Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

12 ВАЖЛИВИХ ПРАВИЛ ДЛЯ ЗДОРОВОЇ ВАГІТНОСТІ

Ці рекомендації допоможуть вагітним жінкам мати здорову та щасливу вагітність.

Щоразу, коли тема вагітності піднімається у розмові, вона часто пов’язана з незручними моментами вагітності, такими як ранкова нудота, біль у спині та розтяжки. Однак здорова вагітність можлива.

 1. Приймайте вітаміни

Під час вагітності немовляті потрібні вітаміни та мінерали для правильного росту. На жаль, якщо ці вітаміни та мінерали не є регулярною частиною раціону вагітної жінки, організм витягне їх із організму жінки, щоб забезпечити дитину. Регулярне вживання вітамінів гарантує, що залізо, кальцій і фолієва кислота залишаться незмінними для мами та дитини.

 1. Регулярно займайтеся спортом

Більшість жінок можуть продовжувати вправи з тією ж інтенсивністю та частотою, що і до вагітності, а жінки, які не займалися до вагітності, мають розпочати. Регулярні фізичні вправи під час вагітності підтримують стабільний кров’яний тиск і рівень цукру в крові, полегшують пологи і можуть запобігти непотрібному збільшенню ваги.

 1. Пийте багато води

Набряк є поширеним симптомом під час вагітності, який може бути дуже незручним. Велика кількість води допоможе ниркам вивести воду та зменшити набряк.

 1. Багато спіть

Це характерно для жінок – швидка стомлюваність під час вагітності. Це пов’язано з гормональними змінами та додатковою роботою, яку організм повинен виконувати для того, щоб виростити дитину. Вагітні жінки повинні прагнути до 7-8 годин сну щоночі.

 1. Їжте здорову їжу

І зростаюче немовля, і мама потребують збалансованого раціону, який складається з вуглеводів, протеїну та здорових жирів для оптимального здоров’я.

 1. Киньте палити

Жінки, що палять, повинні кинути палити до зачаття або відразу після підтвердження вагітності. Куріння наражає дитину на більший ризик розвитку вроджених дефектів і може викликати ускладнення під час вагітності.

 1. Перевірте мило, лосьйони та косметику

Все, що жінка наносить на шкіру під час вагітності, може ввібратися організмом і відбитися на дитині, що росте. Перевірте етикетки, щоб уникнути продуктів, які містять ретиноїди, окси кислоти, саліцилову кислоту та стероїди.

 1. Ідіть на заняття для вагітних

Незалежно від того, перша це чи п’ята вагітність для жінки, завжди гарною ідеєю буде відвідування занять для вагітних. Вони можуть зменшити будь-який стрес та тривогу, які жінка відчуває у міру наближення пологів.

 1. Спробуйте використовувати натуральні засоби

Все, що вагітна жінка вживає, впливає на дитину, що росте, тому багато ліків не рекомендується під час вагітності. Випробовуючи природні засоби, такі як перцева м’ята при нудоті або молоко при печії, ви зможете покращити здоров’я.

 1. Складіть план пологів

Наявність плану народження на місці допоможе гарантувати, що жінка отримає ті пологи, які вона бажає. Однак важливо пам’ятати, що пріоритетом лікаря є збереження здоров’я матері та дитини, що може означати, що план може бути скоригований під час пологів.

 1. Попросіть допомоги

Багато жінок намагаються робити все самостійно, не звертаючись за допомогою. Не бійтеся звати друзів чи сім’ю на допомогу. Це допоможе зменшити стрес.

 1. Викликайте лікаря негайно

Кровотеча, раптовий головний біль, біль у боці або сильні судоми можуть вказувати на більш серйозні стани, які можуть завдати шкоди як мамі, так і дитині. Якщо щось не так, краще викликати лікаря, щоб переконатися у правильності подальших дій.

Exit mobile version