• Без категорії

21 тиждень вагітності

21 тиждень вагітності
Як міняються зріст і вага вашого малюка

За перший тиждень другої половини вагітності ваш малюк підріс. Тепер він важить 300 г, а його довжина від верхівки до куприка складає 18 см. Він вже розміром з великий банан.

Як міняється ваше тіло

Ви відчуваєте, що матка піднялася, вона вже підноситься над пупком на 1 см. У лікаря вам виміряють її висоту, вона досягає 21 см від лобкового симфіза. Надбавка у вазі складає від 4,5 до 6,3 кг.

Як росте і розвивається ваш малюк

До цього терміну темпи росту плоду сповільнюються, але він продовжує рости і розвиватися. Розвиваються і його системи.

Травна система плоду

Травна система плоду знаходиться в зачатковому стані. До 11-го тижня вагітності починає діяти тонкий кишечник. Скорочуючись, він проштовхує проходячі по ньому речовини. З нього в тіло малюка поступає цукор.

До 21-го тижня вагітності травна система плоду вже розвинена настільки, що плід може заковтувати навколоплідну рідину. У тонкому кишечнику з цієї рідини витягується вода, а частина, що залишилася, прямує в товсту кишку.

Соляна кислота і травні ферменти в травній системі плоду присутні в малих кількостях. Якщо дитина народжується недоношеною, в його травній системі може відчуватися більшою чи меншою мірою недолік цих ферментів, залежно від терміну її народження.

Заковтування навколоплідних вод

Як вже наголошувалося вище, ваш малюк ще до народження може ковтати. Процес заковтування навколоплідних вод на різних термінах вагітності можна прослідити за допомогою ультразвуку.

Чому дитина, знаходячись в матці, ковтає навколоплідну рідину? Учені вважають, що це сприяє зростанню і розвитку травної системи плоду. Можливо, цей процес готує травну систему до функціонування після народження дитини.

Щоб визначити, який об’єм навколоплідних вод заковтує плід і який об’єм проходить через його травну систему, були проведені дослідження. Виявляється, нормальна доношена дитина може заковтувати величезну кількість навколоплідних вод – порядку 500 мл за 24 години.

Навколоплідна рідина, яку заковтує плід, дає йому лише невелику частину необхідних калорій. Але учені вважають, що з нею в організм дитини поступає велика кількість живильних речовин.

Меконій

Вам, напевно, доводилося чути термін “меконій”. Що ж він означає? Меконій, або первородний кал, – це залишки тієї навколоплідної рідини, які не були засвоєні травною системою плоду. Це речовина від чорно-зеленого до світло-коричневого кольору, яка виділяється з товстої кишки дитини за декілька днів до пологів, в їх процесі і після народження малюка. Дуже важливо прослідити за наявністю меконію в процесі пологів. Якщо у дитини відбулося скорочення кишок і меконій потрапив в навколоплідну рідину, немовля може заковтнути її до або під час пологів. А потрапивши в легені, меконій може викликати пневмонію. Тому, якщо акушерка бачить, що в рот дитини потрапив меконій, вона прибирає його, відсисаючи за допомогою маленької трубочки.

Скорочення кишечника плоду може бути викликане болем,  тому наявність меконію в навколоплідній рідині говорить про те, що малюк страждає.

Як міняєтеся ви

Разом із збільшенням матки міняються і збільшуються і інші частини вашого тіла. Ви можете помітити, що у вас набрякають ноги, особливо до вечора. Якщо ви весь день проводите на ногах, знайдіть протягом днів декілька вільних хвилин і дайте ногам відпочинок – вони набрякатимуть значно менше.

Заняття спортом

Всі, звичайно, чули розповіді про спортсменок, які не припиняли тренувань з великими фізичними навантаженнями до самих пологів і легко народжували здорових дітей. Деякі в подібному положенні навіть беруть участь в Олімпійських іграх і завойовують медалі. Але такий героїзм абсолютно ні до чого. Так, вам треба продовжувати займатися фізкультурою, робити зарядку, щоб підтримувати себе у формі. Але зараз не час ставити рекорди.

Із збільшенням живота у вас порушується відчуття рівноваги, ви стаєте неповороткою. Тому не варто вибирати такі види спорту, де ви можете впасти, ударитися животом. Продовжуйте робити щоденні вправи – і ви будете добре себе почувати і не наберете зайву вагу. Але при цьому пам’ятайте про свої можливості. Із збільшенням терміну постійно знижуйте складність вправ, а 21-й тиждень – це якраз той період, коли вам треба зменшити і їх кількість.

Найголовніше – прислухайтеся до свого організму. Він краще за будь-якого лікаря підкаже вам, коли понизити темп.

Сексуальні відносини

Вагітність може стати тим часом, яке зближуватиме вас з вашим партнером. Разом готуватися до появи на світ маленької людини, обдумувати, як його ростити і виховувати, – що міцніше об’єднує сім’ю?

Правда, тепер, коли ваш живіт так виріс, він заважає вам займатися сексом. Ну так що ж? Треба просто вибрати зручне для вас обох положення. Головне – уникайте позицій, в яких ви лежите на спині, а ваш партнер зверху. Зараз самий час проявити фантазію, і ви насолоджуватиметеся один одним всю вагітність.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...