3 тиждень вагітності

3 тиждень вагітності
На третій тиждень календаря вагітності найголовніше питання – бути або не бути вагітності? У вас відбулася овуляція і яйцеклітина в матковій трубі готова до запліднення. Самий час для зустрічі з сперматозоїдами! Якщо така зустріч пройшла вдало – можете привітати себе з вагітністю.

В кінці цього тижня відбудеться вбудовування (імплантація) плодового яйця в стінку вашої матки. У деяких жінок це супроводжується мікрокровотечею, що не складає великої проблеми.

Починають з’являтися перші зміни у вашій імунній системі – виробляється Ранній Чинник Вагітності (по-англійськи – EPF). Ця речовина допомагає плодовому яйцю “обдурити” Ваш організм (річ у тому, що половина генів вашого майбутнього малюка має батьківське походження, а значить, білки плоду є чужорідними для вашого організму).

Для запобігання конфлікту між вашими імунними клітинами і клітинами плоду і потрібен EPF. Рекомендації до 1-го тижня залишаються у силі.

Майбутня дитина

Яйцеклітина і сперматозоїд зустрілися в матковій трубі. В результаті їх злиття утворилася зигота – перша і найголовніша клітина вашої майбутньої дитини.

Всі подальші 100 000 000 000 000 клітин її організму є дочками зиготи! Зигота починає ділитися, одночасно подорожуючи по матковій трубі у напрямку до вашої матки. Через три доби після запліднення зародок складається з 32 клітин і формою схожий на ягоду шовковиці. До кінця цього тижня число клітин зросте до 250, форма нагадуватиме порожнисту кульку з діаметром 0, 1 – 0, 2 мм. Тепер учені назвали б вашого майбутнього малюка бластоцистою.

Бластоциста руйнує маленькі ділянки слизиової оболонки і інших тканин матки, як би “вириваючи” для себе невелику “нірку”, після чого затишно в ній влаштовується.

До речі, при цьому в колі “нірки” виникають мікроскопічні крововиливи, про які йшлося трохи раніше. Процес упровадження називається імплантацією. І якщо імплантація пройшла успішно, то розвиток зародка підіймається на новий ступінь – тепер його “постачання” забезпечуватимуть Ваші органи і системи, а не скромні запаси поживних речовин, зроблені яйцеклітиною.

У період від запліднення до імплантації різні ушкоджувальні дії можуть порушувати або все, або нічого.

У першому випадку зародок гине, в другому – знаходить резерви для виправлення пошкоджень (якщо надалі не буде неприємних сюрпризів, то не залишиться навіть слідів від цих пошкоджень).

Як правило, на 3 тижні календаря вагітності, майбутні мами тільки починають підозрювати, що вони можуть стати незабаром мамою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...