• Без категорії

10 порад щодо харчування під час вагітності

харчування під час вагітностіХарчування вагітних – це не просто система корисної дієти, перш за все це запорука здоров’я вашої майбутньої дитини. Слід пам’ятати, що харчування вагітних у першому триместрі, як і в інших двох – це насамперед овочі та фрукти, які забезпечують вітамінами, харчовими волокнами, фолієвою кислотою, залізом, мінеральними солями і важливими мікроелементами.

1. По великому рахунку, рекомендації щодо харчування жінок в період вагітності актуальні для всіх, а не тільки для майбутніх мам. Слід харчуватися рівномірно протягом дня і включати в меню найрізноманітніші продукти всіх видів. Однак основу раціону має становити їжа, багата складними вуглеводами і білками рослинного походження (з овочів і фруктів) і містить відносно мало жирів.
2. По можливості, їсти слід часто, але потроху. Оптимальний режим – три основних прийоми їжі, нехай і невеликих, і 2-3 проміжних. Це дозволить звести до мінімуму напади нудоти, печію та відчуття “переповнення”.
3. В період вагітності важливо подбати про прийом хоча б препаратів заліза і фолієвої кислоти. Рекомендується, особливо якщо ви не можете харчуватися належним чином, приймати таблетки, що містять вітаміни і мінерали, включаючи кальцій, цинк і життєво важливі вітаміни.
4. Не можна забувати про часте пиття, навіть якщо ви не відчуваєте спрагу, і особливо якщо вас мучать нудота з печією і блювота. В день слід випивати як мінімум 10 склянок рідини, найкраще води. Додавайте в воду кілька крапель лимона – це ще один спосіб впоратися з нудотою.
5. Кальцій життєво необхідний для розвитку кісток майбутньої дитини, тому він неодмінно повинен бути присутнім у раціоні. Цього мінералу багато в молочних продуктах, в таких овочах, як жовта і зелена квасоля, селера, капуста і бамія, в консервованих сардинах з кістками, в тофу і кунжуті. Важливо, щоб організм отримував кальцій протягом всієї вагітності, але особливо – в третьому триместрі, коли плід потребує підвищених кількостях цієї речовини.
6. Омега-3, в першу чергу жирні кислоти EPA і DHA, активно накопичуються в організмі плода в третьому триместрі вагітності, необхідні для розвитку мозку і нервової системи. Ці кислоти містяться в основному в морській рибі та морепродуктах. Їх можна приймати і у вигляді харчових добавок, але варто переконатися в тому, що в препараті є як мінімум 200 мг DHA.
7. Уникайте вживання сирих продуктів – м’яса і риби, яєць, зварених некруто, яєчні, непастеризованих молочних продуктів та ін.
8. По можливості утримуйтесь від вживання кофеїну та алкоголю, а також від куріння.
9. Подбайте про те, щоб у вас не було запорів: досить багато пийте і включайте в щоденне меню клітковину (вона міститься в овочах і фруктах, а також в цільних злаках та бобових). Майте на увазі, що велика кількість клітковини при недостатньому споживанні рідини запори не полегшує.
10. Наполегливо рекомендується помірна фізична активність.

Стаття перекладена з сайту: ivona.bigmir.net
фото з сайту: mamapluspapa.com

Поділитися в...

Вас може зацікавити...