• Без категорії

ІНТИМНЕ ЖИТТЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Ось настає довгоочікувана вагітність, любляча пара чекає на дитину, і відразу виникає природне делікатне питання – а чи можна й надалі продовжувати займатися сексом і чи не зашкодить це нормальному перебігу вагітності та стану плоду? Часто зустрічається думка, що секс може нашкодити дитині або викликати передчасне переривання вагітності, але це, на думку фахівців, є не більш ніж помилкою.

Відповідь однозначна – так, сексом можна займатися і потрібно, якщо вагітність протікає нормально і немає загрози її перериванню.

Секс – це природна важлива частина нашого життя, яка впливає на здоров’я жінки в цілому як фізичне, так і психологічне. Під час занять сексом виникає почуття задоволення завдяки підвищенню в організмі ендорфіну – гормону щастя, а під час оргазму вивільняється гормон окситоцин, що призводить до ритмічного скорочення м’язів та відчуття насолоди. Це нормальний фізіологічний процес, як поза вагітністю, так і під час вагітності, який дає жінці і відмінний настрій, і знімає стрес, і дає можливість отримати корисні речовини, що знаходяться в спермі, – гормони, простагландини, ферменти, які позитивно впливають на обмін речовин жінки. в цілому.

Вважається, що за рахунок виділення окситоцину та дрібних скорочень матка краще готується до процесу майбутніх пологів, як би «тренуючись», і в нормі це не призводить до надмірного тонусу матки та передчасних патологічних сутичок.

Секс на пізніх термінах вагітності допомагає родовим шляхам готуватися до пологів, вони стають еластичнішими, а сперма за рахунок свого складу надає позитивний вплив на розм’якшення шийки матки перед пологами.

До того ж, при заняттях сексом під час вагітності не потрібно захищатися, що дає можливість парі більше розслабитися і насолодитися один одним. Погодьтеся, це важлива психологічна складова.

Лікарі акушери-гінекологи вважають, що при нормальному перебігу вагітності пацієнтці не повинні даватися рекомендації щодо відмови від статевого життя, оскільки статеві контакти не збільшують ризику ускладнень. Секс та оргазм не збільшують ризик передчасних пологів або мимовільного викидня, незалежно від терміну вагітності.

Важливо знати і пам’ятати, що статеві контакти, як природна частина нашого життя, під час вагітності не заборонені тільки при нормальному самопочутті жінки. Безумовно, є деякі обмеження, і у разі болю, дискомфорту, появі кров’янистих виділень, а також при появі сверблячки, печіння у піхві та болю необхідно припинити статеві контакти та звернутися до лікаря, оскільки це вже прояви серйозних ускладнень вагітності, які потребують лікування.

Крім того, ваш акушер-гінеколог, ймовірно, порадить вам уникати сексу:

  • якщо у вас вже була якась сильна кровотеча під час цієї вагітності;
  • якщо плацента знаходиться на низькому рівні, що можна визначити за даними ультразвукового дослідження;
  • якщо раніше у вас були викидні або передчасні пологи;
  • якщо є ознаки загрози переривання вагітності;
  • при багатоплідній вагітності;
  • при істміко-цервікальній недостатності;
  • якщо є ознаки запальних захворювань

В даному випадку є ризик ускладнень, і тому краще зробити вимушену паузу в сексі для сприятливого результату вагітності на термін, який порекомендує лікар.

Часто пари шукають відповідь на питання, в якій позі правильно займатися сексом під час вагітності. Що стосується першого та другого триместрів, то тут немає жодних обмежень, все залежить від переваги пари. А ось на пізніх термінах рекомендується утриматися від сексу в позі, коли жінка знаходиться на спині, оскільки збільшена в розмірі матка починає давити на кровоносні судини, приводячи до гіпоксії, а також у позі, коли жінка знаходиться зверху, оскільки вона вимагає від неї більшого фізичного навантаження і менш зручна через великий живот. Найкраще підійдуть пози на боці або чоловік ззаду, для додаткового комфорту можна підкласти подушку під груди.

При цьому жінці потрібно прислухатися до своїх відчуттів та бажань і, якщо щось турбуватиме, варто звернутися до свого лікаря за порадою.

Бажаємо вам насолод у будь-який період вашого життя!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...