10 міфів про розлучення

razvod 2Міф 1. Другі шлюби міцніші 

Мовляв, люди вже отримали свій гіркий досвід і на одні й ті ж граблі вже не наступлять. Насправді ж, в повторних шлюбах розлучення  ще більш часте явище. Жінка вже зациклена на одних і тих же поганих якостях чоловіків, а чоловік вже визначився у своєму смаку, і кожна наступна жінка все більше схожа на першу.

Міф 2. Самотність для людини згубна 

Вчені зробили висновки, що самотність не менш шкідлива для організму людини, ніж куріння. Самотні чоловіки проживають більше коротке життя, ніж їхні товариші-сім’янини. Справа в тому, що вони починають вести безладне нерегулярне статеве життя і більш схильні до нездорового способу життя. Але жінки навпаки, коли живуть без чоловіка, позбавляються від величезної маси проблем.

Міф 3. До шлюбу треба пожити разом, щоб зменшити ризик розлучення

Насправді ймовірність розлучення в таких випадках ще вища. Тим більше немає ніяких гарантій, що відносини перейдуть на стадію офіційних. Психологи радять «цивільний шлюб» не затягувати більш ніж на 4 роки, тому що надалі люди просто вже притруться один до одного і весілля почнуть сприймати як явище, яке принесе багато клопотів і дестабілізує спокійне налагоджене життя.

Міф 4. Після розлучення життєвий рівень чоловіка підвищується, а жінки падає

В якійсь мірі це так і є, але є тут одне але — в сім’ях малого і середнього достатку велика частина бюджету саме чоловіком і витрачається. Так, домогосподарці доведеться туго після розлучення, але якщо жінка працює, вона і не відчує якоїсь нестачі у бюджеті.

Міф 5. Поява малюка запобіжить розлученню 

Цей міф найпоширеніший, але все ж варто зупинитися і тверезо оцінити ситуацію! Багато жінок чіпляються за вагітність, як за останній шанс врятувати шлюб, але вони не замислюються про те, що якщо навіть чоловік і залишиться в сім’ї, чи будете ви щасливі.

Міф 6. Конфлікти і сварки ведуть до розлучення 

У цьому міфі є частка правди, але тільки в тому випадку, якщо один із подружжя має скандальний характер, а другий є грушею для биття. Але якщо обидва мають подібні характери, їх це тільки загартовує, тим більше «адекватні» скандали навпаки підігрівають відносини.

Міф 7. Дитині буде краще, якщо батьки, які не люблять один одного, розлучаться 

Так, буде краще, якщо батьки скандалять, або ж один із батьків алкоголік, наркоман тощо. В інших же випадках дітям буде краще за збереження навіть фіктивної сім’ї. Тим більше, часто діти в розпаді сім’ї звинувачують саме себе, що неприпустимо.

Міф 8. З сім’ї частіше йдуть чоловіки 

Так, раніше воно так і було, адже в ті часи жінка залежала від чоловіка соціально, матеріально, морально. У наш час же давно все змінилося, жінка може дозволити собі жити без підтримки чоловіка. Дві третини розлучень в наш час відбувається з ініціативи жіночої статі.

Міф 9. Більш пізні шлюби довговічніші 

З цього міфу можна припустити, що чим старша людина, тим більше у неї досвіду, за роки пошуків погляди на сім’ю остаточно сформовані. Проте це не так. Шлюби, укладені в більш ранньому віці, живуть довше, ніж коли люди одружуються після 30 років. А вся проблема в тому, що психіка вже дуже стійка, поміняти її вже нереально. Заради сім’ї часто доводиться змінювати звички, але не всі на це йдуть.

Міф 10. Найбільше розлучень припадає на перше триріччя спільного життя 

У перші роки спільного життя подружжя зазнає великої кількості випробувань, відбуваються сварки, які, здавалося б, ось ось призведуть до розлучення, але статистика свідчить, що молоді сім’ї не поспішають подавати на розлучення. Насправді розлучаються з однаковою ймовірністю на різних етапах спільного життя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...