• Без категорії

37 тиждень вагітності

37 тиждень вагітності
Майбутня дитина

Плід виконує дихальні рухи. Під час вдиху в його легені потрапляє амніотична рідина, яка потім виводиться під час видиху.

Середня довжина плоду 48 – 50 см і вага 2800 – 3000 р. Сировидного мастила ще досить багато. Кількість пушкового волосся дещо зменшується. Хрящі носа і вух стають дещо твердішими. У плоду останніх тижнів внутріутробного життя періоди швидкого сну (частішає пульс, підвищується кров’яний тиск, значно знижується м’язовий тонус) займають 30 – 60% сну, решта часу складає повільний сон (характеризується розслабленням м’язів, заспокоєнням). У дорослих швидкий сон складає 20% часу нічного сну, повільний – 80%. обидві фази життєво необхідні.

Майбутня мама

Більшість лікарів у разі правильно протікаючої вагітності дозволяє купання у ванні до часу розтріскування плодових оболонок. А душ дозволений аж до початку пологів. Вони вважають, що вода під час купання не потрапляє в піхву. Навіть якщо вода і потрапить в піхву, то слизиста пробка, що знаходиться в шийці, закриє вхід в матку.

Ваша дитина надійно захищена від мікроорганізмів цією пробкою, оболонками, амніотичною рідиною. Прийманняя ванни або душу не виключають ризику в останньому триместрі вагітності через незручність, тому ви повинні:

* купатися обережно, щоб уникнути падіння на слизькій поверхні;

* покласти у ванну або під душ гумовий килимок, який перешкоджатиме ковзанню;

* при вході і виході з ванни, якщо можливо, користуватися допомогою іншої людини.

Ви повинні частіше відвідувати лікаря після 32 тижнів вагітності. Для дослідження вашого здоров’я і здоров’я дитини він запропонує вам наступні тести:

* вимірювання ваги і кров’яного тиску;

* аналіз сечі на наявність цукру і білка;

* визначення сердцебиття плоду;

* визначення висоти дна матки;

* визначення величини і положення плоду;

* обстеження кінцівок на виявлення набряків і варикозного розширення вен;

* обговорення хвилюючих вас питань.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...