• Без категорії

34 тиждень вагітності

34 тиждень вагітності
Майбутня дитина

Довжина плоду 44 см, маса тіла 2400 г . Добовий об’єм сечі, що виділяється плодом в амніотичну рідину – майже півлітра.

Риси обличчя закінчені, немов “вигострені” різцем скульптора. Шкіра стала помітно світлішою, пішов незвичний недосвідченому оку пронизливо-рожевий колір і майже зовсім зникла сировидна змазка. А ось невеликий пушок на тілі поки зберігся. Нігтики відростили і вже виступають за краї пальчиків.

На долоньках і стопах проступив шкірний узор – неповторний, властивий тільки цій людині. Узор, який збережеться на все життя. Розвернулися і “відішли” від голови щільно притиснуті до неї ранні вушка. Набирає “масу” живіт, і за рахунок цього пупок “просувається” вгору, до свого законного місця.

Він вже зрілий чоловічок. І якщо народжується в цей термін, не вимагає особливих зусиль для того, що виходити.

Майбутня мама

В цей час ви повинні вже вирішити, де народжуватимете: визначитися, в якій лікувальній установі, познайомитися з лікарем, з’ясувати, хто його зможе замінити, та ін. Спостерігаючий за вагітністю лікар допоможе вам в рішенні цих питань.

Сексуальне життя в 33-36-у тижні не рекомендується. Статеві шляхи готуються до пологів. Дитину не можна турбувати, інакше вона вирішить раптом обернутися і прийняти інше, незручне для пологів положення. Можливе і внесення інфекції в родові шляхи жінки.

Шкірний висип часто зустрічається у вагітних жінок. Він не дуже приємний, але не представляє загрози для матері і дитини. Всі зміни шкіри зникнуть після пологів і можуть взагалі не з’явитися при наступних вагітностях. Якщо вам сильно заважає висип на животі, стегнах, сідницях і плечах, поговоріть з лікарем. Він може назначити вам антигістамінні препарати.

Ймовірно, ваш лікар направить вас на чергове, цього разу останнє УЗД. Це дослідження дозволить визначити передлежання плоду і місце прикріплення плаценти, кількість навколоплідних вод, виявити обвивання пуповиною, ступінь зрілості плаценти. Всі ці чинники впливають на стратегію ведення пологів.

Прийшов час подумати про покупку приданого для малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...