12 РЕЧЕЙ, ЯКІ СТРОГО ЗАБОРОНЕНІ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ: ВИ ПРО ЦЕ ЗНАЛИ?

Вагітність для жінки – найважливіший і найвідповідальніший період в житті. Кожна майбутня матуся мріє виносити здорового малюка, але на дуже маленьких термінах жінка може ще не здогадуватися про свою вагітність, однак це не скасовує правило максимально серйозно ставитися до свого здоров’я. А для цього необхідно дотримуватися 12 безумовних заборон для вагітних.

 1. Шкідливі звички небезпечні для кожного, а для вагітних – особливо, оскільки вони можуть завдати непоправної шкоди майбутній дитині. Алкоголь, тютюнопаління і навіть «пасивне» куріння можуть спровокувати викидень або поставити під загрозу формування всіх внутрішніх органів малюка, оскільки навіть незначні дози алкоголю і сигаретного диму викликають інтоксикацію організму як у жінки, так і у плода. Це може безповоротно знищити життєво важливі клітини головного мозку, згубно вплинути на органи кровотворення і всю нервову систему, а також пошкодити органи дихання малюка ще в утробі матері. Якщо будь-яка шкідлива звичка – це усвідомлений вибір дорослої людини, то ні в якому разі це не повинно стати «вибором» ще не народженого малюка.
 2. Під час вагітності слід переглянути свій гардероб і при необхідності придбати одяг, що відповідає вашому становищу. Особливу увагу слід звернути на взуття, оскільки на ноги припадає велика частина навантаження і в разі носіння високих каблуків або тісного взуття може розвинутися варикозне захворювання венозних судин, яке зазвичай закінчується оперативним втручанням. Тісний і синтетичний одяг теж негативно впливає як на здоров’я майбутньої мами, так і на стан малюка в її утробі. На час вагітності бажано виключити зі своїх переваг стрінги, вузькі спідниці та брюки, сильно облягаючі светри і кофти. Краще вибирати максимально просторий одяг, виготовлений з натуральних тканин.
 3. Будучи вагітною, необхідно виключити використання різних видів побутової хімії, оскільки токсичні речовини, що знаходяться в них можуть проникнути разом з парами в організм вагітної і завдати шкоди ще не народженій дитині.
 4. Для жінок в положенні дуже важливим є спокійний і комфортний сон. І якщо в звичайному житті можна спати як завгодно, особливо не замислюючись про своє положення уві сні, то у вагітних, на жаль, такого привілею немає. Поза «на животі» з часом сама собою стає неактуальною, та й поза «на спині» є досить шкідливою для вагітної. Особливо небезпечним це стає у другому триместрі, коли збільшена матка в такому положенні починає тиснути на порожнисту вену, що тягне до погіршення кровообігу плода і застою крові в черевній порожнині майбутньої мами. Це може привести до завмирання плода і різних видів порушення роботи внутрішніх органів мами. Сидіти довго, особливо в одному положенні, вагітним теж протипоказано, оскільки наслідки можуть бути ідентичними.
 5. Активний спосіб життя для вагітних рекомендуємо усіма фахівцями. Хоча все ж слід проконсультуватися з лікарем і, якщо ви займаєтеся професійним спортом, навантаження на організм можуть бути досить небезпечними для майбутнього малюка. Так, наприклад, лікарі не рекомендують підняття важкого під час вагітності. Рекомендується заняття в тренажерному залі замінити в цей час на заняття йогою.
 6. Під час виношування дитини, на думку наших бабусь, необхідно їсти за двох. Це вкрай помилкова думка. По-перше, звичайно, важливо, не тільки переглянути якість свого раціону, але і його кількість, а також дотримуватися золотого правила – їсти для двох, а не за двох, оскільки організму вагітної жінки необхідно всього лише на 200 ккал більше, ніж в звичайному її стані.
 7. Жінка в будь-якому своєму становищі і в цікавому в тому числі, бажає виглядати доглянуто і привабливо. Звичайно, вагітність не привід себе запускати, але ось свої звичні косметичні засоби по догляду за шкірою все ж варто ретельно переглянути, оскільки креми, в які додані гормони і вітаміни, вважаються небезпечними для здоров’я майбутньої дитини. Також слід задуматися і про такий вид косметичних маніпуляцій як лазерна епіляція, яка в наш час дуже актуальна. З цього питання ведеться багато суперечок, але дослідження ще не до кінця показали, дійсно небезпечна ця процедура чи ні. Але все ж думка більшості лікарів сходиться на тому, що ризик розвитку різних аномалій у майбутнього малюка або загроза викидня від неї збільшуються в рази, тому щоб зайвий раз не ризикувати, краще на час від неї утриматися.
 8. Під час вагітності фахівці рекомендують по мінімуму використовувати мобільний телефон і якнайдалі тримати його під час сну, оскільки його магнітні випромінювання можуть вплинути на розвиток і здоров’я малюка.
 9. Гарячі ванни, сауни, солярії і СПА-процедури під час цікавого положення строго заборонені, оскільки це може привести до небажаних наслідків, в тому числі і викидня. А ось ванну з помірно теплою водою ніхто не забороняє, тільки треба бути обережними з ефірними маслами, оскільки вони можуть підвищити тонус матки. Замість них краще використовувати трав’яні збори.
 10. Вкрай обережними під час виношування малюка слід бути з ліками. Звичний в повсякденному житті препарат може нести загрозу вашому малюкові, тому при першій же зустрічі з вашим лікарем, слід розповісти про хронічні захворювання або інші проблеми зі здоров’ям і заздалегідь уточнити щадні для вашого організму і для організму вашого малюка ліки.
 11. Досить високий ризик викиднів трапляється під час перельотів, оскільки через різкі перепади атмосферного тиску і нестачу кисню може підвищитися артеріальний тиск. Крім цього, в літаку доводиться практично завжди перебувати в сидячому положенні і, якщо політ передбачається багатогодинний, то по можливості його слід уникнути.
 12. Суворо забороняється вагітним робити флюорографію і рентген, особливо в першому триместрі, оскільки саме в цей час відбувається формування всіх життєво важливих органів немовляти. Рентгенівські промені дуже шкідливі для плоду. Будьте здорові!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...