10 ПОРАД, ЯК ШВИДКО ВІДНОВИТИСЯ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ

Сьогодні кожна 3-4 вагітність завершується пологами за допомогою кесарського розтину, що робить відновлювальний процес набагато довшим і складнішим. Швидше повернути собі колишню форму після оперативного втручання вам допоможуть наші поради.

Зміни в організмі жінки відбуваються ще під час операції: матка відразу після вилучення дитини починає швидко скорочуватися, що сприяє припиненню кровотечі. Розмірів, які були до вагітності, вона досягне через 6-8 тижнів після пологів, тому лікарі рекомендують пройти повне гінекологічне обстеження в ці терміни.

  1. Не лежіть довго після операції кесарського розтину

Так, перший раз після оперативного втручання під час вагітності  рекомендується вставати через 6-12 годин під наглядом медперсоналу. В цей час ви ще будете перебувати в палаті інтенсивної терапії або реанімації. Самостійно в перші 12 годин вставати не слід.

  1. Більше рухайтеся

Через кілька годин після пологів потрібно намагатися більше рухатися, долаючи біль: робіть прості вправи (наприклад, згинайте і розгинайте кисті рук, робіть обертальні рухи стопами) і повертайтеся з боку на бік. Не варто боятися того, що розійдуться шви, адже вони добре вшиті нитками.

  1. Прикладайте малюка до грудей.

Під час смоктання у великій кількості виробляється окситоцин, завдяки якому матка швидше скорочується.

  1. Лежіть на животі

Через 24-48 годин після кесарського розтину лікарі радять лежати на животі: це сприяє кращому скороченню гладкої мускулатури матки.

  1. Слідкуйте за випорожненням кишечника і сечового міхура

Ще перед початком операції вам встановлять сечовий катетер для профілактики поранення сечового міхура і контролю виділеної сечі в першу добу після неї. Коли катетер знімуть, регулярно спорожняйте сечовий міхур, тому що його наповнення заважає швидкому скороченню матки.

Слідкуйте за дефекацією: якщо перше випорожнення кишечника не відбулося протягом трьох діб після пологів, то вам зроблять клізму.

  1. Слідкуйте за харчуванням і питним режимом

Пийте більше теплої води і трав’яні чаї (наприклад, з фенхеля). Це поліпшить лактацію і стане профілактикою запорів, які заважають швидкому відновленню після операції.

Що стосується харчування, то в вашому меню повинна переважати білкова їжа, також слід включити в раціон клітковину: овочі та фрукти, які не зашкодять вашій дитині.

  1. Правильно доглядайте за рубцем

Так, шви вам знімуть на сьомий день. До і після зняття швів до повного загоєння рубця його необхідно обробляти спиртовим настоєм: зазвичай лікарі рекомендують настоянку календули або зеленку. Душ дозволяється приймати через 3 дні після операції, якщо лікар дозволить (іноді можна ходити в душ через мінімум 7 днів).

  1. Слідкуйте за виділеннями

У нормі рясні і яскраво-червоні лохії в перші три доби після кесарського розтину. Далі їх кількість зменшується, виділяється більше слизу, а колір їх буде від жовтого до бурого. Повністю лохії припиняться до 6-8 тижнів після пологів.

  1. Масаж живота

У перші дні після операції можна масажувати живіт наступним способом: погладжуйте його легкими круговими рухами. Це не тільки допоможе матці швидше скорочуватися, але і поліпшить перистальтику кишечника.

  1. Носіть бандаж

Бандаж рекомендується носити протягом місяця після кесарева, але не більше трьох годин підряд. Бандаж підтримає ослаблені м’язи живота і полегшить біль при фізичній активності. Під час відпочинку він вам не потрібен.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...