• Без категорії

14 міфів про тривале грудне годування

14 міфів про тривале грудне годуванняДуже часто початок грудного вигодовування захмарюється невпевненістю мами в собі – чи зможу я годувати, чи буде у мене досить молока? Але проходить місяць, другий, півроку, рік. Підходячи до цього рубежу, мама переживає подвійні почуття… Вона радіє тому, що годує свою крихту грудьми, але не знає, як вчинити далі. Забрати у дитинки те, що приносить йому масу задоволення або ж продовжити годувати грудьми? Що це? Наш культурний стереотип? Прагнення віддалити від себе дитину? Або невблаганний ритм життя? Як прийняти правильне рішення, не порушивши при цьому комфорт малюка, не підірвавши його довіру до себе? Щоб відповісти на ці питання, варто звернутися до міфів, що закріпилися в нашому суспільстві і часто впливають на рішення матері.

1. Після року в молоці немає нічого корисного.

На другому році життя молоко не втрачає свою поживну цінність. "Грудне молоко продовжує добре забезпечувати споживання істотних кількостей основних поживних речовин після першого року життя, особливо білка, жиру, і більшості вітамінів." – Dewey 2001"

(На другому році (12-23 місяці), 448 мл грудного молока забезпечує (Kelly Bonyata, BS, IBCLC):

* 29 % потреби в енергії

* 43 % потреби в білці

* 36 % потреби в кальції

* 75 % потреби у вітаміні А

* 76 % потреби у фолатах (прим. перекладача – похідні фолієвой кислоти)

* 94 % потреби у вітаміні B12

* 60 % потреб у вітаміні С – Dewey 2001

Жирність грудного молока після року годування зростає в 2-3 рази (дослідження проводилося в лікарні Ліс-Іхилов в Тель-Авіві, проф. Мендель і д-р Любоцки, опубліковано в "Педіатрікс").

Крім поживних характеристик, грудне молоко також виконує такі функції:

1. імунна підтримка і допомога у формуванні власного імунітету.

2. захист від алергії.

3. захист від кишкових інфекцій.

2. Тривале вигодовування – це вироблена шкідлива звичка, що викликає непотрібну залежність.

Грудне вигодовування – це набагато більше, ніж задоволення потреб малюка в харчуванні. Груди матері виконують таку важливу функцію, як заспокоєння дитини, асоціюється з безпекою і безмежною любов’ю, малюк вчиться любити і спілкуватися саме з грудьми. Потреба в смоктанні яскраво виражена в перший рік життя, але вона зберігається і в наступні роки. Дитина може звертатися до грудей, якщо вона хвора, або дискомфортно себе почуває, а може просто захотіти поспілкуватися з мамою, пригорнутися до грудей, відчути себе в цілковитій безпеці. Це не є звичкою, смоктання грудей – природна потреба дитини, яка має свої тенденції, і у кожної дитини при правильно організованому грудному вигодовуванні угасає в певний час.

3. Тривале годування грудьми впливає на соціальну адаптацію.

За даними Ла Лече Ліга, одне дослідження, що займалося дітьми, яких годували більше року, показало значний зв’язок між тривалістю годування і подальшою соціальною адаптацією в 6-8-річному віці за оцінками вчителів і матерів . (Ferguson et al, 1987). За словами дослідників, "виявлена тенденція зниження рівня проблем поведінки із збільшенням тривалості грудного годування ".

4. "Поплаче, забуде, заспокоїться".

Багато діток психологічно готові до відлучення тільки до 2,5-3 років. Дуже важливо не відлучати малюка через плач, не мазати нічим груди, оскільки подібні маніпуляції підривають довіру до матері, демонструють дитині її ненадійність. Відлучення від грудей – це складне питання, тут важливий психологічний підхід. Передчасне відлучення може позначитися негативно як на психічному здоров’ї (дитина може одержати довготривалий стрес в результаті швидкого відлучення зі всіма витікаючими наслідками), так і на фізичному (неготовність до цього імунної системи, хвороба як результат стресу) і трансформуватися в інші порушення.

5. Гальмує інтелектуальний розвиток дитини.

Навпаки, існують дослідження, що показали, що рівень IQ у дітей, що тривало знаходяться на грудному вигодовуванні, вищий.

6. Знижує інтерес дитини до дорослої їжі.

Тривале грудне вигодовування ніяк не пов’язано з проявом інтересу до дорослої їжі. Набагато важливіше для мами знати основи природного введення прикорму, коли дитина до цього буде готова, і правильно, поступово сприяти формуванню харчового інтересу. В цьому випадку ситуації, коли інтерес до їжі відсутній, не зустрічаються. Більш того, за матеріалами Ла Лече Ліги, більшість дослідників, що працюють в країнах третього світу, де апетит дітей, що погано харчуються, придбаває критичне значення, рекомендує продовжувати годувати грудьми навіть серйозно недоїдаючих (Briend et al, 1988; Rhode, 1988; Shattock and Stephens, 1975; Whitehead, 1985).

