10 ПИТАНЬ ПРО МОЛОЧНИЦЮ

Молочниця або вульвовагінальний кандидоз є інфекційним захворюванням, при якому уражаються слизова оболонка піхви та зовнішні статеві органи, провокується грибами роду Candida.

Питання №1. Чи передається молочниця статевим шляхом?

Вважається, що у більшості випадків захворювання не передається статевим шляхом, а проявляється на тлі зниженого загального або місцевого імунітету жінки. Це може бути після прийому антибіотиків, цитостатиків при серйозних хронічних захворюваннях, таких як цукровий діабет, ожиріння, захворювання щитовидної залози, при дисбактеріозі. Молочницю не відносять до захворювань, які передаються статевим шляхом, проте зараження може відбутися і від статевого партнера в тому випадку, якщо у нього в момент статевого контакту є прояви гострого кандидозу, наприклад, свербіж, почервоніння, і це важко не помітити. Тому такі ситуації дуже рідкісні.

Питання №2. Чи обов’язкова наявність білих сирних виділень?

Найчастіше білі сирні виділення є, але можуть бути і стерті форми, які проявляються легким свербінням, дискомфортом в зоні статевих органів, тому важливо обстежитися, щоб знайти причину.

Питання №3. Чи можна вилікуватися, прийнявши самостійно ліки без призначення лікаря?

Можна, якщо використовувати повноцінну схему лікування лікарським препаратом, правильне дозування та тривалість прийому. Досвідчені жінки, хто вже не вперше стикається із проблемою молочниці, знають схеми лікування, які раніше призначав їм лікар. Важливо пам’ятати, що ще треба розуміти причину загострення. Якщо це, наприклад, через зниження імунітету на фоні дисбактеріозу, то буде потрібно ще й відновлення мікрофлори. Якщо на фоні лікування антибіотиками, потрібно закінчити схему прийому антибіотиків, а потім розраховувати на лікування від молочниці.

Питання №4. Чи потрібно лікуватися партнеру?

Не потрібно, якщо партнер не має симптомів ураження статевих органів.

Питання №5. Чи обов’язково лікувати молочницю, якщо немає симптомів?

Не обов’язково, у кожної п’ятої жінки відзначається наявність грибів роду Кандіда, без клінічних проявів. Лікування призначається лише за наявності виражених симптомів.

Питання  №6. Чи може молочниця спричинити безпліддя?

У запущених випадках, при вираженій клінічній симптоматиці інфекція може поширитися в матку і маткові труби та стати причиною безпліддя, але все ж таки частіше це поєднується з іншими більш небезпечними інфекціями, які передаються статевим шляхом, наприклад, з хламідіозом.

Питання №7. Чи обов’язково відвідувати лікаря для встановлення діагнозу?

На першому етапі можна самостійно в домашніх умовах зробити FRAUTEST candida – високоточний діагностичний тест для визначення молочниці. У разі позитивного тесту вже оперативно вжити заходів, відвідати лікаря чи використати протигрибкове лікування. Також важливо пам’ятати, що причиною патологічних виділень із статевих органів може бути не тільки кандидоз, але й інші інфекції, тому рекомендується при негативному результаті тесту на молочницю звернутися до лікаря для встановлення правильного діагнозу та своєчасного призначення лікування у разі потреби.

Питання  №8.  Що краще – свічки чи пігулки перорально?

Ефективність майже однакова, але при використанні місцевих форм може бути подразнення слизової оболонки або у разі масляної основи креми та свічки можуть порушувати цілісність латексних презервативів.

Питання №9. Чи обов’язково дисбактеріоз кишечника призводить до молочниці?

Дисбактеріоз кишечника – одна з найчастіших причин загострення молочниці, оскільки на його фоні знижується імунна функція. Але це не означає, що це обов’язково станеться, все дуже індивідуально.

Питання  №10. Чи потрібно лікувати молочницю під час вагітності?

Лікувати потрібно обов’язково, оскільки кандидоз може призвести до викидня або передчасних пологів. Вагітним не рекомендується прийом пероральних протигрибкових препаратів, а до 12 тижнів з місцевих дозволено лише натаміцин, пізніше можна застосовувати й інші ліки, але важливо знати, що у такий відповідальний період жінці обов’язково потрібно консультуватися зі своїм акушером – гінекологом.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...