• Без категорії

14 вірних способів стати коханкою шефа

14 вірних способів стати коханкою шефаЯкщо відчуваєш себе недооціненим професіоналом, продемонструй босу все, на що ти здатна!

№ 1. Повідомляй босу тільки добрі новини

Варто рази три підряд приголомшити його якою-небудь неприємною звісткою, як у нього на тебе виробиться рефлекс: "Знову вона прийшла! Значить, у нас знову проблеми…" Будь розумнішою – не псуй свою репутацію подібними невигідними асоціаціями. І ніколи не втрачай шанс першою повідомити босу щось хороше – так ти станеш для нього "променем світла в темному царстві".

№ 2. Будь на видноті

Бери активну участь в усіх професійних обговореннях, летючках і зборах. Сідай так, щоб шеф тебе бачив (бажано навпроти нього). Став питання, вставляй ремарки, внось пропозиції, зважуй всі за і проти, вголос аналізуй робочу ситуацію… Загалом, поводься як повноцінний член колективу, що має власну думку. Таку співробітницю важко не помітити і не оцінити як належить.

№ 3. Хвали боса

Особливо якщо є за що. Адже він теж людина і потребує того, щоб його вдалий проект або операцію схвалили не тільки "вищестоячі товариші", але і власні підлеглі. Головне – робити компліменти грамотно і не переходити грань між щирою похвалою і підлабузництвом (навіть в завуальованій формі).

№ 4. Подружися з його секретаркою

Тому що вона права рука шефа і при нагоді може як допомогти тобі, так і нашкодити. Якщо ти налагодиш з нею контакт, то будеш у виграшному положенні: вона попередить тебе, коли до шефа краще не заглядати; оперативно доповість про тебе, якщо тобі терміново потрібна аудієнція боса. І не забувай, що багато начальників бачать своїх співробітників саме очима секретарки. Тобто від неї частково залежить твоя репутація!

№ 5. Навчися оцінювати ситуацію

Не варто напружувати боса своїми проблемами (позачергова відпустка, надбавка до зарплати), коли в компанії аврал або ЧП. В цей час турбувати його своїми приватними заморочками в кращому разі марно, в гіршому – небезпечно. Того, хто в критичну хвилину не займається порятунком загальної справи, а піклується про себе, коханого, начальник може запросто звільнити (в серцях, звичайно, але хіба від цього легше?).

№ 6. Прагни не брати лікарняний

Взагалі, краще взагалі не хворіти. Але, якщо ти все-таки підхопила яку-небуть ГРВІ, загрозливу вбити весь колектив, не намагайся самовіддано перенести хворобу на ногах. Розумний начальник повинен піклуватися і про здоров’я підлеглих, і про своє власне і з розумінням ставитися до твоєї вимушеної відсутності на роботі. Але не треба цим зловживати – підписуючи твої нескінченні лікарняні листи, шеф навряд вважатиме тебе надійним кадром, на якого можна завжди розраховувати. Отже укріплюй імунітет і завжди будь у формі.

№ 7. Подавай йому тільки блискучі ідеї

Ідеї бувають тими, що варті уваги і безперспективними. А співробітники, які їх висувають, діляться на дві відповідні категорії. Якщо ти вирішила уславитися генератором ідей, у жодному випадку не пропонуй шефу все підряд заради того, щоб щось запропонувати. Втім, навіть гарну ідеї треба вміти піднести.

№ 8. Відповідай його очікуванням

Взагалі-то, багато начальників не можуть виразно сформулювати, чого, власне, вони чекають від підлеглих, сподіваючись на їх здогадливість. Найвірніша тактика в такій ситуації – спостерігати і робити висновки.

№ 9. Берися за складні і неприємні завдання

Співробітника, який зумів "витягнути" провальний проект, а тим більше зробити його прибутковим, цінуватимуть на вагу золота. Отже ти тільки виграєш, якщо сама запропонуєш свою кандидатуру босу, що обдумує, кого б ощасливити своєю довірою. Тільки не обіцяй більше, ніж можеш зробити.

№ 10. Намагайся виконати всі завдання боса

Навіть найбільш важкоздійснювані. Забудь про такі аргументи, як "це неможливо", "це не входить в мої обов’язки", вимовлених безапеляційним тоном. Тим самим ти підписуєшся у власній безпорадності і ризикуєш взагалі втратити місце. І потім не треба здаватися відразу! Візьми тайм-аут і обдумай "нереальне" доручення. Можливо, воно все-таки здійсненне?

№ 11. Цінуй його час

Не треба постійно крутитися в районі дирекції. По-перше, бос може подумати, що тобі нічим зайнятися, а по-друге, ти можеш потрапити під гарячу керівну руку, з’явившись в його кабінеті не вчасно. Якщо навіть ти записалася на прийом і прийшла у справі, то будь дуже лаконічна, приступай відразу до суті справи і не намагайся "заразом" розв’язати всі хвилюючі тебе проблеми.

№ 12. Навчися приймати критику

Будь-який нормальний начальник мріє тільки про те, щоб проколи співробітників не повторювалися, і тому вимушений вказувати на помилки. Це називається конструктивною критикою. Не треба виправдовуватися, займати боксерську стійку або, вдарятися в сльози! Просто визнай свою провину і пообіцяй, що уважніше ставитемешся до своїх обов’язків у майбутньому.

№ 13. Не змушуй боса оцінювати твою роботу

Просто щоб не розчаруватися – хто знає, що ти почуєш у відповідь? Якщо шеф буде в поганому настрої, то запросто може сказати тобі що-небудь різке, наприклад: "А ви ніколи не замислювалися над тим, щоб змінити професію?" Такий сюрприз не для людей зі слабкими нервами. В потрібний час ти діщнаєшсяш свої бали за "техніку" і "артистичність".

№ 14. Не мигти

Багато співробітників, твердо вирішивши сподобатися босу, якось непомітно переходять якісь етичні межі і починають лестити, підлабузнюватися, догоджати… Словом, всіляко метушаться, не помічаючи, як смішно і безглуздо вони виглядають. В першу чергу – в очах шефа. Адже досвідчена людина відразу помітить фальш і наврядчи зрадіє.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...