10 РЕЧЕЙ, ЯКІ НАСПРАВДІ ХОЧУТЬ ВІД НАС ДІТИ

Батьки вважають, що краще знають, що потрібно їхнім дітям. Але чи так це?

Мама і тато намагаються проявити любов і турботу про дитину по-своєму. Хтось вважає, що строгістю і криком виховує в дитині сильний характер, хтось намагається відгородити від будь-яких неприємностей, хтось балансує і шукає золоту середину. Але чи всі думають про справжні інтереси дитини, працюючи над її «світлим майбутнім»?

Часто діти не можуть підібрати слова, щоб висловити, чого вони насправді хочуть. Але ось, що вони хотіли б донести:

 1. Будьте хорошим прикладом для наслідування, дотримуйтесь правил, яких ви вчите дітей. Ніякі слова не вплинуть на розвиток дитини так, як живий приклад батька.
 2. Не буває занадто багато тактильного контакту батьків і дитини. Цілуйте і обіймайте її, носіть на ручках. Це не робить дитину розпещеною, це дарує їй любов.
 3. Діти хочуть вчитися, дайте їм час і будьте терплячі. Вони можуть не все і не відразу розуміти, але одного разу ви постарієте, а вони виростуть – і ви поміняєтесь ролями.
 4. Покажіть дитині межі, але нехай ваша дисципліна буде доброзичливою і послідовною, а заборони – зрозумілими і обґрунтованими.
 5. Завжди будьте на боці своєї дитини, що б не трапилося. Не повинно бути в житті проблеми, з якою вона би боялася до вас звернутися.
 6. Щиро цікавтесь справами дитини. Запитуйте, слухайте і запам’ятовуйте те, що вона вам говорить. Намагайтеся зрозуміти, що для неї важливо, не знецінюйте її проблеми і захоплення.
 7. 7. Приймайте дитину без нотацій, засудження, лекцій і «а я ж казала». Поплачте з нею, обійміть її. Якщо дитина звернулася до вас за порадою, допомогою чи співчуттям – не лишайте її без цього.
 8. Не порівнюйте дитину і її досягнення з іншими дітьми. Її оцінки, швидкість розвитку і навчання, мрії і прагнення – це тільки її справа. Будь-яке порівняння її демотивує.
 9. Грайте з дітьми на свіжому повітрі. Покажіть, якими веселими можуть бути активні ігри на природі, підтримуйте дитину в цих іграх і відпускайте пограти з друзями.
 10. Не змушуйте дитину їсти. Нехай їжа на вашому сімейному столі буде не тільки здоровою і поживною, але і смачною.
 11. Дозвольте дитині самостійно приймати рішення, не пов’язані з безпекою і здоров’ям. Дайте їй зробити власні помилки. Якщо постійно усувати її від прийняття рішень – то вона виросте, не навчившись цього. А потім не буде знати, куди рухатися далі.
 12. Хваліть і заохочуйте дитину. Якщо вона не отримає цього від батьків, то все життя проведе в прагненні комусь щось довести, хоча насправді їй всього лиш потрібно, щоб батьки любили її і цінували.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...