Як стримати гнів на дитину

Як стримати гнів на дитинуПерше місце в рейтингу дитячих образ займає прикрість від того, що на дитину кричать дорослі. Не потрібно шукати виправдань на кшталт тих, що «по-іншому він / вона не розуміє». Важливо просто зрозуміти і відчути те, що найчастіше дітей ображає крик батьків. Тільки прийнявши на себе відповідальність за дитячі образи, можна навчитися стримувати гнів на дитину.

Крик марний

Хоча багато батьків упевнені, що тільки крик і порка дозволяють домогтися від дитини потрібної поведінки, насправді педагогами і психологами доведено (і не раз), що подібні методи виховання абсолютно бездіяльні. А той, хто впевнений у зворотному, просто не пробував використовувати інші методи.

Відсутність уваги

Дитина викликає роздратування і гнів своєю поведінкою? Це означає лише те, що йому приділяють дуже мало уваги. Діти, чиї батьки знаходять можливість для спілкування з дітьми, як правило, не гнівають маму і тата.

Хороший начальник

Щоб відчути себе дитиною, машина часу не потрібна. Дорослим достатньо уявити, що їх начальник на роботі кричить на них, б’є і загрожує позбавити зарплати за будь-яку провину і навіть просто так, тому що «у нього сьогодні поганий настрій». Здорово чи що? Так само відчуває себе і дитина. Батьки для нього не тільки начальники. Вони – дзеркало. Вони – безапеляційні судді. Якщо батьки кажуть «ти – поганий», «ти – нездара», дитина вірить. Якщо постійно карають, кричать і б’ють, дитина думає, що іншого не гідна. Її світосприйняття і сприйняття себе спотворюється.

Самовиховання

Не тільки батьки виховують дітей. Але й діти виховують батьків. Зокрема, вчать бути терплячими, добрими, справедливими і розумними. Тому навіть якщо дитина об’єктивно поводиться погано, потрібно сприймати це як можливість навчитися вести себе спокійно в будь-якій ситуації. Тим, хто навчиться володіти собою в періоди норовистості дитини, не страшні будуть ніякі розбори польотів на килимі у начальника.

Особистості

Щоб уникати зайвих сплесків негативних емоцій, потрібно навчитися давати дитині право на самостійність, на свої рішення і можливість щось робити по-своєму. Свобода вибору для дітей має величезне значення. Батькам потрібно поступово вчити їх користуватися свободою, а заодно вчитися цю свободу надавати. Тоді приводів для гніву буде набагато менше.

Гарний настрій

Можна уявити ситуацію, коли дитина розбила улюблену вазу. Якщо дорослі дізналися про це після важкого трудового дня, прикрість буде сильною. Якщо новина про розбиту вазу прийде після повідомлення, наприклад, про підвищення зарплати, то розлад буде не дуже сильним. Тобто, будучи в хорошому настрої дорослі не так турбуватимуться через розбиту вазу. А тому важливо навчитися, переступаючи поріг будинку, забувати про проблеми на роботі. Потрібно підтримувати протягом усього дня доброзичливість і оптимізм. Важливо частіше нагадувати собі і дитині про радість від її народження, відчутті щастя від того, що дитина, просто є поруч.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...