• Без категорії

2 тиждень вагітності

2 тиждень вагітності
Починаючи з восьмого дня життя, наш ембріон користується вже всіма правами і повноваженнями майбутнього малюка. Це вже у жодному випадку не «чужорідне тіло» для організму – навпаки, організм матері у разі потреби жертвуватиме собою для того, щоб зберегти зародок і створити оптимальні умови для його розвитку.

Тепер, ембріон харчується вже не запасами яйцеклітини, а тими поживними речовинами, які надає йому матка.

У крихітний організм майбутнього малюка надходить тепер достатня кількість поживних речовин, йому можна не боротися за виживання, і майбутній малюк може повністю “зосередитися” на власному розвитку. А цей розвиток починається з появи зачатка трубки первинної кишки, необхідної для того, щоб харчуватися і переварювати їжу.

За другий тиждень вагітності первинна кишка подовжується і розділяється на дві частини. А до кінця другого тижня вагітності відбувається закладка таких найважливіших органів майбутнього малюка, як серце і крупні судини.

Навколо клітин зародка, що все ще діляться, утворюється навколоплідний міхур, який до самого кінця вагітності захищатиме ембріон. Міхур заповнюється рідиною, так званими навколоплідними водами.

На 2-у тижні вагітності починає утворюватися і плацента , яка з’єднується з ембріоном пуповиною.

Плацента – це той унікальний орган, через який і протягом всієї вагітності проходитиме “спілкування” організму матері і організму малюка.

З плаценти через пуповину ембріон одержуватиме живлення, воду, мінеральні речовини і повітря. І навпаки, відпрацьовані продукти скидаються назад в плаценту і виводяться через організм матері.

Поки “система не відладжена”, то можливі деякі проблеми з виведенням токсинів – той самий всім відомий токсикоз першої половини вагітності. Він може виявлятися нудотою і блювотою, розладом травлення, а також деякими іншими симптомами.

Як правило, наявність токсикозу на початку вагітності – це нормальне явище, і поспішати до лікаря із цього приводу не варто. Тим більше що на такому ранньому терміні не тільки токсикозу, але і взагалі ніяких ознак вагітності може не бути.

В цей час багато жінок ще навіть не звертають уваги на затримку (втім, її теж може ще і не бути, оскільки овуляція відбувається приблизно за 12 днів до початку чергової менструації), а ембріон вже пройшов таку істотну частину свого нелегкого шляху і закріпився в матці.

Не відкладайте візит до лікаря: ви зможете вчасно пройти необхідні обстеження і попередити ускладнення.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...