• Без категорії

23 тиждень вагітності

23 тиждень вагітностіМайбутня дитина

В роботу включаються всі ендокринні залози. Їх гормональна продукція робить колосальний вплив на обмін речовин в дитячому організмі і, звичайно, на його подальший ріст.

В цей час починає виконувати свої прямі обов’язки селезінка. Саме вона стає “фабрикою” лімфоцитів і моноцитів, що здійснюють в організмі захисні функції. Селезінка плоду стежить і за якістю еритроцитів, що виробляються червоним кістковим мозком. Немов суворий контролер, вона відсортовує дефектні еритроцити і руйнує їх.

Дитина, активно рухається, реагуючи, наприклад, на недолік кисню.

Можливо, вона поки не сподобалася б вам зовні: інтенсивно-червона шкіра, вся в зморшках, та ще покрита особливою речовиною – первородним мастилом… Ця сирна речовина білого кольору є сумішшю секрету сальних залоз і лусочок епідермісу. Особливо густо покриває вона волосисту частину голови, обличчя, за вушками, складки і згини ручок і ніжок.

Плід важить трохи чим більше 500 г, довжина плоду 28 см.

Майбутня мама

Дуже часто під час вагітності жінки помічають швидкий ріст нігтів і волосся. Волосся стає густішим і блискучішим. Це пояснюється прискореним потоком крові і збільшенням кількості живильних речовин в організмі матері, що викликає поліпшене живлення клітин шкіри.

Але в результаті таких позитивних процесів вагітна жінка може помітити ріст волосся на обличчі, плечах, ногах, спині і животі. Не потрібно сильно турбуватися, якщо у вас виникла ця проблема, оскільки більшість цього волосся зникне після пологів.

Іноді вагітна жінка може відчувати болі в животі, які є результатом розтягування м’язів і вузлів, що підтримують матку. Їх відчуває більшість вагітних.

У цей термін біль найчастіше з’являється при вставанні з ліжка, стільця або під час кашлю. Він може бути спазматичним або колючим, недовгим або продовжуватися годинами. Це нормальне явище, і відпочинок в зручній позі повинен принести значне полегшення. Але якщо біль не проходить і супроводжується підвищеною температурою, тремтінням, кровотечею, рясними виділеннями, непритомним станом або іншими нетиповими явищами, то терміново зв’яжіться з лікарем – вас повинні доставити в лікарню.

Іноді під час вагітності в результаті гормональних змін шкіра міняє свою пігментацію. З’являється темна лінія на животі, що “біжить” вниз від центру живота до лобкового зрощення. Можлива поява хлоазми – фарбування у області лоба, носа і щік. У жінок зі світлою шкірою ці плями темного кольору, а у темношкірих – світлого. Ця зміна зникає після пологів.

Причинами сильної пігментації на шкірі може бути:

* сонячне випромінювання (тому слід вживати креми для загару з захисним фільтром або затуляти лице капелюхом);

* недобір фолієвої кислоти (тому у вашому раціоні повинні бути присутн овочі, апельсини, грубозернистий хліб і вівсяні пластівці);

* постійне тертя (темні плями на внутрішній стороні стегон).

Не хвилюйтеся, ці зміни проходять після пологів.

В результаті підвищеної гормональної діяльності організму вагітної жінки у неї може з’явитися почервоніння рук, зведення суглобів рук. Це явище після пологів теж проходить.

Причиною потового висипу у вагітних може бути збільшене виділення поту, пов’язане з тепловим регулюванням організму. Щоб позбавитися висипу, потрібно дотримуватися гігієни, уникати перегріву і посипати місця виділення поту крохмалем або спеціальними присипками.

Дуже часто майбутня мама забуває про свої зуби, турбуючись тільки про дитину. Вона не враховує того, що вагітність негативно позначається на стані зубів і ясен, які в результаті гормональних змін стають набряклими, кровоточать і запалюються.

Необхідно вчасно лікувати зуби, не допускаючи виходу інфекції через систему кровообігу в організм, оскільки це створює небезпеку для матері і дитини.

Правильне харчування допоможе вам зберегти зуби здоровими. Збільшуйте кількість кальцію, що вживається, необхідного для правильної будови зубів і кісток. Відмовтеся від вживання рафінованого цукру і сушених фруктів між їжею, оскільки цукор сприяє псуванню зубів і хворобам ясен. Приймайте їжу, багату вітаміном С, зміцнюючи ясна.

Слід регулярно ретельно чистити зуби щіткою і пастою відповідно до рад стоматолога. Якщо немає можливості почистити зуби після їжі, то пожуйте жувальну гумку без цукру. Замінити її можна шматочком сиру або горішками, оскільки ці продукти мають антибактеріальні властивості.

Іноді у середині вагітності лікар УЗД констатує низьке розташування плаценти. Потрібно знати, що у міру розтягування і збільшення нижньої частини матки під час вагітності дитяче місце може переміщатися вгору. Якщо це не так, то дитяче місце залишається низько в матці і виступає вперед. На п’ятому місяці не варто сильно хвилюватися з цього приводу, але якщо до восьмого місяця вагітності дитяче місце залишиться висунутим вперед, то виникнуть серйозні проблеми. Тоді вам потрібно буде зробити ультрасонографію і проконсультуватися з лікарем.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...