• Без категорії

29 тиждень вагітності

29 тиждень вагітності
Майбутня дитина

Плід зайнятий підготовкою до народження і позаутробного життя. Він вже навчився більш менш регулювати власну температуру тіла. За вироблення червоних кров’яних кульок в його організмі вже повністю відповідає кістковий мозок. Малюк виділяє в навколоплідні води майже півлітра сечі щодня.

Ворушіння плоду тепер, ймовірно, набувають декілька інший характер. На зміну диким кульбітам приходять поштовхи і стусани ліктями і колінами. Це закономірно, оскільки плід вже достатньо великий і в матці йому тісно.

Вага плоду – приблизно 1150 грамів.

Майбутня мама

До цього часу є багато причин для того, щоб відчувати велику утомленість, чим раніше. Ваша вага значно збільшилася, з’явилося безсоння через великий живіт, відчуття боязні, занепокоєння, плани і фантазії щодо дитини. Турбота про сім’ю теж приводить до надмірної утомленості, яку не варто ігнорувати.

Утомленість – це сигнал вашого організму, що нагадує про відпочинок. Прислухайтеся до нього і відпочивайте, як тільки це стане можливим. Вам потрібно зберегти сили для пологів і для післяпологового періоду. Якщо ваша сильна утомленість не проходить навіть після відпочинку, то терміново зверніться до лікаря, який порекомендує вам зробити дослідження крові на виявлення анемії.

Не тільки батьки, але і всі найближчі родичі в цей період вагітності починають відчувати сильніше занепокоєння про життя і здоров’я майбутньої дитини. З марновірних міркувань вони не купують одяг і меблі для дитини, не вибирають імені.

Під час вагітності в результаті надмірного скупчення рідини в тканинах з’являється набряклість кінцівок. Ви не повинні дуже турбуватися із цього приводу, оскільки в основному набряки пов’язані з нормальним і необхідним збільшенням кількості рідини в організмі під час вагітності.

Набряки найбільш помітні в кінці дня або після стояння або сидіння. Звичайно вони зникають серед ночі, після декількох годин, проведених лежачи. Набряки приносять дрібні неприємності. Для того, щоб їх зменшити, прагніть дотримуватися деяких правил.

При сидінні тримаєте ноги вище. Лягайте на лівий бік, як тільки у вас з’явитися можливість. Носіть зручне взуття. Уникайте шкарпеток або панчох з гумкою вгорі і стягуючих колготок. Носіть спеціальні колготки, призначені для вагітних з великим допуском вгорі.

Випивайте 8-10 стаканів (250 г) рідини в день, оскільки це допомагає багатьом жінкам уникнути скупчення надмірної кількості рідини в організмі. Але не слід пити більше, ніж 2 стакани відразу і наповнювати стакани доверху, щоб залишилося місце для інших рідких компонентів дієти. Уникайте надлишку солі, який може сприяти затримці рідини в організмі.

Слід повідомити лікаря, якщо набряк рук і лмця утримується довше за 24 години і супроводжується раптовим збільшенням ваги, високим кров’яним тиском і якщо з’являється білок в сечі. Це ознаки передеклампсії – підвищення тиску, викликаного надмірною масою тіла.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...