35 тиждень вагітності

35 тиждень вагітності
Майбутня дитина

Середня довжина плоду 45 – 47 см, маса тіла 2500 – 2600 г . Хоча на цьому терміні можлива значна варіабельність ваги плоду. Причому все це може бути варіантом норми. З цієї миті малюк набиратиме приблизно 220 грамів щонеділі.

Майбутня мама

Ваша вагітність продовжується. Можуть з’явитися певні складнощі зі сном. Це не дивно – адже ходіння в туалет кожні 45-60 хвилин не дає спокійно спати, не говорячи вже про постійні больові відчуття в спині. Є думка, що це нібито “природа готує Вас до майбутніх безсонних ночей”. Безсоння може бути викликане так само відчуттям тривоги за дитину, очікуванням пологів і т.д.

Щоб справитися з цим, Вам потрібно пити трохи менше рідини, робити обертальні рухи тазом перед укладанням в ліжко, а вдень – утрудняти себе якою-небудь не дуже важкою роботою. Тоді шанси на нормальний відпочинок вночі підвищаться.

Під час вагітності відбувається зміна в дихальній системі матері, що забезпечує поглинання більшої кількості кисню. Але в останньому триместрі вагітності деякі жінки страждають утрудненням дихання, це відбувається, коли матка здавлює легені матерів при переміщенні дитини у верхню частину тазу.

За 2-3 тижні до пологів наступає полегшення дихання, оскільки живіт опускається при переміщенні дитини до низу тазу. Ви зможете полегшити дихання, якщо будете: тримати рівно спину і не горбитимете; спати в положенні напівлежачи; уникати значної фізичної активності.

Якщо важке дихання супроводжується прискореним диханням, посинінням губ і кінчиків пальців, болем в грудній клітці і прискореним пульсом, то вам негайно потрібно подзвонити на станцію швидкої допомоги або повідомити про це свого лікаря.

Це явище пояснюється збільшеним тиском матки на сечовий міхур, в результаті якого відбувається нетримання сечі під час кашлю, чхання, сміху. Для профілактики нетримання сечі після пологів вам варто виконувати вправи Кегля, зміцнюючі м’язи тазу.

Можна сказати, що не існує еталона форми живота вагітної жінки. Він може бути великим, маленьким, гострим, широким, високим або низьким.

Форма і величина живота під час вагітності залежить від вашого зросту, ваги, від того, широка у вас кістка або вузька. Чи залежить розмір дитини від форми і розміру живота? Такого взаємозв’язку не існує. Навіть навпаки: дрібна жінка з невеликим низьким животом може народити велику дитину, а ширококістна жінка, у якої великий, високо розташований живіт – маленького.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...