вертиться і штовхається. Вона може тільки повертатися або робити невеликі рухи, а після отримання положення вниз головою, свобода рухів обмежиться ще більше.

Ви не повинні нервувати з приводу відсутності рухів дитини, наприклад опівдні. Вона може в цей час дрімати. Але якщо дуже довго дитина про себе не нагадуватиме, то швидко повідомте про це свого лікаря. Ваша дитина може бути здорова, але припинення рухів свідчить про загрозу її життю. Необхідно якомога раніше знайти цю загрозу і усунути її за допомогою швидкого медичного втручання.

Велика рухливість дитини в утробі не має прямого зв’язку з її неспокійним характером після народження. Часто трапляється, що діти, які були дуже активні в утробі матері, будуть спокійнішими за дітей, які не проявляли великої активності.

Поява кровотечі з піхви – результат порушення або натирання шийки матки, дуже чутливої в цьому періоді. Трапляється таке після статевих відносин або обстеження. Це нормальне явище, яке не представляє загрози, але слід про це повідомити лікаря. Він порекомендує вам утриматися від статевих контактів до пологів.

Виділення крові може виходити з оточення дитини. Це явище небезпечне. Якщо у вас з’явилася така кровотеча, то ви повинні негайно подзвонити лікарю або поїхати в лікарню. Якщо при виділенні крові у вас з’явилися скорочення матки, то це може сигналізувати про початок пологів. Терміново повідомте про це лікаря.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...