3 РОЗМОВНІ НАВИЧКИ, ЯКІ ВАРТО ПРОКАЧАТИ

Вміння розпочати розмову

Почати розмову складно, адже часто ми не можемо придумати відповідну фразу. Всі звичні варіанти звучать банально, а оригінальні вітання ще гірші за стандартні. Насправді, вам потрібно зробити один маленький крок: відкинути сумніви, підійти і сказати «Привіт!». Нікому не потрібні магічні фрази, всі спілкуються простими та зрозумілими словами.

Якщо вам не подобається коротке вітання, ось три хороші варіанти:

“Привіт! Як минає ранок?»

“Привіт! Здається, ми ще не знайомі. Мене звуть Настя”.

“Доброго ранку! Як справи?”

Цінність таких стартових фраз, звичайно, не в оригінальності, а в універсальності. Ці висловлювання може використовувати будь-хто, вони передбачають позитивну відповідь і допоможуть зав’язати розмову.

Навичку можна тренувати. Тільки знайдіть потрібну людину. Наприклад, більшість барменів чи офіціантів дуже милі у спілкуванні. Звичайно, це частина їхніх обов’язків, але в цьому й принадність. Спробуйте зав’язати розмову за допомогою цих фраз:

“Що у вас тут найсмачніше?” У відповідь ви, швидше за все, почуєте: “Все”. У вас є багато варіантів продовження розмови. Наприклад: “Ні, правда, яку каву ви самі п’єте, коли ніхто не бачить?” А потім: “Супер, я із задоволенням спробую”. Або зробіть своє звичайне замовлення і додайте: “Я обов’язково спробую наступного разу”.

Пожартуйте. Дивно, але жарт не обов’язково повинен бути кумедним. Хороший жарт для короткої розмови повинен бути простим, зрозумілим і приємним. Нічого образливого або того, що виходить за рамки пристойності. Зробіть кумедне зауваження.

“Цікаво, а яке найбільш шалене замовлення ви отримали цього тижня?” Звузивши питання уточненням “цього тижня”, ви допоможете співрозмовнику відповісти швидко, не замислюючись. На цьому етапі розмови не потрібно і навіть небезпечно ставити глибокі питання або ті, що змушують серйозно покопатися в пам’яті.

Звичайно, заводити таку розмову не варто, якщо позаду вас довга черга або ви прийшли в кафе, де багато відвідувачів і офіціанти збиваються з ніг. Діалог має бути приємним та невимушеним. І неодмінно посміхайтеся.

Вміння приєднатися до розмови

Розмова із кількома співрозмовниками може стати справжнім жахом. Ви з’являєтеся, бачите багатьох незнайомих людей, лякаєтесь і замикаєтесь у собі. Здається, якщо ви зараз заговорите, це прозвучить безглуздо і тупо. Напевно, у такій ситуації краще мовчати. Навіщо комусь вас слухати?

Використовуйте одну із трьох заготовлених фраз. Фокус у тому, щоб приєднатися до бесіди, додавши щось корисне, цікаве та пізнавальне.

«Я не хотів підслуховувати, але можу зауважити…» Коли ви стоїте близько до тих, хто вже розмовляє, очевидно, що ви чуєте їхню розмову. Немає нічого страшного в тому, щоб приєднатися до розмови та стати ковтком свіжого повітря.

«Вибачте, я не зовсім зрозумів, що ви мали на увазі?» Зізнаватись у власному незнанні люди зазвичай не люблять. Використовуйте цей факт, щоб поставити питання, яке у всіх на умі, але яке ніхто не наважується озвучити. Цікавий новачок не буде дурним. Натомість він дозволить співрозмовнику відчути себе у своїй тарілці та пояснити те, що цікаво дізнатися всім.

«Вибачте, я давно в цій сфері, але такої оригінальної думки ще не чув». Комплімент може стати приводом для продовження розмови, якщо вона небанальна і показує ваш інтерес до співрозмовника. А ось черговий комплімент не допоможе вклинитися у розмову і навіть завадить.

Приєднатися до розмови можна будь-якої миті, особливо якщо ваше висловлення зробить розмову цікавішою. Це може бути зауваження, правильно поставлене питання чи хороший комплімент.

Вміння утримати увагу співрозмовника

Щоб утримати увагу людини і темп бесіди, потрібно пам’ятати про три речі. По-перше, постарайтеся не говорити надто часто про себе. По-друге, не ставте надто багато запитань співрозмовнику: він не на допиті. По-третє, постарайтеся якомога рідше торкатися особистих тем. Це вважається небажаним у діловому спілкуванні.

Які ж питання можна ставити? Ось кілька добрих прикладів:

«Чому ви вирішили працювати у компанії (сфері, галузі)?»

«Напевно, у вас багатий досвід роботи. Що виявилося найбільш корисним для вас?

«А що ви найбільше любите у компанії (сфері, галузі)?»

Ці питання абсолютно невинні. Що ще краще, вони грають на нашій любові до себе, адже ви фактично просите співрозмовника розповісти про свою кар’єру чи переваги. Ви не тиснете, а пропонуєте приємне обговорення. Мало хто відмовиться від такої розмови.

Звичайно ж, вам не варто лише ставити запитання. Поділіться своєю думкою, давайте розгорнуті відповіді, відкрийте пару фактів зі своєї біографії. Ви можете розповідати про все, що буде доречно: про сім’ю, хобі, попередній досвід роботи, нові знання.

Що в результаті?

Як бачите, освоїти базові навички спілкування нескладно. Головне – не опускати руки.

Будь-яку розмову можна розпочати із найпростішого вітання. Якщо ви соромтесь так просто розмовляти з незнайомцем, вивчіть кілька стандартних фраз. Вони врятують вас у тому випадку, якщо ви почнете панікувати та втратите самовладання.

Можна і не розпочинати розмову самому, а приєднатися до розмови. Просто подумайте, що ще можна додати до озвученого, і висловіть цю думку вголос. Люди обов’язково це оцінять, а ви з легкістю навчитеся спілкуватися навіть із тим, кого бачите вперше.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...