• Без категорії

36 тиждень вагітності


Майбутня дитина

Середня довжина плоду 48 см і вага 2700 – 2800 гр. Унаслідок відкладення підшкірного жиру тіло стає округлішим, зникає колишня складчастість обличчя.

Майбутня мама

Прийшов час подумати про те, що узяти з собою в пологовий будинок, і зібрати “тривожну сумку”.

Продольно-головкове положення дитини

Між 32 і 36 тижнями вагітності дитина повинна прийняти продольно-головкове положення.

Тазове положення дитини

Деякі діти знаходяться в тазовому положенні, яке можна постаратися змінити, якщо в останні 8 тижнів вагітності виконувати спеціальні вправи.

Застосовується також і зовнішній поворот головки дитини, коли лікар в першому періоді пологів під контролем ультрасонографії прикладає руку до живота матері і повертає дитину головкою вниз.

Ця процедура стала популярною, і більшість лікарів періодично користується нею. Проте деякі сумніваються перед її застосуванням, побоюючись ускладнень. Тільки лікар, спеціально навчений виконанню цієї процедури і приготувань для проведення кесаревого розтину, повинен виконувати зовнішній поворот головки. Трапляється, що дитина знову повертається в тазове положення.

Подовжньо-тазове положення плоду

Причинами такого положення є: маленька вага дитини, неправильна будова матки, надмірна кількість амніотичною рідини, багатодітна вагітність, зайва розтянутість матки.

При подовжньо-тазовому положенні дитини ви зможете народити природним шляхом, але тільки тоді, коли лікар упевнений у тому, що він зробив все для безпеки матері і дитини.

При цьому необхідне постійне електронне спостереження за пологами і краще всього в операційному залі.

Іноді застосовується епідуральний наркоз для запобігання надмірним потугам, щоб не відбулося повного розкриття шийки (що могло б привести до стиснення пуповини між дитиною і тазом матері). Можливе застосування загального наркозу для закінчення пологів.

Можна також застосувати щипці для того, щоб допомогти з’явитися головці без необхідної напруги тіла і шиї. Іноді роблять надріз промежини, щоб полегшити пологи.

Якщо ж шийка розкриватиметься дуже поволі або виникнуть інші проблеми, то лікар разом зі всім операційним колективом повинен бути готовий будь-якої хвилини до кесаревого розтину.

Лікарі вважають можливими пологи природним шляхом дитини з подовжньо-тазовим положенням за наступних умов:

* сидяче положення плоду, коли ніжки плоду розташовані уздовж живота і грудної клітини так, що стопи знаходяться збоку від його обличчя;

* дрібна дитина (але не менше 2,75 кг), яка легко пройде через родові шляхи. Знайте, що пологи раніше 36 тижнів вагітності при тазовому положенні дитини проводяться шляхом кесаревого розтину;

* відсутність таких негативних явищ, як передлежання плаценти, випадання пуповини або інших явищ, загрозливих плоду які не можна легко усунути;

* відсутність проблем у матері, пов’язаних з пологами: таз матері відповідних розмірів, немає ніяких даних про важкі травми під час вагітності, вік матері менше 35 років;

* під час пологів частина передлежання вже перейшла до тазу;

* підборіддя головки плоду пригнуте до колін;

* готовність до кесаревого розтину, якщо це буде потрібно.

Щоб уникнути пошкоджень під час пологів природним шляхом, лікарі йдуть на кесарів розтин при подовжньо-тазовому положенні плоду, вважаючи, що це найбезпечніший шлях появи дитини на світ.

Іноді у разі планованого кесаревого розтину пологи проходять так швидко, що сідниці переміщаються до тазу ще до початку розтину. Більшість лікарів намагається тоді продовжити пологи природним шляхом.

Визначити положення вашої дитини зможе лікар або акушерка. Спеціалісти руками намагаються розібрати частини тіла дитини: спинку, що має гладку опуклу форму; ручки, стопи, лікті відчуваються як групи маленьких нерівностей; головка кругла, тверда, а якщо натиснеш її, то вона повертається в початкове положення, тоді як вся решта частин тіла залишається без руху; сідниці м’якші, ніж головка.

Місце розміщення серця визначають за допомогою прослуховування. Воно зазвичай чутно в нижній частині живота, коли попереду головка. Ультрасонографічні дослідження також допомагають визначити положення плоду.

У останньому триместрі вагітності потрібно уникати подорожей, оскільки ви не можете ризикувати життям і здоров’ям вашої дитини. Ви виявитеся далеко від свого лікаря при настанні передчасних пологів.

Крім того, вагітним жінкам заборонено літати літаком без письмового дозволу лікаря. Але таку згоду важко одержати, оскільки лікар не рекомендує подорожувати в третьому триместрі, особливо на восьмому і дев’ятому місяці, оскільки можливі раптові пологи на величезній висоті над землею. Але якщо ви вже вирішили летіти, то дізнайтеся прізвище хорошого лікаря і адресу лікарні в тому місці, куди ви прилетите.

Коротка подорож не повинна складати проблем, якщо ви не відчуваєте запаморочення і сама ведете машину. Але тривала поїздка в автомобілі буде важкою, навіть якщо ви не за кермом, тому ви повинні часто зупинятися, щоб встати і трішки пройтися. Не забудьте пристебнути ремінь безпеки.

Але не намагайтеся самі поїхати в лікарню, коли почнуться пологи.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...