10 способів зіпсувати сімейну відпустку

10 способів зіпсувати сімейну відпусткуПідготуватися до сімейної поїздки непросто і зіпсувати її можна за дві секунди. Наприклад, ось ці помилки цілком здатні перетворити канікули мрії в маленький кошмар.

Не обговорюйте поїздку з дітьми

І не запрошуйте їх до планування, зайве це. І правда, навіщо вам враховувати інтереси кожного? Якщо ваша дитина достатньо доросла, ні в якому разі не запитуйте її, що б їй хотілося побачити. Так, а дітям молодшого віку не описуйте, як полетите на літаку або поїдете на поїзді – нехай нервують, батьків це бадьорить.

Наша порада

Задоволення від відпустки починається з планування, так що робіть це разом.

Геть компроміси

Чоловік воліє кемпінги та руїни, а ви – п’ятизіркове «все включено»? Не намагайтеся домовитися з ним, відстоюйте свою точку зору! Ви хочете в рибний ресторан, а діти – смаженої картоплі і морозива? Мама завжди права, а хто незадоволений, той без вечері! Можна також спробувати безпрограшний варіант: спланувати відпустку в форматі «все найкраще – дітям» і проводити дні, роздратовано кочуючи по дитячим розвагам: хто сказав, що відпочити повинен кожен член сім’ї?

Наша порада

Чим більше ви налаштовані домовлятися один з одним, тим краще буде відпочинок.

Більше ілюзій

Уявіть собі вашу відпустку в найдрібніших подробицях: ось ви лежите на шезлонгу з коктейлем і книгою, а ваші близнюки-другокласники чинно будують замки з піску. Чудова погода, всі готелі пропонують вам знижки, а в ресторані ніколи немає черг. А ви нагадуєте сім’ю з реклами майонезу: всі широко посміхаються, ніколи не сперечаються і не вередують. Коли виявиться, що реальність не завжди збігається з мріями, зусмутіться. Сильно засмутіться!

Наша порада

Більше гнучкості. Міняйте плани і підлаштовуйтеся під обставини, це не страшно!

Діти? Які діти?

Активним дітям буде складно витримати добу в поїзді, а на тривалу пішу екскурсію готовий не кожен дошкільник, але ви ж вже все вирішили, так що нехай все йде за планом. Скасовуйте денний сон і не стежите за ознаками емоційного перевантаження у дітей – ви ж відпочивати приїхали, в кінці кінців. Дітей закачує в автомобілі? Значить, ваш вибір – п’ятиденна поїздка на автобусі, адже це дешевше літака і стільки всього можна встигнути подивитися!

Наша порада

Краще скласти програму так, щоб інтереси і потреби дітей були враховані. Вам же буде легше!

Ніяких правил

У звичній обстановці діти знають, як працюють правила поведінки і що буває за їх порушення. Але сімейна поїздка повинна, звичайно, стати чимось особливим, так що сміливо забудьте про правила, будьте максимально непослідовні як мама, чи не позначайте ніяких кордонів і заплутаних дитини суперечливими вимогами: сьогодні можна шкідливу їжу і спати до полудня, а завтра за все це – страшні кари. Не варто також нагадувати дітям про безпеку в громадських місцях, про поведінку в транспорті, готелі, ресторані. І не повторюйте, як діяти, якщо він загубився – відпочинете, поки розшукуєте.

Наша порада

Не варто влаштовувати повне «свято непослуху» – нехай правил буде мало, але домовтеся про виконання найважливіших з них.

Встигнути все

У ці скромні 10-14 днів заплануйте побачити, зробити і спробувати побільше! Пляж, атракціони, парки розваг, екскурсії та аквапарки повинні слідувати суворо один за іншим. Підганяйте неквапливе сімейство – раптом не встигнете погладити дельфіна? До речі, дозвольте довгоочікуваному морському повітрю впливати на вас максимально: засинайте на пляжі і не захищайтеся від сонця.

Наша порада

Дозвольте відпочинку залишитися відпочинком, не перевантажуйте себе враженнями. А то доведеться знову відпочивати!

Не рахуйте грошей

Щоб відпустку проходив веселіше, чи не складайте плану витрат або враховуйте тільки дорогу, проживання та харчування – і ніяких додаткових дрібниць на кшталт дитячих розваг. Не відкладайте певної суми на непередбачені витрати і не беріть з собою додаткову кредитну карту, якою ви скористаєтеся тільки в крайньому випадку. Трохи фінансового ризику – і відпустка заграє новими фарбами.

Наша порада

Плануйте витрати розумно, але майте «заначку» про запас – і все буде добре.

Продовжуйте працювати

Так, прямо у відпустці: не завершуйте ніяких справ і не залишайте інструкцій для колег. Тато, який втупився в ноутбук або мама, що не випускає з рук телефон – відмінна компанія для дітей, які з таким нетерпінням чекали ці канікули, так що на пляжі відповідайте на листи, в ресторані – на дзвінки, ввечері пишіть звіт. Продовжуйте думати про робочі проекти, побільше відволікайтеся від відпочинку – сім’я обійдеться і без вас, врешті-решт.

Наша порада

Трудоголізм шкідливий для здоров’я і абсолютно не зміцнює сімейні відносини. Приділіть час один одному!

Нервувати

Частіше впадайте в паніку: при зміні планів, при примхах домочадців, та при будь-яких несподіванках. Хороший спосіб підбадьоритися – обговорювати з чоловіком не заходи, а побутові проблеми, які чекають вас вдома, і детальніше, це ж справа зовсім невідкладна.

Не приховуйте свого роздратування його промахами, відразу висловлюйте наболіле: мокрий рушник залишив, веселить вас не дуже якісно. Адже це ваш чоловік несе відповідальність за успіх вашої відпустки! Для гарантії скандал можна влаштувати в громадському місці. До речі, і страховкою не користуйтеся: напевно обдурять.

Наша порада

Постарайтеся все-таки розслабитися. Спокійна мама – задоволена сім’я.

Разом веселіше

Сміливо об’єднуйтеся відпочинок з іншою родиною (особливо добре повинно вийти, якщо ця сім’я незнайома і ви не зустрічалися до поїздки, щоб подивитися один на одного). Ось про ці нудні і приземлені речі можна не думати: чи збігаються цілі вашої подорожі? Чи є у вас спільні інтереси? Чи рівні бюджети? Чи схожі режими у вас і ваших дітей? Чи готові ви шукати компроміс або впевнені, що з вами всі повинні погоджуватися, а ваших дітей – любити?

Наша порада

Конфлікти на відпочинку можуть зіпсувати навіть саму міцну дружбу, так що вибирайте перевірену компанію і знову будьте готові до компромісів. Вдалої вам відпустки!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...