10 факторів, які заважають зачаттю

10 факторів, які заважають зачаттюБажаючи зачати дитину, багато пар занурюються в цей процес буквально з головою: все чітко планується, прораховується, відвідуються лікарі і здаються численні аналізи. Йде час, але довгоочікувана вагітність не настає, незважаючи на всі прийоми і хитрості. Здавалося б, все в порядку, а проблема не вирішується. Багато пар, самі того не знаючи, роблять одні й ті ж помилки, які довгий час не дозволяють парам приміряти на себе цей чарівний статус – батьки. Ми розповімо, що може заважати зачаттю.
1. Стрес
Часто чоловік і жінка так зосереджуються на майбутню подію, що їхня нервова система перебуває в постійній напрузі. Як це не дивно, але пристрасне бажання скоріше стати батьками довгий час може не дозволяти ними стати. Також цьому можуть сприяти постійні стреси і нервова напруга, до яких схильні багато жителів великих міст. Ритм сучасного життя не дозволяє зупинитися ні на хвилину, розслабитися і насолодитися життям. Всі постійно кудись біжать, поспішають, нервують, засмучуються. Це однозначно заважає благополучному заплідненню. АЛЕ це не означає, що треба геть забути про майбутню вагітність. треба більше посміхатися і не зациклюватися на тому, що у вас щось не виходить. Пам’ятайте, всьому свій час. Як тільки ви це зрозумієте, результат не змусить себе чекати.
2. Проблеми з вагою
Особливо цей пункт стосується жінок, адже навіть незначний дефіцит маси тіла (10-15% нижче норми) перешкоджає репродуктивному процесу. Особливо обережними треба бути жінкам, які бачать на вагах цифру менше 50 кг. Не сприяє успішному зачаттю і надмірна вага. Ті ж самі 10-15% вище норми здатні викликати підвищення рівня естрогену в крові, в результаті чого може порушитися менструальний цикл і овуляція.
3. Спроби зачаття в дні овуляції
Багато хто переконаний, що в дні перед овуляцією слід утримуватися від сексу. Деякі пари і зовсім зводять свої сексуальні відносини до кількох днів передбачуваної овуляції, часто звертаючись за підтвердженнями до спеціальних тестів. Це неправильно. Природно, тривале утримання сприяє збільшенню кількості сперми, але при цьому сперматозоїди стають малорухомими і млявими. У них не залишається жодних шансів дістатися до яйцеклітини і запліднити її. Тому, для забезпечення активності сперматозоїдів рекомендується займатися сексом не рідше 1 разу на 5 днів. Звичайно ж, в дні овуляції слід збільшити кількість спроб.
4. Прийом ліків
Тим, хто планує найближчим часом стати батьками, рекомендується відмовитися від усіх ліків, якщо, звичайно ж, вони не є життєво необхідними. Також перед прийомом будь-якого лікарського препарату обговоріть зі своїм лікарем можливість впливу ліків на процес зачаття. Проблема в тому, що багато сучасні препарати тим чи іншим чином впливають на фертильність жінок і зниження кількості та якості сперми у чоловіків. До таких ліків, в першу чергу, відносяться препарати від виразки шлунка або гастриту.
5. Недолік рідини
В ході досліджень було виявлено, що у жінки, яка протягом дня п’є менше літра рідини, у піхві утворюється вкрай мала кількість цервікальної рідини. Найчастіше цієї кількості не вистачає для успішного зачаття. Ось чому важливо стежити за своїм питним режимом і випивати не менше 1,5 літрів простої води (не чаю або соку) в день. Розрахувати індивідуальну норму рідини можна за формулою: ваша вага * 0,03.
6. Шкідливі звички
Вченими було помічено, що жінці, яка перебуває у шлюбі з чоловіком, що палить, знадобилося набагато більше спроб, щоб завагітніти, ніж тій, чоловік якої не має цієї шкідливої звички. При цьому, чим більше стаж курця, тим менше залишається шансів на швидке зачаття. Причина цього криється в тому, що нікотин пригнічує вироблення сперми і погіршує її якість: сперматозоїди стають менш рухливими або мають безліч аномалій. Також впливає на сперму і алкоголь, який підвищує кількість сперматозоїдів з хромосомними відхиленнями. Причому негативний вплив високоградусною рідини не припиняється навіть після двох місяців з дня її останнього прийняття, оскільки на формування сперматозоїда потрібно близько 72-74 днів. Особливо, слід уникати білого вина і пива. Вченими було доведено, що жінки, які випивають 2-3 келихи білого вина на тиждень, знижують свої шанси завагітніти на 25%. Те ж саме стосується і чоловіків, які через день і частіше п’ють пиво.
7. Заняття спортом
Дивно, але жінки, які активно займаються спортом, можуть мати проблеми з фертильністю. Так, наприклад, негативно відбитися на організмі і вплинути на планування вагітності можуть аеробне навантаження, фітнес, силовий комплекс вправ і вправи, які передбачають різке скручування преса, інтенсивні стрибки і швидкісний біг. Втім, якщо ви займаєтеся спортом більше 10 років, це навряд чи зможе вплинути на фертильність, адже організм звик до сильних навантажень. При плануванні вагітності рекомендується займатися йогою, плаванням, танцями живота, які навіть називають «танцями родючості». Не варто впадати в крайнощі та зовсім відмовлятися від фізичних навантажень, так як сидячий спосіб життя не менш шкідливий, адже в органах малого таза відбувається застій крові, що утруднює запліднення. Порушення кровообігу здатне призводити до появи спаєчних процесів, в результаті розвитку яких може не відбуватися овуляція.
8. Лубріканти
Різноманітні мастила не тільки допомагають вирішити багато сексуальних проблем, а й заважають заплідненню. Справа в тому, що сучасні лубриканти здатні пошкоджувати сперматозоїди і перешкоджати їх просуванню в потрібному напрямку. Якщо все ж без змащення ніяк не обійтися, рекомендується використовувати яєчний білок. Було доведено, що він не заважає сперматозоїдам і навіть допомагає їм швидше рухатися, адже білок яйця дружній чоловічій спермі, до складу якої також входить власний білок.
9. Вітамін С
Всі знають, що вітаміни нам необхідні. Але деякі з них у великих дозах здатні негативно впливати на процес зачаття. До таких вітамінам відноситься вітамін С. У невеликій кількості він украй корисний майбутнім батькам, так як покращує якість цервікальної рідини. Але навіть невелике відхилення від норми в більшу сторону, змусить вітамін діяти навпаки, зменшуючи кількість цервікальної рідини. При прийомі вітамінів уважно стежте, щоб добова доза вітаміну С не перевищувала 1000 мг.
10. Кава
Багато років лікарі та вчені сперечаються про вплив кави на процес зачаття. В ході досліджень було виявлено, що навіть одна чашка кави в день протягом року знижує ваші шанси завагітніти на 50%. Тому, якщо ви незабаром хочете стати батьками, постарайтеся позбутися від звички пити ранкову каву і будь-які інші напої, що містять кофеїн. Замініть їх міцним чаєм.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...