3 місяць вагітності

3-місяць-вагітності3 місяць вагітності для більшості жінок стає важким випробуванням у зв’язку з продовженням раннього токсикозу і необхідністю здавати безліч аналізів. Адже саме зараз ви встаєте на облік по вагітності, а це, в свою чергу – маса формальностей, які стомлюють і змушують нервувати.

Як пройде третій місяць вагітності у мами?

Стати на облік по вагітності потрібно до кінця 3 місяця – від цього безпосередньо залежать виплати допомоги. Саме в поліклініці жінка отримує обмінну карту, з якої відправляється в пологовий будинок, коли приходить час. І саме дільничний лікар видає необхідні довідки для отримання державних грошових виплат на народження дитини.

Можливо, вам доведеться досить часто навідуватися в жіночу консультацію, адже належить скласти безліч аналізів, провести повне обстеження організму, а також зробити перше УЗД. На такому терміні ви навряд чи дізнаєтеся стать свого майбутнього малюка: а от побачити на моніторі, як він плаває в навколоплідних водах, і дізнатися, чи все з ним добре, ви зможете.

Всі ці випробування вам належить пройти, швидше за все, на тлі вкрай некомфортного фізичного стану. Вас всюди супроводжуватиме втома і сонливість, можливо, залишаться ще ознаки токсикозу, крім того, 3 місяць вагітності може принести небажані головні болі. Пам’ятайте про те, що у вашому положенні вкрай небажано приймати навіть нешкідливі пігулки від головного болю: постарайтеся більше гуляти або зніміть напругу прослуховуванням улюбленої музики.

Психологія вагітності

Можливо, ви ще не встигли звикнути до власного стану : вас дратує зміна настрою або ваше погане самопочуття. Спробуйте відволіктися і переключитися на щось приємне: послухайте спокійну музику, поговоріть з чоловіком про зміни у вашій родині. А можливо, саме час зайнятися медитацією або звернутися до психолога ?Саме зараз прийшов час обговорити з сином чи донькою, якщо у вас вже підростає дитина, можливість появи у вашій родині ще одного чоловічка. Не затягуйте з цим: чим раніше ви почнете готувати дитину, тим швидше він звикнеться з цією думкою і чекатиме братика або сестричку.

Майбутня дитина після перших трьох місяців вагітності

Органи і системи малюка продовжують формуватися. До кінця 3 місяця вагітності ваш майбутній малюк важить вже 13-14 г, він вільно пересувається всередині плодового міхура, а зовні виглядає все ще досить незвично. Голова досі залишається великою – в половину довжини тіла, руки довші ніг, а от хвіст поступово зникає саме до кінця цього місяця.

У вашого малюка вже є пальці ніг і рук, ліктьові суглоби, верхня губа і всі молочні зуби. Саме зараз, на терміні в три місяці вагітності, на повну силу починає працювати гіпофіз і з’являються перші лімфатичні судини. У вашого малюка вже виробляється інсулін, періодично скорочується кишечник, а якщо ви очікуєте сина, хоча знати цього на третьому місяці ви ще не будете, у нього починається вироблення тестостерону.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...