• Без категорії

18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності
Як міняються зріст і вага вашого малюка

Дитина росте, і її довжина від верхівки до куприка до 18-го тижня складає в середньому від 12,5 до 14 см. Вага плоду зараз близько 150 г.

Як міняється ваше тіло

Матка вже знаходиться майже біля пупка. Ви можете самі заміряти її. Покладіть руки на талію і намацайте дно матки. Воно розташоване на товщину двох пальців нижче за пупок, або близько 2,5 см.

Зараз матка розміром з середню диню. З початку вагітності ви повинні додати у вазі від 4,5 до 5,8 кг. Якщо ви набрали більше, порадьтеся з лікарем: можливо, вам доведеться звернутися до дієтолога. Адже попереду у вас більше половини вагітності, і ви будете важити все більше і більше.

Звичайно, під час вагітності дурно сідати на дієту, але ви обов’язково повинні контролювати споживання калорій. Адже малюк одержує живлення з вашого організму, тобто з тієї їжі, яку їсте ви. І це харчування повинне бути повноцінним.

По надбавці у вазі за час вагітності можна судити про те, як росте ваш малюк. За весь період надбавка повинна скласти від 11 до 15,5 кг. Якщо ви наберете більше, ви важче будете переносити вагітність і вам важче буде народжувати. Крім того, скинути ці зайві кілограми потім вам буде дуже нелегко.

Як росте і розвивається ваш малюк

Темпи росту плоду до цього часу трохи сповільнюються. Але він продовжує рости і мінятися.

Розвиток серцево-судинної системи

Серцево-судинна система дитини закладається на ранніх стадіях і розвивається у міру росту плоду.

Розвиток серця – процес складний. Вже на 3-му тижні з часу запліднення дві трубки, з’єднуючись, утворюють серцеву трубку – майбутнє серце. Воно починає битися на 22-й день після запліднення, або на 5-й тиждень вагітності. Вже на 5-6-й тиждень його можна побачити під час ультразвукового дослідження.

Малюк одержує кисень від вас. Його кров через пуповину поступає в плаценту, де і наповнюється киснем, що міститься в материнській крові. Треба відзначити, що кров матері і кров плоду не змішуються, хоча кровоносні судини підходять дуже близько один до одного.

На 18-му тижні вагітності за допомогою УЗД можна визначити вроджені вади серцево-судинної системи, такі як хвороба Дауна або безпосередньо вади серця. Якщо УЗД показало дефекти розвитку серця малюка, дослідження вестимуться впродовж всієї вагітності.

Як міняєтеся ви

Болі в спині

Болі в спині під час вагітності відчуває практично кожна жінка. У вас може боліти спина вже зараз, на 18-му тижні, хоча цілком вірогідно, що це відбудеться і пізніше, коли ви ще додасте у вазі.

Спина може заболіти, коли ви ходите, нахиляєтеся або підіймаєтеся, наприклад з ліжка. Біль буває викликаний і надмірними фізичними навантаженнями, наприклад гімнастичними вправами. Характер і ступінь болю різні: від невеликої ломоти до сильного гострого болю. Деякі жінки не можуть навіть піднятися з ліжка або із стільця без сторонньої допомоги. Буває, що при особливо сильних болях навіть важко ходити. Але частіше все-таки біль в спині цілком терпимий.

Біль в спині викликається тим, що із збільшенням матки центр тяжкості тіла зміщується і вам доводиться сильно прогинатися. При цьому зростає навантаження на м’язи крижів. Крім того, унаслідок гормональних змін збільшується рухливість суглобів. В результаті постава міняється, що викликає дискомфорт в нижній частині спини. Але це характерно в основному для пізніх термінів вагітності.

Чим же можна полегшити болі в спині? По-перше, теплом, по-друге, відпочинком і, по-третє, анальгетиками, такими як ацетамінофен. Можна придбати спеціальний бандаж для вагітних, який підтримує м’язи спини Допомагають також спеціальні вправи і контроль ваги. В особливо важких випадках слід звернутися до свого лікаря, він може направити вас на фізіотерапевтичні процедури або на консультацію до ортопеда.

А зараз декілька порад.

– Стежте за своєю вагою, постарайтеся не набирати дуже багато.

– Продовжуйте робити вправи для вагітних

– Виробіть звичку спати на боку

– Вдень, незалежно від того, вдома ви чи ні, знайдіть півгодини, щоб прилягти. Якщо у вас є маленькі діти, постарайтеся вибрати час, щоб відпочити, наприклад коли у них тиха година.

Почніть слідувати цим порадам прямо зараз, не відкладайте на потім. Повірте, чим раніше ви виробите ці корисні звички, тим легше вам буде переносити вагітність надалі.

Нежить, носова кровотеча

Під час вагітності нерідкі випадки нежиті або кровотечі з носа. Вчені вважають, що це викликано змінами кровообігу унаслідок гормональної перебудови організму. В результаті слизова оболонка носа набухає і кровоточить.

Якщо у вас нежить або носова кровотеча, не намагайтеся позбавитися її за допомогою крапель або аерозолів. Вони звичайно є сумішами різних лікарських засобів, які можуть бути шкідливими для плоду. Спробуйте встановити в будинку зволожувач повітря, особливо взимку, коли через опалювання повітря пересушене. Декому допомагає рясне пиття. Якщо ж ніс все одно закладений або кровоточить, потерпіть. Коли малюк з’явиться на світ, всі ці неприємності пройдуть самі собою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...