• Без категорії

19 тиждень вагітності

19 тиждень вагітності
Як міняються зріст і вага вашого малюка

На 19-му тижні довжина дитини від головки, до куприка складає 13-15 см, а її вага – 200 г. Важко навіть уявити собі, що до моменту появи на світ малюку належить додати у вазі в 15 разів більше.

Як міняється ваше тіло

Дно матки зараз розташоване на 1,3 см нижче за пупок. За цей період з початку вагітності ви набрали вже 3,6-6,3 кг. Як же розподіляється ця вага? Тільки 200 г приходиться на дитину. Плацента важить близько 170 г, навколоплідні води – 320 г, стільки ж – 320 г – важить матка. Збільшилися і ваші груди, кожна на 180 г. Ви здаєтеся собі дуже великими, але це ще не багато .

Як росте і розвивається ваш малюк

Нервова система

Зачатки нервової системи (головного і спинного мозку) з’являються у зародка на 4-му тижні, коли закладається нервова пластинка. До 6-го тижня основні відділи центральної нервової системи вже сформовані. Це передній, середній, задній мозок і спинна струна. На 7-му тижні передній мозок розділяється на дві півсфери, які потім стануть півкулями головного мозку.

Гідроцефалія

З 4-го тижня вагітності йде розвиток головного мозку. Мозок омивається цереброспінальною рідиною, що виробляється судинними сплетіннями. Ця рідина обтікає головний мозок і спинну струну. Якщо з якої-небудь причини на шляху цереброспінальної рідини виникає перешкода, вона накопичується в мозку. Це явище носить назву гідроцефалія, або водянка головного мозку.

При гідроцефалії в мозку плоду накопичується від 500 до 1500 мл рідини. А взагалі об’єм рідини може досягати 5 літрів. В результаті цього голова плоду збільшується, тканини мозку здавлюються. Через великі розміри голови дитина при пологах часто (у 35 відсотках випадків) йде ніжками вперед. У деяких новонароджених розмір голови настільки великий, що вона не проходить по родовому каналу; у цих випадках доводиться робити кесарів розтин.

Гідроцефалія легко діагностується за допомогою ультразвукового обстеження на 19-му тижні вагітності. При звичному гінекологічному огляді вона може бути знайдена лише випадково. Вже тільки заради цього варто пройти УЗД.

Гідроцефалія сама по собі не хвороба, а симптом. Вона свідчить про різні вроджені вади головного і спинного мозку. Причому саме гідроцефалія указує на найважчі аномалії розвитку. Природжена гідроцефалія трапляється досить рідко. За статистикою нею страждає один новонароджений з 2000.

Раніше у лікарів не було засобів лікування гідроцефалії плоду. Зараз у ряді випадків внутрішньоматкова терапія можлива. Лікування може здійснюватися двома способами. При першому через живіт матері в простір біля мозку плоду вводять голку і відкачують нею надмірну рідину, що тисне на мозок. Це одноразова процедура.

Другий спосіб полягає у тому, що в мозок плоду поміщають маленьку пластикову трубочку, за допомогою якої відсисають рідину. Трубочка залишається в мозку плоду впродовж всієї вагітності.

Ці методи лікування пов’язані з великим ризиком. Їх повинні проводити тільки висококваліфіковані фахівці, що володіють цими сучасними технологіями.

Як міняєтеся ви:

Запаморочення під час вагітності – досить поширене явище. Воно звичайно викликане гіпотонією і в основному характерне для другого триместру, але може з’явитися і раніше.

Гіпотонія, або знижений артеріальний тиск, обумовлена двома причинами. Перша полягає у тому, що матка, що росте, тисне на аорту і вени. В цьому випадку тиск знижується, коли ви лежите на спині. Тому при вагітності рекомендується відпочивати і спати в положенні на боку.

Напад запаморочення може відбутися, якщо ви різко піднялися. В цьому випадку кров відливає від мозку і тиск різко падає. Тут порада проста – не робіть різких рухів, вставайте плавно і неквапливо.

Ви можете відчувати слабкість, запаморочення, швидко втомлюватися і в тому випадку, якщо у вас анемія. Оскільки впродовж всієї вагітності у вас постійно беруть кров на аналіз, то діагностувати анемію не складе труднощів. При анемії лікар пропише вам необхідні ліки.

Запаморочення і слабкість можуть бути викликані і зниженим або, навпаки, підвищеним вмістом цукру в крові, – гіпо – і гіперглікемією. Рівень цукру в крові може бути нормалізований за допомогою дієти. Якщо у вас є подібні проблеми, у жодному випадку не пропускайте прийоми їжі і не ходіть голодною. Коли ви надовго йдете з дому, захопіть з собою яблуко, банан, декілька печенин – на випадок, якщо у вас виникне різкий стрибок вмісту цукру в крові.

Як ваші дії можуть вплинути на розвиток дитини

Алергічні реакції

Якщо у вас алергія, то під час вагітності вона може загостритися, наприклад, почастішають напади задухи. Але зараз вам як ніколи необхідний кисень, тому треба зробити все можливе, щоб не допустити нападів. Яким чином?

По-перше, пийте більше рідини, особливо в жару.

По-друге, пам’ятайте, що багато ліків є алергенами. Перш ніж прийняти препарат, переконайтеся, що він не викликає алергічних реакцій. Уважно прочитайте інструкцію, зверніть увагу на вказані побічні ефекти; врешті-решт ви можете запитати про препарат свого лікаря.

Багато ліків мають складний склад, часто туди входить аспірин. Переконайтеся, що всі складові потрібного вам препарату нешкідливі. Ця порада стосується і аерозольних препаратів, використовуваних для лікування нежиті.

У вас може бути алергія і на певні продукти. Відмовтеся від них. Це ж відноситься і до інших можливих алергенів, таким як сигаретний дим або шерсть тварин.

Правда, деякі жінки під час вагітності відчувають себе значно краще, чим раніше. Але все таки вам порада: не варто ризикувати ні своїм здоров’ям, ні здоров’ям майбутнього малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...