12 ефективних способів змусити маленьку дитину чистити зуби

12 ефективних способів змусити маленьку дитину чистити зубиЯк відомо кожній мамі, чистку зубів слід починати відразу після їх появи. Перші два-чотири зуби – за допомогою шматочка стерильної марлі або силіконової щіточки-наперстка. Далі – із зубною щіткою і пастою, по-дорослому. І ось тут починається саме «цікаве». Тому що привчити свого улюбленого дошкільника до регулярного чищення зубів – завдання не з простих. Що робити, якщо ваш малюк не бажає чистити зуби – розкриваємо секрети досвідчених мам.

Способи змусити дитину чистити зуби

1.Чистимо зуби разом з малюком. Особистий приклад – він завжди ефективніше умовлянь. З ранку не замикаємся у ванній для наведення марафету, а беремо малюка з собою. Вручаємо йому щітку і, одночасно приступивши до процедури, дивимося один на одного – граємо в «дзеркало». Кроха повинен повторювати кожен ваш рух. З часом дитина до цієї гри звикне, і силоміць затягувати у ванну кімнату його вже не доведеться.

  1. Набуваємо малюкові найфантастичнішу зубну щітку та якісну пасту з приємним смаком. Обов’язково долучаємо до процесу покупки дитину. Нехай вона сам вибере смак пасти і дизайн щітки.
  2. Багато мам пам’ятають поїздки в стоматологію в шкільні роки всім класом. Перед оглядом неодмінно проходила лекція про правильну чищенні зубів. Поетапність чистки демонстрували за допомогою наочного посібника – величезні пластикові щелепи або бегемотика з великими людськими зубами. Сьогодні подібну іграшку знайти не проблема – саме на ній можна показувати малюкові, як правильно чистити зубки, а після гри перевіряти у ванній – чи добре засвоєний матеріал.
  3. Вішаємо на двері у ванній лист (картонку, дошку) «досягнень». За кожну чистку зубів – одна красива наліпочка на цей лист. Набрав 5 (7, 10 … – індивідуально) наклейок – значить, прийшов час шоколадки. Вбиваємо відразу двох зайців – і солодке обмежуємо, і зубки чистимо.
  4. Шукаємо мотивацію. Будь-якого малюка набагато легше захопити через гру, ніж змусити. Шукайте той метод, який найвірніше приведе вас до мети. Наприклад, казка. Напишіть її самі для дитини. Нехай це буде Казка про бридкий карієс, який перетворював білі зубки в чорні у всіх діточок, які відмовлялися чистити зуби. Не забудьте про хеппі-енд – дитина повинна перемогти всіх карієсу за допомогою чарівної щітки.
  5. Можливість вибору. Вона завжди окрилює. Нехай у вашій ванній кімнаті у малюка буде не одна щітка і один тюбик з пастою, а 3-4 щітки з різним дизайном і кілька паст з різним смаком. Наприклад, сьогодні він чистить зубки полуничною пастою за допомогою щітки-Смішарики, а завтра – бананової, за допомогою щітки-привиди.
  6. Мультфільми та фільми для дітей. Вони теж можуть зіграти свою роль за принципом вищеописаної казки. Звичайно ж, зміст фільмів і мультиків – це історії про малюків, які не хотіли чистити зубки.
  7. Станьте для своєї дитини зубної феєю. Тільки не тієї, що дітворі Америки приносить монетки за випалі зуби, а нашою феєю – яка прилітає ночами, перевіряє – чи почищені зубки і ховає під подушку, наприклад, яблуко. До речі, фільми про зубних фей теж підійдуть для попереднього пункту, але не забудьте зробити ремарочку під час перегляду – «фея приносить монетки тільки за ті випали зубки, які регулярно чистили».

9. Влаштовуйте змагання. Наприклад, хто краще за всіх почистить зубки (чистимо всією сім’єю, порівнюємо білизну). Або у кого буде більше піни в роті під час чищення (діти це люблять).

  1. Купіть в магазині пісочний годинник. Маленькі – на 2 хвилинки. Поки біжить кольоровий пісочок – старанно чистимо кожен зуб. 2 хвилини – оптимальний час, щоб захисні компоненти пасти встигли створити на зубах захист. Попередньо не забудьте показати малюкові міні-спектакль з паперовими персонажами (намалюйте заздалегідь) – зубами, страшним шкідником Карієсом і двома подружками – щіткою і пастою, які споруджують за допомогою пісочного годинника за 2 хвилини міцну надійну стіну від карієсу.
  2. Вранці і ввечері чистимо «зубки» іграшкам (краще пластиковим, їх не шкода мочити): нехай малюк висаджує їх у ванній на пральну машину і для початку особистим прикладом демонструє схему чищення зубів. Після «майстер-класу» можна зайнятися і самими іграшками – щоб жодна з них «Не лягла спати» з нечищеними зубами.
  3. Заводимо хорошу сімейну традицію – чистити зубки. Чищення зубів нехай закінчується яким-небудь теплим ритуалом. Наприклад, фотографуйте його білосніжну усмішку. А потім разом складайте казку про зуби (купите альбом або зошит у твердій палітурці). Через місяць-два у вас набереться казок на цілу книжку. Після кожної казки обов’язково вклеюється фото посмішки і малюйте разом з дитиною малюнок по темі.

Загалом, включайте фантазію, і все у вас вийде!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...