10 СПОСОБІВ ПОПЕРЕДИТИ АЛЕРГІЮ У ДОРОСЛИХ І ДІТЕЙ: ВЕСНА В РАДІСТЬ

Для одних людей весна – це радість, а для алергіків вона – в тягар. Якщо ви відчуваєте свербіння в носі, почервоніння очей, нежить, чхання – швидше за все у вас алергія. Як попередити сезонну алергію?

Прояв алергічних реакцій може бути дуже різним: від легкого нежитю до важких реакцій, наприклад, бронхіальної астми або набряку Квінке. Як мінімізувати вплив алергенів на організм?

Геть килими!

Килими – чудовий притулок для мільйонів пилових кліщів, які можуть провокувати алергію. Фахівці алергологи радять на весну і літо прибирати килими, а також відмовитися від них в спальні та інших місцях, де ви проводите більше всього часу.

Сон з тваринами під забороною

Багато господарів домашніх тварин дозволяють спати їм у своєму ліжку. Алергологи категорично проти такої практики. Справа в тому, що не тільки шерсть може викликати алергію, а й лупа тварин і навіть слина. Щодня стикаючись з ними, навіть у людини не схильної до алергії можуть виникнути реакції. Привчайте тварину спати окремо в іншій кімнаті.

Винесіть рослини

Кімнатні рослини теж можуть стати джерелом алергії. Точніше не самі рослини, а грунт, в якому вони ростуть. Справа в тому, що там може розмножуватися цвіль, а її спори можуть викликати алергію. Тому навесні і влітку краще виносити всі кімнатні рослини на балкон, а також уникати надмірного зволоження вазонів.

Включайте кондиціонер

Якщо фільтр вашого кондиціонера чистий, тоді можна скористатися ним для зменшення впливу алергенів. Використовуючи кондиціонер, замість звичайного провітрювання, ви не даєте пилку проникати в дім. Якщо кондиціонера немає, тоді відмовтеся від провітрювання до полудня – в першій половині дня найактивніше виділення пилку в повітря.

Приберіть у ванній

Постійна вологість у ванній сприяє виникненню цвілі. Вона може бути ледь помітною, але вже випускає спори – вони і викликають алергію. Регулярно витирайте цвіль у ванній, щоб мінімізувати її вплив.

Гуляйте ввечері

Якщо пилок викликає у вас алергію, то фахівці радять ранкові справи перенести на другу половину дня, а гуляти і зовсім краще перед сном. Приблизно між 5 і 10 годинами ранку найбільша кількість пилку в повітрі.

Залишайте взуття за дверима

Якщо у вас є можливість залишати взуття за порогом квартири або будинку, то скористайтеся нею. Щоб алергени з вулиці не потрапляли в будинок, фахівці також радять верхній одяг залишати за дверима, а не вішати його у шафу.

Змініть меблі

Якщо вас мучить алергія, тоді краще змінити меблі. Віддайте перевагу шкіряним, із замінника або дерев’яним. Меблі повинні бути без м’якого покриття або воно повинно зніматися, щоб не накопичувалися алергени.

Влаштуйте для іграшок велике прання

У м’яких іграшках живуть мільйони пилових кліщів. Регулярно влаштовуйте їм велике прання, щоб мінімізувати алергію.

Провітрюйте нову техніку

Нова побутова техніка може випускати хімічні пари, які здатні викликати або посилювати алергію. Така ж історія відбувається і з новими меблями і килимами. Згодом запах випаровується і перестає викликати роздратування. Фахівці радять перед установкою обновок давати можливість провітритися їм за межами будинку: в гаражі або на балконі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...