• Без категорії

28 тиждень вагітності

28 тиждень вагітності
Майбутня дитина

28-тижнева дитина не може ще жити самостійно – перш за все через недорозвинення легенів. Але виходити його, якщо він народжується в цей термін, легше, ніж в попередній місяць. Для цього потрібно спеціальна апаратура і зусилля лікарів-неонатологів. Адже рости і розвиватися малюку належить ще 12 тижнів.

Зріст плоду до кінця 28-го тижня 35 см, вага 1000-1300 г.

У дитини в утробі матері бувають періоди активності і періоди спокою. Її активність пов’язана з поведінкою матері. Якщо вона весь день активно і багато рухається, то дитина заспокоюється ритмом материнського тіла, і жінка може не помітити його руху.

Активність дитини зростає в наступних випадках:

* в стані спокою матері. Як тільки мати заспокоїться, дитина починає штовхатися п’ятами, ліктями і колінами. Тому більшість жінок краще відчуває рухи дитини вночі, під час спокою;

* після їжі матері. Активною дитина може бути в результаті зростання рівня глюкози (цукру) в крові матері після їжі;

* в результаті переживань і стресу матері. У деяких вагітних жінок активність дитини стимулюється зростанням рівня адреналіну в організмі матері, коли вона нервує.

Найбільшу активність дитина, що розвивається, проявляє між 24 і 28 тижнями вагітності. Між 28 і 32 тижнями вагітності активність плоду стає постійною, з виразними періодами відпочинку і рухливості.

Потрібно врахувати індивідуальність дитини, яка має свій ритм рухів і розвитку. Ваша дитина може бути дуже спокійною або “непосидючою”. Тому не варто хвилюватися через уявну неритмічність рухів дитини. Ознакою тривоги буде різке зменшення активності плоду або взагалі її припинення.

Починаючи з 28 тижнів вагітності ви повинні контролювати рухи плоду двічі протягом дня: один раз вранці, коли активність здається дуже маленькою, і один раз увечері, коли спостерігається тенденція до зростання активності.

Щоб контролювати рух дитини, рахуйте всі рухи: штовхання, ворушіння, перевертання. За 10 хвилин ви повинні відчути 10 рухів. Але це середній розрахунок. Але якщо ви не налічите 10 рухів протягом години, полежіть і відпочиньте, випивши трішки молока або що-небудь з’ївши. Потім спробуйте порахувати знову. Якщо ви не налічите 10 рухів протягом чергової години, то це може означати появу якоїсь проблеми з плодом, тому негайно дзвоніть своєму лікарю.

Чим ближчий термін пологів, тим більш важливо контролювати рухи плоду.

Не варто хвилюватися, якщо ваша дитина раптом сильно штовхне вас в ребро або живіт, або в шийку матки. Це відбувається тому, що вона вже достатньо розвинулася і стала сильнішою. Вам слід потерпіти біль. Але якщо терпіти важко, спробуйте змінити положення тіла або можете заспокоїти її так само, як і народжену дитину – покачати. Можливо, це викличе порушення її рівноваги, і на якийсь час атаки припиняться.

Штовхання дитини на всіх напрямках може бути прийняте матір’ю за ознаку багатоплідної вагітності (двійнята). Точний діагноз багатоплідної вагітності можна встановить тільки при спеціальному обстеженні. Тому не варто будувати припущень. Відчуття багатоплідної вагітності може виникнути через рухи

Майбутня мама

На шостому місяці вагітності живіт може зудіти в результаті розтягування шкіри, від чого вона стає сухою. Ви повинні перетерпіти свербіння. В крайньому випадку мастіть шкіру живота спеціальною рідиною від свербіння. Але пам’ятаєте, що повністю вона вас від свербіння не врятує.

Спостереження за вагітними показали, що підвищений кров’яний тиск у матері, раннє відділення дитячого місця або народження дитини дуже маленької ваги пов’язане з виснажуючою, повною стресу роботою або роботою, що вимагає тривалого стояння. Ризик виникнення ускладнень зростає ще більш після 28 тижнів вагітності.

Слід відмовитися від стоячої роботи протягом всього терміну вагітності. Інакше зросте ризик для дитини і ризик посилення таких нездужань, як постійні болі в спині, варикозне розширення вен на ногах або варикозне розширення вен прямої кишки.

Незручність рухів характерна для вагітної жінки. Вона викликана неуважністю, розслабленням суглобових зв’язок і затримкою води в організмі, що сприяє порушенню координації рухів. Вас повинне заспокоїти те, що це тимчасове явище.

Для вагітних жінок характерний страх перед майбутніми пологами і болем, пов’язаним з ними. На жаль, цей страх сильно перебільшений розповідями матерів, тіток, приятельок. Жінки готуються до пологів, як до якогось важливого завершального іспиту. Немає нічого дивовижного у тому, що багато хто з них боїться, що не витримають.

Потрібно сказати, що страх – негативне відчуття, що паралізує волю людини. Не можна піддаватися страху. Тим паче, що страх перед болем абсолютна безглуздий: біль може бути набагато сильнішим, ніж ви думаєте або зовсім не страшним. Крім того, жінки-боягузки важче переносять пологи, ніж ті жінки, які реально дивляться на дійсність і готові до будь-яких несподіванок.

Пологи є природним процесом, через який проходять щасливі жінки протягом тисяч років.

Постарайтеся дізнатися якомога більше про пологи. Це допоможе вам одержати інформацію про процеси, які з вами відбуватимуться, і свідомо їх пережити. Відвідуйте разом з чоловіком школу для майбутніх батьків, читайте літературу про розвиток дитини і пологи.

Більшість викладачів в школах майбутніх батьків розуміють, що немає жодного шляху підготовки до пологів. Є тільки одна сумісна мета, яка об’єднує всіх батьків: здорова мати і здорова дитина.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...