• Без категорії

1-2 місяці вагітності

1-2 місяці вагітностіЩе недавно ви не знали один одного. І ось зустрілися, полюбили і вирішили створити міцну, щасливу сім’ю. Відзвучали тости і почалося подружнє життя зі всіма її великими і маленькими складнощами. Поки вас тільки двоє. Вам добре, вам цікаво, може бути деколи і важко. А природа вже готує вам своє найбільше чудо: у лоні жінки зародилося нове життя.

Це важливо

Ви вже точно знаєте, що вагітні. Вам, звичайно ж, хочеться дізнатися, коли на світ з’явиться ваш малюк. Ми вам пропонуємо три варіанти визначення терміну пологів. Вибирайте, який з них вам більше підійде!

1. Цей спосіб деякі жінки вважають найнадійнішим. У ньому враховують день, коли вагітна вперше відчула рух плоду. При першій вагітності це може відбутися приблизно на 20-у тижні, а при всіх наступних вагітностях на 18-ій. Додавши в першому випадку 20 тижнів, а в наступному 22, одержимо приблизну дату пологів.

2. До дня початку останньої менструації додати сім днів і відняти три місяці. Наприклад, перший день останній менструації був 10 червня: 10 + 7 = 17 червня — 3 місяці = 17 квітня.

Великі зміни

– У вашому організмі вже почали відбуватися зміни, але ви поки їх не відчуваєте. У передбачуваний день менструації може з’явитися слабка кровотеча, але найвірніша ознака вагітності — відсутність менструального циклу.

– Деякі жінки з самого початку можуть випробовувати дискомфорт, а деякі його можуть не відчувати до кінця вагітності.

– У перші дні вагітності ви можете відчути підвищену збудливість, тяжкість в ногах і відчуття непереборної втомленості. Все це відбувається через те, що організму потрібне величезне зусилля для адаптації до нового стану. Прагніть більше відпочивати.

– Ви відчуєте, що ваші груди стали чутливішими, відчуєте поколювання. Соски потемніють і набубнявіють, на грудях стануть помітні кровоносні судини. Шкіра може стати сухою, лущиться або покритися плямами.

– Вранці у вас може з’являтися відчуття нудоти, після їжи, чаю або кави в роті може з’явитися дивний металевий присмак. Тому снідати краще всього в ліжку. Протягом дня краще віддавати перевагу їжі, багатій вуглеводами. Бажано уникати вживання жирної їжі.

– Матка збільшиться в розмірі і почне тиснути на сечовий міхур, тому позиви до сечовипускання стають частіше.

– Вам частіше хочеться спати. Прагніть протягом дня знаходити час для додаткового відпочинку.

Проблеми

– Позаматкова вагітність — відбувається в тих випадках, коли запліднена яйцеклітина прикріпляється до стінки фалопієвої труби, а не до матки. Ознаками цієї вагітності є: біль в боці, кровотеча, непритомність. При не виявленій вчасно позаматковій вагітності плід, що росте, розірве фаллопієву трубу і тоді терміново потрібно операція. Цього можна уникнути завдяки ранній діагностиці і призначенню спеціальних ліків, що викликають викидня ембріона.

– Кровотеча на ранніх термінах вагітності. Ознакою загрози викидня може з’явитися маткова кровотеча. Але зустрічаються випадки, коли навіть при рясних кровотечах викидні не відбуваються і плід розвивається нормально. Не дивлячись на це, при будь-яких появах кров’яних виділень з піхви, негайно звернетеся до лікаря.

Що ж відбувається з вашим малюком?

1-2 тижні

Яйце, що утворилося після запліднення, переміщається із зовнішньої третини маткової труби до порожнини матки. У цій клітині закладено все: група крові, колір очей, розмір ноги, будова всіх білків організму і навіть смак, таланти і інтереси.

На 3-4-й день запліднена яйцеклітина просувається по фаллопієвій трубі в матку, де слизова оболонка готова до імплантації.

З 5-го по 9-й день запліднена яйцеклітина імплантується в підготовлений шар матки і починає одержувати живлення. Під час цього руху яйце починає ділитися на безліч клітин і до 12-го дня цей процес завершується. Настала справжня вагітність. У яйці формується бластомер або зародковий диск, що складається з двох шарів клітин, або зародкових листків.

На 10 — 14-й день ембріон, що розвивається, заявляє про своє існування.

3-4 тижні

Утворюється майбутня плацента, статеві клітини, формується третій зародковий листок. Кожний з трьох зародкових листків дасть початок спеціалізованим тканинам, з яких, у свою чергу, утворюються інші клітини, а з них — інші органи.

На 4-у тижні відбувається перехід від формування ембріона до формування органів майбутньої дитини. Ембріон приймає остаточну форму: він схожий на квасолину з молодими паростками, які стануть кінцівками. Ембріон плаває в амніотичній порожнині і пов’язаний із зовнішньою частиною яйця зародковим канатиком, що формується. В кінці першого місяця ембріон досягає в довжину 5 мм.

5-6 тиждень

Хоча ембріон ледве помітний, у нього вже визначається хребет, мозок, серце, яке до кінця 6-го тижня повністю сформується і почне битися. Розвивається шлунок, кишечник, підшлункова залоза, нирковий апарат. Канатик, що сполучає плід з плацентою, перетвориться на пуповину і почнеться утворення кровоносних судин. Починають вимальовуватися очі, вуха і рот. Розмір плоду зараз приблизно з мізинець.

7-8 тиждень

З’являються зачатки ніздрів, губ, язика і зубів, добре видно вушка і очі; продовжують рости ручки і ніжки. Шкіра, що покриває очі, скоро розійдеться і перетвориться на віка. Починають розвиватися легені, а кишечник, хребет і мозок вже відносно добре розвинені. Утворюються м’язи, нерви, кістковий мозок. Ембріон стає плодом і його довжина до кінця 8-го тижня приблизно 2,5 — 4 см, вага 2-3 г, це в 10 000 разів більше, ніж при зачатті.

Джерело: baby

Поділитися в...

Вас може зацікавити...