15 порад як врятуватися від спеки без кондиціонера

15 порад як врятуватися від спеки без кондиціонераЯкщо у вас немає можливості придбати кондиціонер, або Ви категорично проти кондиціонерів, то вам варто подбати про комфортність вашого житла або робочого кабінету в плані зниження температури в кімнаті в літню спеку. Способів зменшити духоту в приміщенні існує сила-силенна, ось деякі найдієвіші з них.

1. Обов’язково заслоніть вікна жалюзями або щільними шторами, адже сонячні промені при попаданні в приміщення створюють парниковий ефект. Можна заклеїти скло вікна фольгою, вона буде відбивати промені сонця.

2. Придбайте потужний сучасний вентилятор, він недорого коштує, а під його повітряні струмені поставте пляшки з крижаною водою або ємність з льодом. Повітря у вас в кімнаті охолоне швидко, правда, вентилятор бере багато електрики.

3. Встановіть в світильниках енергозберігаючі лампочки, вони майже не виділяють тепла.

4. Частіше провітрюйте кімнату за допомогою протягів, на ніч відчиняйте всі балкони і вікна.

5. Майте в морозилці лід, крижану воду або морозиво пломбір. Пийте або їжте все це невеликими порціями, так ви не пошкодити горло і не будете надмірно потіти.

6. Перебуваючи вдома, частіше приймайте прохолодний душ, але можна і теплий. Прохолодна вода знизить температуру вашого тіла, а тепла – дасть відчуття, що в кімнаті температура повітря нижча, ніж на ділі. Також вода добре зволожить шкіру і зробить її прохолодною.

7. Не готуйте часто на плиті, та не включайте духовку, в самий жаркий період краще харчуватися свіжими овочами, фруктами, салатами, холодними напоями. Дуже ефективний у цю спекотну пору зелений чай, він відмінно регулює тепловий обмін тіла.

8. Спіть на натуральних легких тканинах, перед сном можна покласти пакет з постільною білизною в холодильник, тоді вам набагато приємніше буде засипати.

9. Можна поставити по квартирі ємності з крижаною водою, вона буде випаровуватися і охолоджувати приміщення. Поруч з ліжком тримайте пляшку з холодною водою, вночі, прокинувшись від духоти, попийте небагато, витріть обличчя, шию і груди, вам стане легше.

10. Якщо вам душно і спекотно в офісі, то носіть тільки натуральні тканини, легкі, що пропускають повітря, на вас не повинно бути облягаючого, тісного або того що врізається в тіло одягу.

11. Носіть з собою постійно пляшечку з холодною водою, в транспорті пийте з неї по кілька ковтків регулярно, нехай вода буде навіть замороженою.

12. Обтирайте обличчя і руки мокрою хусточкою в автобусі, на вулиці, на роботі. Носіть з собою віяло, їм так приємно обмахуватись в задушливому приміщенні.

13. Не наносіть інтенсивного товстого шару макіяжу, ваша шкіра теж хоче дихати в спеку. Бажано взагалі на літо забути про косметику.

14. Поставте на робочому столі ємність з холодною водою, під стіл добре помістити невеликий вентилятор, який стане охолоджувати ваше тіло знизу, і вам буде дуже комфортно працювати.

15. Незайвим буде придбання приладу, який озонує і освіжає повітря в приміщенні. Наявність його у вас вдома значно полегшить ваше існування в спекотні літні місяці.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...