10 правил фітнесу для вагітних

10 правил фітнесу для вагітнихЯкщо вагітність проходить нормально, це зовсім не переконливий привід говорити «ні» фізичним навантаженням. Швидше, навпаки: вони майбутнім мамам показані, проте тренуватися слід продумано, обережно і, безумовно, заручившись схваленням свого гінеколога.

Звичної варіацією таких тренувань для вагітних називають фітнес, однак це модне для останнього десятиліття слово означає не комплекс вправ (такий лише його вузький зміст), а стан організму: англ. «Fit» – бути придатним, у формі.

Однак наскільки цей стан хороший, визначається кількома чинниками: підготовленістю серцево-судинної системи, м’язової витривалістю, гнучкістю, хорошою координацією рухів, реакцією, розвиненістю почуття рівноваги, співвідношенням м’язової / жирової тканин.

Які з зазначених показників актуальні для вагітної? Все, але, враховуючи відомі фізіологічні нюанси, різною мірою. І звідси – правила фітнесу для вагітних.

Правило 1 фітнесу для вагітних.

Контролювати стан організму, визначаючи фізичні можливості в конкретному випадку. Тут два пріоритетні моменти: зв’язок вправ з терміном вагітності плюс правильне трактування реакцій організму на навантаження. Найбезпечніший для фітнес-тренувань триместр – другий.

Правило 2 фітнесу для вагітних.

Вагітним жінкам, навіть тим, які перебувають у бездоганній формі, з відмінним здоров’ям, заборонені: активні махи великої амплітуди, різкі рухи, сильна розтяжка, стрибки, скручування, глибокі присідання (особливо без підтримки), що змушують надмірно напружуватися вигини спини.

До небезпечних для періоду виношування відносяться верхова їзда, великий теніс, велотренування, катання на ковзанах / роликах, волейбол, дайвінг, підняття великовагових спортивних снарядів. Оптимальні ж пілатес для вагітних, оздоровча гімнастика для вагітних, аквааеробіка для вагітних, адаптовані танці живота для вагітних, плавання в басейні.

Правило 3 фітнесу для вагітних.

Інтенсивність занять – тільки помірна, навіть для тренованих. У вагітних почастішання пульсу присутнє і без навантажень, а посилене дихання, потовиділення, можливе перегрівання роблять ситуацію набагато небезпечнішою. Доведено: при явній фізичній активності мами пульс плоду стає частішим на 10-30 уд. / хв. А підвищений приплив крові до енергійно працюючих м’язів – ризик, що дефіцит кисню почнуть відчувати внутрішні органи.

Правило 4 фітнесу для вагітних.

Намагатися контролювати як пульс, так і температуру. Підвищення останньої до 38 градусів на подібних заняттях – явище допустиме при відсутності інших насторожуючих симптомів. Але воно не повинно викликатися знаходженням в надто теплих або вологих приміщеннях.

Правило 5 фітнесу для вагітних.

«Коли вийде» – невірний підхід до визначення частоти занять. Безсистемні тренування, по-перше, малоефективні, по-друге, небезпечні, оскільки являють собою стрес для сприйнятливого організму. Три-чотири заняття щотижня – ідеальний розклад, якщо тривалість його до 45 хв. Причому перші півгодини краще відводити тренуванні легенів і серця.

Правило 6 фітнесу для вагітних.

Якщо під час тренувань заборона на угамування спраги для тих, хто не готується народжувати іноді виправдана, то для вагітних вона катастрофічний. Підтримку водного балансу і допустима, і необхідна. Тільки пити слід нечасто, краще воду і до 100 грамів за раз.

Правило 7 фітнесу для вагітних.

Між підходами, серіями вправ обов’язковий відпочинок. З’явилися задишка, запаморочення, біль внизу живота, слабкість, очевидні збої дихання? Заняття припиняється негайно!

Правило 8 фітнесу для вагітних.

Акцент – на короткочасні навантаження. Комплексні тривалі підходи викликають втому, ризиковане напруження органів. Повтор кожної вправи – до 10, дуже простих – до 12 разів.

Правило 9 фітнесу для вагітних.

Починати заняття будь-якої спрямованості з розминки, а завершувати – стадією розслаблення.

Правило 10 фітнесу для вагітних.

Якщо заняття вагітна проводить поза домом, резонно вибирати спецгрупи для «колег по положенню». Там зазвичай присутні особливі атмосфера, системний контроль стану і, головне, підбираються адекватні вправи.

Що ж натомість тимчасових витрат і деяких фізичних зусиль отримують вагітні жінки? Список плюсів великий:

– Гармонійне протікання вагітності;

– Активізація обміну речовин;

– Підвищення можливостей жіночого організму;

– Поліпшення серцевої діяльності;

– Підтримання тонусу м’язів;

– Оптимальне функціонування дихальної системи;

– Мінімум зайвого набору ваги;

– Профілактика розтяжок, варикозу;

– «Розвантаження» спини;

– Зміцнення нервової системи;

– Як частий загальний підсумок – безпроблемні пологи.

Втім, можливості фітнес-навантажень користю для періоду власне вагітності не вичерпуються. Вони – певна гарантія швидкого повернення до колишньої фігури після появи крихітного чудесного створіння на світ.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...