• Без категорії

32 тиждень вагітності

32 тиждень вагітності
Майбутня дитина

З личка малюка зникла більшість зморшок. На голові – пристойна кількість волосся. Вага набирається неймовірно швидко: близько 900 г за останній місяць. Плід досягає довжини 43 см і вага близько 1800 г.

У останньому триместрі вагітності ваша дитина вже досягає такого рівня розвитку, що може гикати. При цьому ви можете відчувати несильні спазми в животі. Деякі діти гикають кілька разів в день, інші ж взагалі не гикають. Таку ж картину можна спостерігати і після пологів. Не турбуйтеся. Гикавка не викликає у дітей такого дискомфорту, як у дорослих, навіть якщо вона продовжується 20 хвилин або довше.

Майбутня мама

Маткові скорочення (спазми Бракстона-Хиггса) можуть стати частішими. Вам потрібно більше відпочивати. Знайдіть час прилягти і вдень – ви втомилися від своєї ноші, від очікування, від всього, що пов’язане з вагітністю. Вам пора йти на курси майбутніх матерів. Відвідуйте заняття аж до пологів. Дитина вже повністю сформувалася. Накопичується підшкірний жир, і скоро він стане славним пухким немовлям.

Щодо госпіталізації в пологовий будинок найточнішу інформацію може повідомити Ваш акушер-гінеколог. Якщо вагітність протікала нормально, то жінка звичайно доставляється в районний (або черговий) пологовий будинок каретою “швидкої допомоги”, вже знаходячись в першому періоді пологів. У решті випадків можливі варіанти (наприклад, госпіталізація за два тижні до передбачуваних пологів і т.д.) У кожному випадку це вирішує Ваш лікар.

Раніше лікарі стверджували, що сексуальні відносини не створюють загрози передчасним пологам і інфекціям. В даний час лікарі указують на ускладнення, пов’язані з сексом в останні місяці вагітності. Про всяк випадок дотримуйтеся обережності або порадьтеся зі своїм лікарем.

Біль в попереку, що розповсюджується до сідниць і нижніх кінцівок, викликаний тиском матки, що збільшується, на сідничий нерв. Це характерно для останнього періоду вагітності. Якщо випадок серйозний, то вам рекомендується залишатися в ліжку протягом декількох днів або робити спеціальні вправи.

Часті сечовипускання – характерне явище під час вагітності. Ви повинні пам’ятати, що тривала стриманість збільшує ризик зараження сечового міхура, а це, у свою чергу, веде до зараження матки, збільшення скорочувальної діяльності і передчасних пологів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...