• Без категорії

26 тиждень вагітності

26 тиждень вагітності
Майбутня дитина

Плід важить 750 г, а його довжина 32,5 см. Найважливіша подія цього періоду: мозок плоду налагоджує міцні зв’язки з найважливішим елементом ендокринної системи – корою надниркових.

Слідство цього союзу – продукування ними гормонів, необхідних дитині для майбутньої адаптації до умов життя після народження. Починає дозрівати гіпофіз: тепер він самостійно, незалежно від материнського організму, виробляє гормон зросту.

Ваш маленький чує все, що відбувається всередині і навколо Вас. Частково він міг це робити і раніше, але тепер це все виглядає на порядок вище. Побалуйте спадкоємця! Адже раніше йому доводилося переважно слухати биття Вашого серця і бурчання Вашого кишечника, а з побутових звуків – шум води у ванні, пилосос, уривками – розмови, музику і діалоги героїв телесеріалів. Зараз самий час Вам разом з ним послухати Моцарта і Вівальді, Чайковського і Штрауса. Не забувайте і сучасників – є у продажу компакт-диски із записами музичних пісень, що стали хітами у наш час, спеціально аранжовані для дітей. Наприклад, “Ніжні пісні любові” і т.д. Підійдуть і записи природних звуків природи.

Майбутня мама

На цьому етапі вагітності можуть виникнути нові фізичні і психічні явища, що відчуваються майбутньою матір’ю, але і продовжуватися звичні симптоми вагітності, деякі з них посиляться, а деякі, навпаки, слабшатимуть.

Ось ці явища:

* відчуття збільшеної активності плоду;

* виділення білей з піхви;

* посилення хворобливості черева, викликане напругою зв’язок, підтримуючих матку;

* запори;

* тривала печія, розлад травлення, здуття;

* головні болі, слабкість або запаморочення;

* гіперемія (повнокров’я) слизистої оболонки носа або періодична кровотеча з носа,  кровоточивість ясен;

* надмірний апетит;

* спазми м’язів нижніх кінцівок;

* набряки стоп, періодичні набряки також рук і обличчя;

* варикозні вени нижніх кінцівок або в області заднього проходу;

* неприємне свербіння шкіри живота;

* біль в спині;

* пігментація на шкірі живота чи обличчя;

* збільшення грудей;

* відчуття неуважності, але настрій міняється рідше; відчуття психологічної утомленості від вагітності;

* занепокоєння, пов’язане з очікуванням дитини.

Набряки рук з’являються в результаті скупчення рідини в тканинах. Вночі, під час сну, ці набряки і супутні їм явища будуть вас турбувати. Прагніть уникати такого положення тіла, при якому зріс би тиск на кінцівки. Підніміть руки вище за край ліжка і енергійно ними потрясіть, це може принести вам полегшення.

Відчуття “мурашок” в руках і ногах може нагадувати порушення кровообігу, але це не так. Невідомо, чому це явище з’являється, але ясно, що воно не несе в собі ніякої небезпеки. Якщо вас турбують “мурашки”, спробуйте змінити положення тіла і обов’язково повідомте лікаря у разі посилення цього явища.

У другому і третьому триместрах вагітності поширені хворобливі спазми ніг (судоми). На щастя, їм можна запобігти або позбавитися їх.

Спазми м’язів ніг у вагітних викликані надлишком фосфору або низьким рівнем кальцію в організмі. Вживайте пігулки, які містять кальцій, але не містять фосфору. Відмовтеся від продуктів, що містять фосфати, наприклад м’яса, але за умови, що білок і кальцій ви одержите з іншими продуктами. Спазми м’язів нижніх кінцівок також можуть бути викликані утомленістю.

Причиною спазмів м’язів може бути і збільшення тиску матки на певні нерви. Тому носіть стягуючі колготки і відпочивайте, піднявши ноги вгору.

Якщо виникнуть спазми м’язів гомілки, то:

* звільніть ногу в коліні, зігніть поволі в руховому суглобі і суглобах пальців, підніміть її вгору, у напрямі носа. Повторюйте цю вправу перед відпочинком багато разів;

* іноді допомагає стояння на холодній поверхні;

* застосуйте масаж або місцеве прогрівання.

У крайніх випадках повідомте про свою проблему лікаря. Він визначить, чи немає застою в крові.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...