• Без категорії

12 дитячих ігор, що вимагають мінімальних зусиль від батьків

“Мамо, давай гратися”, “мені нудно”, “що мені робити?” – швидше за все, ви чули хоча б один раз деякі з цих фраз. Розповімо кілька корисних “лайфхаків”, які дозволять вам знайти заняття для малюків без особливих проблем.

Дитячі ігри в теплу пору року організувати доволі просто.
Біг на ігровому майданчику біля будинку, поїздки на море або в село до бабусі, походи, вивчання місцевості – маленькому точно не буде нудно.

Але чим зайняти дитину, якщо настала зима або ви так втомилися від домашніх справ, що не в змозі грати в хованки, наздоганялки та інші галасливі гри?

ЯК ГРАТИСЬ ІЗ ДИТИНОЮ В КВАРТИРІ, ЯКЩО ВИ ВТОМИЛИСЯ?

Якщо ви увесь день готували, прибирали, займались із дитиною, а також вирішували деякі особисті проблеми – не дивно, що ви хочете впасти на дивані та не вставати. Але повне енергії чадо стрибає навколо вас із войовничими кличами, як ціле плем’я індіанців.

Ми пропонуємо спробувати разом із ним наступні спокійні заходи, які вимагають від вас мінімальних фізичних та інтелектуальних зусиль:

1. Читання. Так, нічого оригінального, але навіть вируючий по всій кімнаті, та все трощучий малюк здатний переключитись на цікаву книгу з хорошим папером та яскравими ілюстраціями.

2. “Мовчанка”. Домовтесь з дитиною, що ви граєте в гру, хто довше всидить мовчки. Щоб дитина не втрачала інтерес до гри, ви можете іноді піддаватися.

3. “Прогулянки по спині”. Такі ігри підходять для маленьких діток. Вони навчаються тримати рівновагу, доки ви відпочиваєте та в той же час отримуєте хороший масаж спини.

4. “Письмо на спині”. Малюк пальцями малює букви алфавіту на вашій спині, і ви намагаєтеся вгадати їх. Також можна малювати цифри, а потім помінятись ролями.

5. “Похід”. Посеред кімнати влаштуйте великий намет, в якому ви із карапузом будете займатися всіма видами діяльності, переліченими вище – ви, звичайно ж, в положенні лежачи.

6. Гра в садочок, ресторан чи лікарню. Активний малюк грає роль вихователя, офіціанта або лікаря, в той час як ви відпочиваєте та імітуєте пацієнта, відвідувача кафе або учня садочку.

7. Перукарня (салон краси). Гра особливо підходить для дівчат. Дайте вашій доньці безпечні предмети: гребінець, лак для нігтів, парфуми, резинки, шпильки, та віддайтесь волі її уяви.

8. “Монстр на дивані”. Перемістіть диван подалі від стіни та ляжте на нього. Нехай маленький непосида (краще, звичайно, якщо це буде кілька дітей) бігає навколо дивану, і матері залишається тільки періодично гарчати, зображуючи монстра, вхопити когось із дітей та нещадно лоскотати.

9. “Принесіть мені”. Сядьте на дивані та попрохайте дитину принести вам щось червоне, щось квадратне або щось, що виглядає як метелик. Після того, як дитя принесе одні із найнесподіваніших предметів, спантеличте його новим завданням – взяти все це та розкласти на ті ж самі місця.

10. “Тренування ніндзя”. Ляжте на дивані, закрийте очі та запропонуйте вашій дитині прокрастись повз вас тихо та непомітно. Якщо він зазнає невдачі, він повертається до його начальної позиції та почне спочатку.

11. “Ніжки-доріжки”. Нехай дитина покатає машинки по ваших ногах, поки ви відпочиваєте: це досить приємні відчуття.

12. “Що у мене на спині?” Поки ви лежите на дивані, дитина ставить різні речі на спині, і ви повинні здогадатися, що саме.

Всі ці заняття дуже прості і не вимагають реквізиту, так що якщо мати не відчує ніг від втоми і не знає як пограти з дитиною в квартирі, то вони стануть вам на допомогу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...