• Без категорії

33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітностіМайбутня дитина

Довжина плоду досягає 44 см. Маса тіла 2000 – 2200 г . Чутлива вся поверхня тіла. Серце малюка стає досконалим, залишається невеликий отвір між передсердям, але воно закриється з першим зітханням при народженні.

Йде остаточна «обробка» центральної нервової, ендокринної, імунної систем. І, звичайно, в самому розпалі природна «установка» на зростання. Щоб додати у вазі, дитина посилено забирає у матері все, що їй необхідно. Вона не тільки харчується за її рахунок, але в ще більшій, ніж в попередній місяць мірі управляє її організмом: якщо виникає загроза переривання вагітності, значить, гірше стає саме плоду, а не мамі.

Майбутня мама

Тепер ви вже можете розрізняти, чим саме штовхає вас малюк – колінами або ліктями.

Матка, що росте, продовжує впливати на навколишні органи. Окрім прискореного сечовипускання можливі і випадки нетримання сечі – варто вам побігти, кашлянути, чхнути або розсміятися.

Сон робиться неспокійним. З наближенням пологів розширяється тазове дно – це може викликати неприємні відчуття. Всі попередні симптоми швидше за все збережуться (білі, головні болі, печія або розлад травлення, кровотечі з носа і відчуття «закладеності» вух, кровоточивість ясен, болі в спині і спазми ніг, набряклість, варикоз, витікання молозива), хоча, якщо вам пощастить, то ви не відчуєте нічого з описаного.

Темна лінія (Linea Negra), що розтинає живіт зверху вниз ставати помітнішою. Пупок поступово розтягується і стає плоским, після пологів він вправиться. У підребер’ї через тиск матки виникають хворобливі відчуття.

Зберігається загроза пізнього токсикозу. Як і раніше необхідно ретельно контролювати вагу, кількість випитої і виділеної рідини.

Нагадаємо: в середньому в організмі дорослої людини приблизно 4-4,5 л крові, а у вагітної до 32-36-го тижня її кількість збільшується до 5-5,5 л. Цей додатковий літр знаходиться в новому колі кровообігу, який виникає під час вагітності і забезпечує життєдіяльність плоду.

При токсикозі в жіночому організмі накопичується рідина, затримуючись, в основному, в тканинах. З’являються набряки, і об’єм циркулюючої крові зменшується. Це означає, що через плаценту її проходить менше. В результаті дитина недоотримує поживні речовини і кисень, страждає і переживає  справжній стрес!

Чуйний організм матері уловлює сигнал «S0S» від плоду, і цифри артеріального тиску жінки різко підскакують: адже необхідно, щоб її кров донесла до дитини все необхідне! А як відчуває себе людина, у якої підвищено тиск? Звичайно, погано! А допомагаючи мамі і знижуючи її тиск, ми знову погіршуємо стан дитини, і він знов вимушений «просити» захисту у матері… Виходить замкнутий круг, розірвати який неможливо.

На цьому терміні вагітності при обстеженні вам призначаються наступні тести:

* вимірювання ваги і вимірювання тиску крові;

* обстеження сердцебиття плоду;

* визначення рівня цукру і білка в сечі;

* вимірювання висоти дна матки;

* визначення величини і положення плоду за допомогою зовнішнього обстеження;

* огляд кінцівок для виявлення набряків і варикозних вен;

* обговорення нетипових явищ.

Не покладайтеся на волю випадку, наперед подумайте про те, де і як народжувати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...