• Без категорії

31 тиждень вагітності

31 тиждень вагітності
Майбутня дитина

Плід «мужніє» не по днях, а по годинах, накопичуючи м’язову масу. І якщо з якоїсь причини вагітність тепер урветься, по-перше, ця подія вважається вже не викиднем, а пологами, хоча і передчасними; по-друге, вони завжди відбуваються «за ініціативою» дитини – вона не стане терпіти, якщо їй погано.

У принципі плід зараз має ті ж характеристики, що і доношена дитина. Проте… Легені у нього все ж таки незрілі. Поки низько розташований пупок. У хлопчиків яєчка ще не опустилися в мошонку, у дівчаток не закриті статеві губи.

Шкіра покрита сировидною змазкою, а ще вона незвично для нашого ока яскраво-рожева (немає підшкірної клітковини), і крізь неї просвічує мережу кровоносних судин. Зовні – такий червонуватий зморщений старичок, але до чого ж він зворушливий! Вага плоду – 1400 – 1600 г, зріст 40-42 см.

Майбутня мама

Ваш живіт продовжує збільшуватися в об’ємі, турбують неприємні відчуття в грудній клітці і тазовій області. Це природно, оскільки плід, що росте, вимагає для себе все більше простору. У деяких жінок в цей час з’являється стійка печія (раніше вона могла бути епізодично). Причина цього все та ж – матка, що збільшується, зміщує інші внутрішні органи із звичних місць, при цьому створюються деякі труднощі для роботи шлунку. Спробуйте їсти менше, але частіше. Напівсидяче положення після їжі іноді теж дозволяє справитися з печією.

Одна з найчастіших скарг під час вагітності – болі в спині. Вони можуть виникати практично на будь-якому терміні, а іноді переслідують жінок і протягом декількох місяців після пологів. Полегшити ці больові відчуття допомагають правильна постава і фізичні вправи.

У жіночій консультації вам видадуть обмінну карту – документ, в якому відображені всі особливості вагітності і інші необхідні відомості. Лікар оформляє її на початку допологової відпустки. Обмінна карта тепер завжди повинна бути при вас, обов’язково беріть її з собою, виходячи з будинку. І якщо раптом доведеться з якоїсь причини опинитися в пологовому будинку раніше передбачуваного терміну, обмінна карта допоможе лікарям діяти правильно, враховуючи саме ваші особливості.

Аналізи як і раніше допомагають лікарю всесторонньо оцінювати ваш стан. Один раз в 2 тижні обов’язкові загальний аналіз сечі і крові. Якщо вагітність супроводжується цукровим діабетом або розвивається придіабетний стан, кожні 2 тижні необхідно контролювати і рівень глюкози в крові.

Беруть на дослідження мазки з піхви – у вагітної ослаблені захисні сили організму, і тому вона уразлива для інфекцій. Можуть з’явитися (або активізуватися) збудники молочниці, кольпіту. Тоді до пологів потрібно лікування. Якщо вагітність ускладнена резус-негативним чинником, не уникнути досить частих досліджень на наявність в крові антитіл.

Особливо уважно віднесіться до симптомів “пізнього токсикозу”: набрякам ніг і рук, стрімкому наростанню ваги.

Не забувайте стежити за тим, як співвідноситься об’єм випитої і виділеної з сечею рідини (допускається різниця 200-300 мл). Якщо виділяється менше, значить, рідина затримується в організмі, і необхідно терміново повідомити про це лікаря. Накопичуючись, вона порушує роботу нирок, збільшує навантаження на серце, що викликає підвищення артеріального тиску. В результаті страждає дитина: їй не вистачає живильних речовин і кисню. Нависає загроза переривання вагітності…

Щоб не доводилося постійно порушувати питний режим, виключіть з раціону все солоне, копчене, жирне, гостре. Постійно стежте за вагою – “маєте право” поважчати лише на 300 г в тиждень. Причому врахуйте: ця надбавка йде за рахунок ваги дитини і накопичення навколоплідних вод, що збільшуються.

Якщо ви все-таки пропустили сигнали токсикозу (чого бути не повинно), що розвивається, запам’ятайте: різкий головний біль, мигтіння мушок перед очима, судоми – ознаки еклампсії, важкого ускладнення вагітності. Це серйозна загроза для життя матері і дитини. Врятують їх лише термінова госпіталізація і негайна лікарська допомога.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...