11 ЗВИЧОК, ЯКІ ЗА КОРОТКИЙ ТЕРМІН ЗІПСУЮТЬ ВАШУ ПОСМІШКУ

Рейтинг щоденних звичок, які призводять до руйнування зубів і запалення ясен: від чого потрібно відмовитися для красивої посмішки.

Красива посмішка – це не правильно підібрана помада, і навіть не губи з ботоксом. Головна запорука привабливої посмішки – стан ваших зубів. В першу чергу, тут спрацьовує психологічний аспект. Коли ви знаєте, що зуби в порядку, ви посміхаєтеся вільно і не ховаєте емоції, інтелігентно прикриваючись долонькою. Стороннім теж є діло до ваших зубів: за статистикою, 65% людей в розмові звертають свою увагу на карієс, жовтизну, щербинки і нерівні зуби співрозмовника. Виправити дефекти можна в стоматології. Але також важливо зробити все, щоб не допускати їх появи знову. Ми склали рейтинг найбільш згубних звичок, які псують ваші зуби швидко, невблаганно і безповоротно.

Звичка 1. Гризти нігті

Звичка гризти нігті у багатьох йде родом з дитинства. Глибоко захована усередині, вона проявляється найчастіше під час стресу. Якщо стресів багато і вони регулярні, звичка може закріпитися надовго. А це не тільки неестетично, але ще і дуже погано для ваших зубів. Найбанальніше: ви пошкоджує зубну емаль. На ній з’являються відколи й тріщини, що в перспективі веде до карієсу. А ось бруд під нігтями і мікроби на руках цілком можуть потрапити в порожнину рота і спровокувати запалення ясен.

Звичка 2. Гризти ручки і олівці

Це звичка знайома багатьом офісним працівникам, і часто символізує «глибоку роботу думки». Однак по суті це замісна звичка, яка виникає як альтернатива гризінням нігтів. Наслідки схожі, з одного великою різницею: зубна емаль від ручок і олівців пошкоджується швидше. Зазвичай «гризуни» затискають знаряддя письма між зубами в якомусь певному місці. Ось в цьому місці і почнеться стирання зубної емалі, яке стане відправною точкою для карієсу.

Звичка 3. Відкривати зубами пляшки

Це більше характерно для чоловіків, проте багато жінок також грішать тим, що використовують зуби як інструмент. Наприклад, щоб відкрити пляшечку з ліками, перекусити нитку або скотч, розгризти горіх і навіть потримати пакет з продуктами, щоб звільнити руки. Такі перевірки зубів на міцність можуть привести до негативних наслідків. Найменше – це відколи на зубах. Але також бувають і випадки повної втрати зуба.

Звичка 4. Лускати зубами насіння

З самого дитинства нам говорили про те, що це шкідливо. І так, всі ми вміємо очищати насіння пальцями. Однак така звичка зазвичай спрацьовує автоматично. Коли ми беремо пакет насіння «під розмову» або для затишного перегляду фільму, контроль над лусканням слабшає, і насіння саме собою тягнеться в рот. Чим частіше це відбувається, тим більше сточуються зуби. У занадто активних любителів насіння з часом з’являється відмінна риса – довгаста виїмка між передніми (найчастіше верхніми, але іноді і нижніми) зубами.

Звичка 5. Інтенсивно чистити зуби

У деяких ситуаціях перфекціонізм буває зайвим. І чистка зубів знаходиться в їх числі. Енергійне, довге і ретельне очищення зубів за допомогою щітки травмує ясна і ушкоджує зубну емаль. У перспективі може виникнути запалення ясен біля основи зуба. Якщо його не лікувати і продовжувати старанно і агресивно працювати зубною щіткою – можна довести до випадання. Щоб домогтися максимальної «стерильності» в роті, комбінуйте кілька способів чищення: після щітки використовуйте ополіскувач або іригатор.

Звичка 6. Скрипіти зубами

Ця звичка носить психологічний характер і найчастіше дуже погано піддається самоконтролю. Бруксизм (мимовільне скреготіння зубами через спазм жувальних м’язів) зазвичай проявляється у сні, але також може бути реакцією людини на нервову напругу протягом дня. Це дуже погано впливає на зуби: вони швидко стираються. Іноді до такої міри, що у людини змінюється прикус. Тому на ніч людям з бруксизмом краще надягати капу, а вдень максимально стежити за собою.

Звичка 7. Перекушувати протягом дня

Постійні перекуси залишають у роті все нові і нові шматочки їжі. Цей незапланований фуршет дуже на руку хвороботворним бактеріям, які викликають карієс. Перекушування виділяють кислоту, яка в свою чергу постійно роз’їдає зубну емаль. Чим частіше ви балуєте себе печивом, тим безперервнішим стає цей процес, і тим швидше вам світить візит до стоматолога. Рішення номер раз: більше їжте в основні прийоми і замінюйте перекушування склянкою чистої води. А якщо вже зовсім не під силу, тримайте під рукою яблуко.

Звичка 9. Палити

Жовті зуби курця – найменше, що загрожує вам в результаті зловживання сигаретами. По-перше, під час куріння в роті відбувається різкий перепад температур (холодне повітря і гарячий сигаретний дим), через який на емалі виникають мікротріщини. По-друге, нікотин звужує судини і порушує приплив крові до ясен: знекровлені «білі» ясна – одна з головних ознак, за якими стоматологи розпізнають завзятого курця. Це загрожує таким захворюванням як гінгівіт, який в нелікованому стані переходить в пародонтит і викликає втрату зубів.

Звичка 10. Пити каву, вино і газовану воду

Серед згубних для зубів напоїв кава, мабуть, найбільш шкідлива. Вона викликає потемніння зубної емалі, з яким легко можна впоратися за допомогою процедури відбілювання. Єдине, що навіть стоматологи рекомендують відбілювати зуби не частіше, ніж раз на три роки. Тому зловживати кофеїном не варто. А ось вино не тільки забарвлює зубну емаль, але ще і містить в своєму складі активні кислоти. Проникаючи в мікротріщини, вони роз’їдають захисне покриття зуба і сприяють розвитку карієсу. Газована вода – це взагалі коктейль з кислот і цукру, який пошкоджує емаль і відразу ж залишає на ній «підживлення» для хвороботворних бактерій.

Звичка 11. Економити на стоматологу

Видимі дефекти зубів ми лікуємо практично відразу. А ось те, що знаходиться поза полем зору і при цьому не болить, часто відкладається «до кращих часів». Особливо, якщо мова йде про якісь глобальні витрати типу установки коронки на жувальний зуб або моста, якщо один із зубів був втрачений. Однак зволікати з таким лікуванням вкрай не рекомендується. Якщо у вас немає одного або декількох зубів, з часом це призводить до деформації всього зубного ряду. Крива усмішка – найменше зло в цьому процесі. Куди гірше проблеми з прикусом і змиканням щелеп.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...