20 СЕКРЕТІВ КОНСЕРВУВАННЯ: ЩОБ ОГІРОЧКИ ХРУСТІЛИ, А РОЗСІЛ НЕ ПЛІСНЯВІВ

Триває гаряча пора консервування. Ми зібрали золоту колекцію секретів консервування, завдяки яким ваша консервація буде проходити завжди на ура.

 1. Для соління найбільш підходять огірки з горбистою поверхнею.
 2. Головне правило консервування – стерильні банки і кришки. Банки для стерилізації можна поставити в духовку на 20 хвилин.
 3. Для маринадів і консервування не використовують йодовану сіль.
 4. Щоб солоні і мариновані овочі були ароматними і смачними, в банки кладуть листя смородини, вишні, гілочки кропу, листя і стебла селери, корінь і гілочки петрушки.
 5. Парасольки квітучого кропу не кладуть в консервацію, вони можуть викликати бродіння.
 6. Для того, щоб огірки були твердими і хрусткими, перед консервуванням замочіть їх у холодній воді на кілька годин.
 7. Петрушка надає огіркам м’якість, тому її не додають до солінь і маринадів з огірками.
 8. Щоб помідори при консервуванні не лопнули, наколіть шкірку зубочисткою в декількох місцях.
 9. Якщо хочете отримати хрусткі і тверді огірочки, додавайте в банки листя і коріння хрону, листя горіха, дуба.
 10. Після того, як герметично закрили банки з консервацією, переверніть банки догори дном і накрийте рушником або пледом – до повного охолодження.
 11. Щоб огірки не пліснявіли, зверху при консервації кладуть нарізані хрін або суху гірчицю. В гірчиці міститься антисептична речовина – алілове масло.
 12. Пожовклі і перестиглі огірки не придатні для консервування, вони швидко псуються.
 13. Дрібні помідори при засолюванні виходять смачнішими.
 14. Патисони для консервування використовують тільки недостиглі, вибирають плоди білого та жовтого кольору, здорові, без пошкоджень, з дрібним насінням. Дрібні патисони консервують в цілому вигляді, а великі нарізають на однакові часточки.
 15. Капуста, заквашена великими шматками або цілими качанами буде смачнішою, вийде ніжною і пружною, якщо ряди капусти пересипати зернами кукурудзи.
 16. Для маринування овочів використовують бляшані лаковані кришки, так як оцтова кислота, яка входить до складу маринадів, роз’їдає жерстяні кришки, не покриті лаком.
 17. Дрібні огірки солять окремо від великих.
 18. Якщо капуста сильно перекисла, треба промити її в теплій кип’яченій воді і злегка віджати, якщо перекисла трохи – в холодній воді.
 19. Гриби солять вареними і сирими. Сирими засолюють рижики, білі, грузді, вовнянки, чорнушки і свинушки. Чорнушки і вовнянки попередньо вимочують у холодній воді чотири доби, міняючи воду щодня, а грузді потрібно вимочувати 2-3 дня.
 20. Щоб огірочки хрустіли, в банку з ними можна хлюпнути трохи горілки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...