• Без категорії

22 тиждень вагітності

22 тиждень вагітності
Майбутня дитина

Ваш плід ще переміщається усередині матки як йому надумається. Це значить, що сьогодні він не може не спати вниз головою, завтра вранці – спати паралельно поверхні підлоги, а до вечораі – підперти своєю головою дно матки.

Ваші відчуття при цьому аніскільки не хвилюють нащадка, що самозабутньо перекидається. Звичайно плід зупиняється в якомусь з цих положень (акушери називають їх передлежаннями) в кінці цього триместру вагітності. Хоча деякі плоди дозволяють собі вільні переміщення до набагато пізнішого часу.

Вага плоду – приблизно 420 грамів, а довжина – 27,5 сантиметрів.

Майбутня мама

Для вагітної жінки уміння правильно сидіти має велике значення, оскільки в положенні сидячи навантаження на хребет збільшується більше, ніж в інших положеннях. Щоб уникнути болю в спині при сидінні, необхідно слідувати певним правилам.

При сидінні не слід класти ногу на ногу. Це порушує кровообіг і викликає велике перевантаження, прогинання тазу вперед, підсилює біль в спині. Використовуйте підставку під ноги. При сидінні в автомобілі зігніть і підніміть одне коліно, просунувши сидіння вперед.

Стілець, на якому ви сидите, повинен мати пряму спинку як опору для хребта; поручні, на які ви спиратиметеся при вставанні, тверде сидіння, щоб не “провалюватися”. Не сидіть дуже довго. Посидівши і відпочивши не довше за одну годину, необхідно зробити перерву, погуляти або зробити розтягуючі вправи.

На п’ятому місяці вагітності стопи іноді можуть збільшуватися (навіть на один розмір взуття). Це викликано багатьма причинами: набряклість; значна надбавка у вазі; розслаблення суглобів при підготовці організму матері до пологів.

Під час вагітності потрібно вживати заходи, направлені на зменшення набряклості. Взуття повинно бути обов’язково шкіряне або матерчате, яке дозволятиме нозі “дихати”, вільне,  недопускаюче опуханню стоп; каблук не повинен перевищувати 5 см; підошви повинні бути не слизькими. Придбавайте взуття з ортопедичними вкладишами, які коректують центр тяжкості під час вагітності, що допоможе полегшити стан при набряках ніг і болях в спині. Носіть домашні туфлі навіть на роботі, якщо це можливо.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...