3 головних помилки у вихованні сина

3 головних помилки у вихованні синаЗустріти справжнього чоловіка – непросто. Зате виховати його самій – цілком можливо. Головне, навчитися дотримуватися балансу між ніжністю по відношенню до дитини і твердістю, яка необхідна для вироблення характеру. В ідеалі вихованням сина повинен займатися батько. Але що робити, якщо перед очима маленького непосиди немає зразка чоловічої поведінки у вигляді тата? Та й чи можна в наш час взагалі знайти чоловіків, здатних послужити прикладом для хлопчиська? Давай розберемося, які помилки часто допускають мами у вихованні синів.

  1. Надмірна опіка

Мати сильно прив’язана до своєї дитини. Особливо, якщо вона самотня і іншого об’єкта любові у неї просто немає. Часто мама повністю присвячує життя синові, абсолютно забуваючи про себе. І навіть відчуває за це гордість. Насправді ж така поведінка дуже небезпечна для особистості майбутнього чоловіка. Заважаючи йому знайти себе, приймаючи за нього рішення, виконуючи важку роботу і оберігаючи від будь-яких складнощів, ти ризикуєш виростити сина безпорадним і невпевненим в собі. Він буде вважати себе слабким і тендітним або вірити в те, що усі навколо йому чимось зобов’язані.

Що робити?

Тобі ніхто не забороняє бути ласкавою і турботливою, але не дозволяй почуттям заважати самостійності сина. Приймай сина таким, яким він є, поважай його характер. Не намагайся уберегти шибеника від усього на світі: в складній ситуації поясни, як треба себе вести. Нехай він сам вчиться плавати, кататися на ковзанах, правильно тримати ніж і т.д.

  1. Спроба замінити батька

Деякі мами, які виховують сина на самоті, прагнуть стати для нього обома батьками, в одній особі. Не лишай свого сина жіночої, материнської любові. Ти ніколи не станеш чоловіком, а спроби наслідувати чоловікам видаватимуться дивними і неприродніми. Більш того, так ти можеш сформувати у малюка неправильне уявлення про жінок.

Інша крайність – чого б це не коштувало, намагатися знайти чоловіка, який став би хорошим прикладом. Безумовно, наявність батька дуже важливо, проте не переоцінюй його роль у вихованні хлопчика. А «перший-ліпший» чоловік може взагалі мати негативний вплив на дитину.

Що робити?

Відсутність гідного чоловічого прикладу не говорить про те, що хлопчик не зможе вирости справжнім чоловіком. Просто дай мужності проявитися. Проси про допомогу, коли вона тобі потрібна. Хвали його за бажання піклуватися про тих, хто слабший. Учи корисним побутовим навичкам – нехай він сам прибирає зі столу і виносить сміття. Вселяй в сина з самого дитинства впевненість, що він потрібен, що він може робити прекрасні і корисні речі. Дозволь хлопчикові допомагати не тільки тобі, але й іншим жінкам. Підкажи поступитися місцем в автобусі або донести важку сумку до будинку.

Як без батька син дізнається про те, яким повинен бути справжній чоловік? Наприклад, з книг і кіно. Читай йому про билинних героїв, розповідай про шляхетні вчинки історичних особистостей, дивіться фільми, персонажі яких здатні показати хороший приклад мужності.

  1. Суворість і контроль

Абсолютно нормально, якщо маленькому хлопчикові хочеться побешкетувати. Так він робить крок до самоствердження і може відчути свою самостійність. Не варто відчитувати дитину за найменшу провину і прагнути надмірно контролювати його. Ні в якому разі не можна апріорі вважати малюка винуватим, не довіряти його словам і ігнорувати його погляд на подію. Так хлопчик швидко позбудеться і впевненості в собі, і довіри до оточуючих. Суворе виховання часто залишає відбиток на характері вже в дорослому віці. Якщо постійно лаяти і карати сина, в майбутньому він буде відчувати, що все робить неправильно, шукати схвалення людей навколо.

Що робити?

Дозволь синові робити помилки і вчитися відповідати за них. Не зациклюйся на «поганій» поведінці, а спокійно пояснюй, до чого призводять такі вчинки. Хвали його за успіхи, показуй схвалення і захоплення «правильною» поведінкою. Це змусить дитину повірити в себе.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...