10 ПОРАД, ЯК ПРИВЧИТИ ДІТЕЙ ДО ПОРЯДКУ

Всі батьки мріють, щоб їх діти від народження були акуратними і самі за собою все прибирали. Ну або, зрештою, було б чудово мати чарівну паличку – змахнеш і навколо кришталева чистота. Але поки її не винайшли, давайте подумаємо, як привчити дитину до порядку. Тим більше, що робити це можна навіть з раннього віку – приблизно з 3 років.

  1. Будинок, в якому є маленька дитина, легко впізнати за купою іграшок, розкиданих по всіх кімнатах. Ви можете ходити за малюком і підбирати все самі, а можете зробити так, щоб він почав робити це сам. Перед тим, як почати готуватися до сну, призначте його своїм почесним помічником і попросіть допомогти все покласти на місце. Дитина повинна відчути, що це дуже важливе і відповідальне завдання. Обов’язково нагородіть її за старання. Ви можете придумати свою систему заохочень, наприклад, за порядок у дітей наклеювати на дошку зірочки або медальки.
  2. З раннього віку почніть прищеплювати дітям корисні звички. Наприклад, щоранку заправляти за собою ліжко. Спочатку приходьте їм на допомогу, але поступово привчайте до більшої самостійності.
  3. Приблизно зі шкільного віку почніть складати розклад домашніх обов’язків. Складіть графік, хто, коли миє посуд, поливає квіти, витирає пил і т.д. Зрозуміло, не варто перетворювати дитину в домробітницю і занадто навантажувати, головне – прищепити їй розуміння, що нічого не виходить само собою. Так вона, принаймні, почне поважати вашу працю і намагатиметься бути більш акуратною.
  4. Не дозволяйте дітям гратися на комп’ютері або дивитися телевізор перш, ніж вони виконають всі свої обов’язки по дому.
  5. Скільки б років не було вашій дитині, ніколи не використовуйте роботу по дому в якості покарання за якісь провини. Дитина повинна сприймати домашні клопоти, як природну частину життя.
  6. Виконуйте роботу по дому граючи. Ви можете прибирати разом під веселу музику, пританцьовуючи і наспівуючи.
  7. Проводьте конкурси на краще виконання тієї чи іншої роботи. Тільки обов’язково з приємними призами. Це додасть прибиранню форму гри і підвищить мотивацію.
  8. Великі завдання діліть на багато маленьких. Дитина повинна бачити, що зможе швидко з цим впоратися.
  9. Ще один спосіб перетворити прибирання в захоплюючу гру – ховати в найнесподіваніших місцях цукерки або гроші (для дітей старшого віку). Так вони будуть не просто прибирати, а шукати скарби.
  10. Якщо у вас кілька дітей, просіть старших навчати різним навичкам молодших. Це не тільки полегшить вам життя, але і допоможе дітям зблизитися.

Ну а коли вся робота по дому буде позаду, не забудьте придумати, як віддячити своїх маленьких помічників за порядок!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...