Труднощі при введенні прикорму

Труднощі при введенні прикормуМалюкам, які перебувають на грудному вигодовуванні, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує вводити прикорм після досягнення ними віку шести місяців. У цей час дитині для повноцінного розвитку вже недостатньо тільки грудного молока.
При штучному вигодовуванні прикорм зазвичай вводиться раніше, з п’яти місяців. Ще більш раннє введення прикорму недоцільно, оскільки травна система немовляти до п’яти місяців недостатньо розвинена. Нова їжа просто не засвоїться і навіть може нанести шкоду здоров’ю крихти.

Найчастіше прикорм починають з овочевого пюре. Порція нової їжі пропонується в першій половині дня, з ложечки, перед годуванням грудьми чи сумішшю. Спочатку краще запропонувати дитині харчування з баночки, так як воно безпечне і досить сильно протерте. Слід починати з половини чайної ложки продукту, поступово збільшуючи об’єм до 2 – 3 столових ложок пюре. Якщо малюк не хоче приймати нову їжу, не наполягайте, відкладіть введення прикорму, а через тиждень спробуйте знову.

Після вдалого введення в раціон одного овоча спробуйте запропонувати дитині інший, знову починаючи з половини чайної ложки і уважно стежачи за реакцією малюка. При прояві розладу стільця або алергії від нового продукту варто відмовитися приблизно на місяць, після чого можна спробувати ввести його в раціон ще раз. Надалі можна використовувати в їжу змішані пюре із знайомих дитині овочів.

Приблизно через місяць після овочів в раціон дитини вводять каші. Прикорм починають з безглютенових каш: рисової, гречаної, кукурудзяної. Також починають з половини чайної ложки, доводячи поступово до порції 150 – 200 грамів. Як в овочеве пюре, так і в кашу бажано не додавати солі і цукру. Сир і кисломолочні продукти вводять в раціон дитини після 7 – 8 місяців. М’ясо та рибу – після 9 місяців.

Пам’ятайте, що, незважаючи на прикорм, основне харчування для дитини до року – це грудне молоко або суміш. Якщо малюк захворів, він може частково або повністю відмовитися від нової їжі, і це нормально. Спробами годувати дитину насильно ви нічого не доб’єтеся.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...