12 Міфів про грудне вигодовування або чим корисно грудне молоко

12 Міфів про грудне вигодовування або чим корисно грудне молокоНерідко жінки після народження дитини відмовляються від грудного вигодовування. Багато хто пов’язує це з урбанізацією – мовляв, змінюються екологія і харчування, гірше стає здоров’я. Тим часом фахівці з грудного вигодовування стверджують, що тільки 3% жінок не можуть годувати дітей за медичними показниками. Решта жінок при бажанні і створенні деяких умов цілком здатні обійтися без штучних сумішей. Спробуємо розібратися в найпоширеніших міфах про грудне вигодовування.

 1. Груди при годуванні втрачають форму

Зміна форми грудей відбувається ще під час вагітності, в період гормональних змін: розростається залозиста тканина, яка відповідає за вироблення грудного молока, вона поступово замінює жирову тканину. Груди починає набухати і рости, а потім в останній триместр вагітності та період лактації стає м’якою. Щоб груди відновилася і знову наповнилася жировою тканиною, має пройти час. Незалежно від рішення мами годувати дитину молоком, груди максимально збільшується з приходом молока (на 3-10 день після пологів). На формі грудей негативно позначається годування по режиму, коли в грудях накопичується надмірна кількість молока, постійне або неправильне ручне зціджування, слабка еластичність шкіри. Немовля при всьому бажанні зіпсувати форму грудей не може – адже він захоплює ротиком тільки сосок і ареолу. При плавному завершенні грудного вигодовування форма грудей відновлюється.

 1. Грудне вигодовування може зіпсувати фігуру

Деякі жінки при грудному вигодовуванні починають їсти за трьох і дійсно можуть набрати вагу. Для того, щоб було молоко, зовсім не треба збільшувати обсяг їжі, достатньо їсти продукти, що збільшують лактацію. Плюс до цього в харчування можна включити допоміжні продукти. При нормальному ж харчуванні під час годування грудьми жінка навіть худне. А от після того, як закінчує годувати, може набрати кілька кілограмів зайвої ваги. Це пов’язано з гормональними збоями, але з часом вага жінки стабілізується і повернеться до колишнього, яка була до вагітності. За умови, звичайно, що вона буде стежити за дієтою і займатися спортом.

 1. Груди з плоским або втягнутим соском малюк не візьме

Дитина, зціджуючи молоко, активніше смокче ареолу, ніж сосок. При правильному прикладанні немовля до грудей сосок знаходиться у малюка під небінням і служить чимось на зразок «крана для молока». Звичайно, якщо сосок втягнутий або плоский, дитині буде важко його захоплювати і знадобиться час, щоб пристосуватися. Але смоктальний рефлекс – найсильніший у немовляти, малюки можуть смоктати груди в будь-якій позі, а вже голодному немовляті навіть самий плоский сосок не перешкода.

 1. Для годування досить 7-15 хвилин, потім малюк просто «балується», використовуючи груди як соску

Це не так, дуже мало малюки активно смокчуть груди, іншим потрібні перерви для відпочинку і навіть для сну. Тому середній час годування має становити 40 хвилин. Якщо забрати груди раніше, ніж дитина її відпустить, є ризик, що крихітка залишиться голодною. Крім цього, в перші хвилини малюк висмоктує «переднє», менш жирне молоко і може недоотримати «заднє», більш жирне молоко. З часом малюк стане сильнішим і навчиться смоктати груди активніше. А вже до напівроку стане «експертом» у цій справі. До речі, скільки годувати грудним молоком і до якого віку, вирішує кожна мама індивідуально.

 1. Молоко пропадає від стресів

Кількість грудного молока залежить виключно від гормону пролактину, який виробляється під час годування малюка. Чим частіше ви годуєте немовля, тим більше прибуває молока. Нерви мами не впливають на лактацію. А ось виділення молока з грудей залежить від гормону окситоцину, якщо мама нервує, окситоцин перестає вироблятися, і молоко перестає текти. Тому перед годуванням малюка треба розслабитися, можна випити чай, що стимулює лактацію, абстрагуватися від зовнішніх проблем.

 1. При грудному вигодовуванні все одно потрібно допоювати малюка

Жіноче молоко – це одночасно і їжа, і питво для дитини. Так задумано природою. Якщо хочете дати дитині попити – просто прикладіть його до грудей, адже молоко на 90% складається з води. Допоювати малюка необхідно при штучному харчуванні, так як воно більш концентроване. Допускається допоювання дитини чистою кип’яченою водою в період високої спеки та сильного зневоднення немовляти.

 1. Сучасні суміші не гірше грудного молока

Якою б добре збалансованої не була суміш, вона не може замінити грудне молоко. У жіночому молоці більше 400 (!) Компонентів, що відповідають різним вимогам малюка: поїсти, попити, заспокоїтися, заснути, нормалізувати мікрофлору шлунка, одужати. Грудне молоко здатне адаптуватися до потреб хворого малюка.

 1. Груди не встигають наповнюватися, якщо занадто часто годувати

Молоко прибуває в груди по мірі вимог дитини. Чим більше дитина смокче груди, тим більше вони наповняються. У середньому новонародженого потрібно прикладати до грудей від 12 до 20 разів на добу, якщо дитина прикладається рідше 12 разів, значить, мама просто не помічає його прохань. У міру дорослішання дитини кількість годувань зменшуватиметься.

 1. Якщо розмір грудей маленький, молока не буде

Наявність молока не пов’язано з розміром грудей. Іноді жінка з великими грудьми має молока менше, ніж жінка з маленькими, адже розмір грудей найчастіше залежить від жирової тканини, яка ніякого відношення до лактації не має. Єдиний нюанс, що мамі з маленькими грудьми потрібно частіше прикладати малюка і не робити великих пауз між годуванням.

 1. Потрібно багато їсти, щоб прийшло молоко

Природою задумано так, щоб малюк в будь-якому випадку отримував все необхідне. Тому жирність молока змінюється відповідно до потреб немовляти, а так само з часом змінюється склад молока. За даними ВООЗ, молоко в достатній кількості і з достатньою жирністю можуть виробляти навіть жінки з недостатнім харчуванням. Тому головне не їсти багато, а їсти збалансовану їжу, багату вітамінами і мікроелементами.

 1. Потрібно багато пити рідини, щоб молока було більше

Все добре в міру. Пити треба стільки, скільки хочеться. Проте варто пам’ятати, що багато педіатрів рекомендують жінкам у період грудного вигодовування дотримувати денну норму в 3-4 чашки чаю. Справа в тому, що чай, як і кава, відноситься до числа природних енергетиків. Теїн в чаї діє трохи м’якше, ніж кофеїн в каві, тим не менш, налягати на чай, навітьі з молоком, не варто, щоб виключити можливий негативний вплив кофеїну на здоров’я дитини. Багато мам додають в чай цукор, а надмірна кількість цукру може провокувати коліки у малюка.

 1. Не у всіх жінок з’являється молоко

Годування грудьми – необхідна функція жіночого організму, закладена природою. Здатність до лактації зберігається навіть у жінок літнього віку. Так що годувати грудьми може практично будь-яка жінка. Треба тільки не робити помилок і проявити завзятість, якщо раптом з’явилися якісь проблеми з грудним вигодовуванням. Головне вірити, що все вийде!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...