7. Посилює процес відлучення від грудей в майбутньому.

Якщо годування грудьми максимально наближене до природного, мама завжди чітко реагувала на потреби малюка, правильно будувала межі поведінки, не прагнула відлучити дитину раніше того, коли він продемонструє до цього готовність – процес відлучення проходить м’яко і безболісно і для матері, і для дитини.

8. Псує форму грудей.

Форма грудей, перш за все, чинник спадковий. Годування грудьми не може негативно позначатися на її формі, адже навіть не годуючі мами часто виявляються незадоволені своїми грудьми. А ось правила годування, що раніше практикуються, напряму впливають на предмет нашої жіночої гордості – регулярне зціджування, харчування "за двох" і різке схуднення, відсутність допомоги в навчанні правильному докладенню і правильному положенню у грудей, перев’язування грудей і інші чинники. Об’єм грудей додає виключно жирова тканина, тому значні коливання ваги часто відображаються на її привабливості. Велике значення має природне припинення лактації, що сприяє природному перебігу процесу інволюції молочної залози і поступовому поверненню жирової тканини, що додає грудям звичний об’єм.

9. Коли припинити годувати – вирішує тільки мама.

До закінчення годування повинні бути готові і мама, і дитина – психологічно і фізіологічно. Різке припинення лактації може не тільки позначитися на психічному і фізичному здоров’ї дитини, але і на здоров’я матері. Зустрічаються ситуації, коли жінкам при такому завершенні лактації доводилося тривало боротися із застоями в грудях, у них в цей період наголошувалися депресії, що вимагають навіть медикаментозного лікування.

10. Сексуальний стереотип.

Існує думка, що давати груди дорослій дитині недозволенно, що це сприяє порушенню його сексуального розвитку. Насправді, груди для дитини – перший улюблений об’єкт в житті. З грудьми дитина вчиться любити і довіряти, поводитися з тим, що любиш. Від того, які відносини з грудьми побудує дитина сьогодні, залежатиме його відношення до улюблених людей в майбутньому. І до жінок і чоловіків зокрема.

11. Тривале годування грудьми – це неприємний обов’язок для матері.

Більшість матерів тривале грудне вигодовування аргументує тим, що ним і дитині це просто приємно. Це дійсно незабутні моменти, які з цим малюком вже не повторяться.

12. Підвищує ризик онкологічних захворювань.

Навпаки, існують дослідження, що показали, що ризик захворювання раком у жінок, що тривало годували грудьми, набагато нижчий і знижується у міру тривалості годування. Відносний ризик розвитку раку грудей зменшується на 4,3% з кожними 12 місяцями вигодовування, зменшуючи частку ще на 7% з кожними пологами (Lancet, 2002). Матері, які годують грудьми більше 24 місяців, зменшують ризик виникнення раку грудей на 54% в порівнянні з матерями, що годували не більш 6 місяців. (Zeng T et al. Long-term Breastfeeding Lowers Mothers Breast Cancer Risk. Am J Epidemiol 2001).

13. Сприяє розвитку карієсу у дитини.

За даними Ла Лече Ліги, дослідження багатьох фахівців показали, що тривале грудне вигодовування не пов’язано з появою карієсу у дітей. Грудне молоко не знаходиться в ротовій порожнині у дитини довго (на відміну від смоктання соків з пляшечки), а відразу потрапляє в горло (сосок знаходиться на рівні м’якого неба). Крім того, грудне молоко захищає від пересихання ротову порожнину (що є однією з причин появи карієсу). До того ж, великий вплив надає період вагітності (примітки Доктора Палмера – стреси, неповноцінне харчування, прийом антибіотиків в період вагітності), неповноцінне харчування дитини і ін. Також Доктор Палмер відзначає, що деякі компоненти грудного молока навіть можуть профілактувати карієс – імуноглобуліни класу А і G можуть стримувати зростання S. Mutans (один з різновидів стрептококових бактерій, що викликають карієс), а також S. Mutans чутлива до дії такого компоненту грудного молока, як лактоферин.

14. Сприяє збільшенню ваги матері.

У перші 6 місяців годування вага жінки дійсно може збільшитися незалежно від режиму харчування, але надалі накопичені жири починають витрачатися, і ефективність росте у міру тривалості годування. Не стоїть в період грудного вигодовування є "за двох", оскільки це не впливає напряму на достатність лактації. Багато жінок в період годування ефективно худнуть. Зайва вага, весь період лактації, що зберігається, найчастіше говорить про гормональні проблеми з боку жінки.

Джерело http://www.karapuz.kz

Поділитися в...

Вас може зацікавити...