• Без категорії

10 хвилин, які гарантують вагітність

10 хвилин, які гарантують вагітністьДослідники з Нідерландів вивчили 400 пар, що проходять процедуру інсемінації. З’ясувалося, що для 27% жінок, які вирішили не вставати відразу, а прилягти відразу після неї, процедура закінчилася успішно. Серед тих, хто вважав за краще не лягати, успіх святкували тільки 8%.

Експерти вважають, що, якщо ці дані будуть використані в широкій клінічній практиці, то куди більша кількість бездітних пар зможе позбавити себе від складної процедури АЧ, в ході якої яйцеклітину і сперму змішують в лабораторних умовах до успішного утворення ембріона, який тільки потім пересідає в матку. Однієї інсемінації буде досить.

Дані дослідження, проведеного Академічним медичним центром Амстердама, опубліковані в British Medical Journal. Автори закликають всіх жінок, які проходять через штучне запліднення, прилягти хоча б на 10 хвилин безпосередньо після процедури. "Ми показали, що страждаючі від недостатності репродуктивної функції жінки, що вирішили прилягти відразу після внутрішньоматкової інсемінації, підвищують свої шанси на успішне зачаття на 50%", – говорить автор дослідження доктор Інге Кастерс.

Проте, британські експерти попереджають, що дані цього дослідження потребують додаткової перевірки. Професор Уїльям Леджер з Шеффілдського університету вважає, що на підставі опублікованої інформації не можна зрозуміти, яку кількість жінок в кожній контрольній групі одержували ліки, які стимулює виробництво і виділення яйцеклітин в яєчнику, безпосередньо перед інсемінацією.

Гарантована вагітність після цієї процедури чекає від 5% до 70% жінок. Такий величезний розкид пов’язаний з безліччю чинників, серед яких вік пацієнтки, використані методи інсемінації, вживані ліки і індивідуальні проблеми із здоров’ям.

Джерело: medikforum

Поділитися в...

Вас може зацікавити...