2 місяць вагітності

Що відбувається з мамою?

2-місяць-вагітностіНа 2 місяці вагітності жінці як правило вже не потрібні підтвердження її вагітності – ранкова нудота, запаморочення, потреба в солоному або кисленькому та інші принади цікавого положення говорять самі за себе. Змінюється гормональний баланс організму, починає збільшуватися матка, активно розвивається плацента. Вагітна може відчувати незвичну втому і сонливість. Потреба сходити в туалет «по-маленькому » теж виникає частіше, так що доводиться мало не кожні півгодини відвідувати санітарну кімнату. Це пояснюється тим, що зростаюча матка давить на сечовий міхур. Зараз вона розміром з апельсин, знаходиться нижче лобкової кістки, тому живіт поки в теорії не повинен збільшуватися. Але це тільки в теорії, тому що через зміненого гормонального фону і смакових пристрастей часто трапляється здуття кишечнику. У підсумку дама з подивом помічає у себе збільшений животик. Крім нудоти, що почалася ще на першому місяці, вагітну можуть турбувати блювота, запори, печія, надмірне слиновиділення. Деякі починають багато їсти, частина жінок навпаки скаржаться на відсутність апетиту. Груди також продовжують набухати і змінюватися. Можуть з’явитися головні болі. Однак відсутність всіх цих ознак на 2 місяці вагітності аж ніяк не говорить про те, що ви не вагітні. Організм у всіх різний і двох однакових вагітностей не буває!

Поради майбутній мамі

Віруси, в тому числі і грипу здатні вільно проникати через плаценту. Це може завдати непоправної шкоди плоду. Тому в період осінньо-зимових епідемій намагайтеся берегти себе і свого майбутнього малюка. Намагайтеся уникати багатолюдних місць, громадського транспорту. Якщо вам доводиться їздити на роботу, перед виходом з дому змащуйте ніздрі оксоліновою маззю. Хорошим народним засобом є часниково-цибульні масляні краплі, які кожна жінка може зробити сама. Якщо дозволяє токсикоз, закапуйте масляний розчин соків цих двох рослин собі в ніс через кожні півтори-дві години. Неприємний різкий запах можна стерпіти, зате жоден сезонний вірус в такому середовищі,повному фітонцидів, не виживає. Якщо ваш кабінет на роботі повен недобросовісних співробітників, які приходять на роботу хворими, не соромтеся попросити у начальства інше приміщення – це право вагітних прописано в законодавстві.

Головне – налаштовувати себе на позитивний лад. Побільше посміхатися, слухати приємну і спокійну музику, гуляти на свіжому повітрі, насолоджуватися природою та спілкуванням з близькими людьми. В ідеалі другий місяць краще проводити не на роботі, а, звичайно ж, вдома, і побільше відпочивати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...